Допоможи собі сам: точковий масаж при застуді, прийоми лікування
20.07.2017 0

Допоможи собі сам: точковий масаж при застуді, прийоми лікування

Різне
В закладки


tochechnyiy-massazh-pri-prostude

Зима, холод, разом з ними до деяких з нас прийшли непрохані гості — застуда, нежить, кашель…то і справа на вулиці, у магазинах, у міському транспорті зустрічаєш чхаючих і кашляючих людей. Чимало й тих, хто з температурою, кашлем і нежиттю залишився вдома. Існує багато способів народного лікування застуди, сполучаючи приємне з корисним.

Наприклад, якщо зварити бабусин курячий бульйон. І це не жарт, курячий суп століттями використовувався як народний засіб від застуди. Вдихання пари над курячим бульйоном прочищає закладений ніс. Значно посилюється вплив супу на хворого, якщо додати в нього овочі: цибуля, картопля, селера, морква, ріпу, пастернак, петрушку. Ці овочі містять речовини, включаючи вітамін С, які сприяють лікування застуди. А ще застуду можна зупинити своїми ж руками. Досить лише при перших ознаках захворювання, коли з'являється нежить, чхання, невелике першіння в горлі, виконати кілька вправ лікувальної точкового масажу. Його основні прийоми дійшли до нас з Китаю, де дана методика застосовувалася ще II столітті нашої ери для профілактики і лікування захворювань верхніх дихальних шляхів та підвищення захисних сил організму.

Точковий масаж (акупресура) використовується до цих пір не тільки в профілактичних цілях для зміцнення легенів, горла і носової порожнини, але і як ефективний засіб першої допомоги при починається застуді, а також для профілактики ГРВІ. Методи лікування точкового масажу стануть рятівною соломинкою для тих, хто часто застуджується, хворіє по кілька разів на рік, на кого начальство вже дивиться, м'яко кажучи, з невдоволенням. А адже хворіти нікому не хочеться, і, тим більше, подовгу перебувати на лікарняному. Тому є сенс звернутися до перевірених часом методів традиційної китайської медицини і навчитися робити точковий самомасаж. Масаж в домашніх умовах виконати зовсім не складно, ви переконаєтеся в цьому самі. Твоя Ізюминка в даній статті розповість про техніку китайського точкового масажу, його основні прийоми. Буде докладно описана схема виконання кожного вправи з наочною ілюстрацією у вигляді малюнків до них. Поговоримо про користь і протипоказання даної процедури.

Користь точкового масажу

0

Чому акупрессура або вплив на організм шляхом точкового тиску пальцями на спеціальні точки, стає рік від року популярним методом лікування? Точковий масаж має ряд суттєвих переваг порівняно з іншими способами народного лікування:

  • широкий спектр дії на організм,
  • висока ефективність і результативність,
  • відсутність больових відчуттів і ускладнень,
  • немає обмежень за віком, дітям його можна починати робити з 1 рочку,
  • може освоїти кожен бажаючий.

Знаючи проекції точок, що відповідають за роботу різних органів, можна швидко надати собі допомогу, наприклад, при головних болях, високому тиску, починається застуді, довго не проходить нежиті або кашлю. Тим самим в короткий термін можна налагодити роботу хворого органу або будь-якої системи організму. При цьому вплив на рефлекторні точки практично безболісно, що дозволяє застосовувати техніку точкового масажу людям з будь-яким порогом чутливості. Більш докладно про те, як допомогти собі впливаючи на рефлекторні точки при різних захворюваннях можна подивитися тут.

Безпека і висока результативність - ще істотні плюси точкового масажу. Акупресура або натискання на шкіру - це безпечний метод впливу, який не призводить до її пошкодження, на відміну від акупунктури, коли використовуються голки. А результати багато люди вже починають відчувати на собі буквально з перших сеансів.

Крім того при точковому масажі відбувається:

  • вирівнювання енергетичного балансу,
  • заспокоювання вегетативної системи,
  • посилення кровопостачання,
  • регулювання залоз внутрішньої секції,
  • зняття м'язового та нервового напруження,
  • підвищення працездатності і імунітету,
  • зняття больового синдрому.

Все це призводить не тільки до оздоровлення організму в цілому, але продовжує молодість, покращує мозкову діяльність і пам'ять, нормалізує обмінні процеси, що дозволяє легше вирішувати проблеми зайвої ваги.

Протипоказання до точкового масажу

Є ряд протипоказань для даної процедури. Точений масаж не слід робити людині:

  • якщо висока температура тіла (вище 37,5 градусів) і лихоманка,
  • при пухлинах будь-якої етіології,
  • відкритою формою туберкульозу,
  • захворюваннях крові,
  • виразці шлунка і кишечника,
  • виснаженні організму.

Правила проведення точкового масажу при застуді

Су-джок терапію або лікування точковим масажем при перших ознаках застуди необхідно проводити 2 рази в день - вранці і ввечері. Або хоча б раз в день - виділити для свого здоров'я кілька хвилин у вечірній час. За тривалістю він займає дуже мало часу, при цьому користь величезна. Комплекс складається з 13 вправ, навчитися яким зможе абсолютно кожен бажаючий. Адже самі прийоми прості і не складні. Важливо тільки правильно знайти потрібну точку і впливати на неї пальцем однієї руки протягом 2-3 хвилин. Якщо точки розташовані симетрично, то тоді масажувати їх потрібно використовуючи пальці обох рук одночасно. Даний комплекс краще виконувати сидячи на стільці за столом. Долоні рук якщо необхідно слід розігріти, потерши їх один від одного, т. к. самомасаж потрібно робити теплими пальцями.

Основні прийоми точеного масажу

Існує три прийоми точкового самомасажу: погладжування, кругові рухи та вібрація.2

На наведеній схемі видно, в якому напрямку повинні рухатися подушечки пальців при різних видах впливу на рефлекторні точки.

Розглянемо кожен прийом окремо.

Погладжування - найлегші ковзання по шкірі, які роблять подушечками вказівного, великого або середнього пальців.

Кругові рухи, так само як і при доторканні, виконується легке ковзання пальцями по шкірі, лише по коловій траєкторії.

Вібрація - швидкі коливальні рухи, при цьому палець весь час знаходиться на точці впливу.

При всіх прийомах зазвичай задіяні вказівного, середнього або великого пальців. Під час самомасажу якої-небудь точки палець від шкіри не відривається. Тривалість - 1-2 хвилини, за цей час потрібно змінювати силу натискування на шкіру, зменшуючи, то збільшуючи її.

Важливо! Якщо під час початку масажу рефлекторних точок ви відчули їх болючість, тоді потрібно починати з легких погладжуючих рухів протягом 10 секунд, а після робити кругові рухи без сильного тиску на шкіру протягом хвилини і в самому кінці можна приступити до вібрацій поки не з'явиться відчуття "оніміння".

Комплекс вправ і прийомів точкового масажу від застуди

Даний комплекс вправ і прийомів точкового масажу показаний при: застуді, нежиті, гаймориті, трахеїті, бронхіті, кашлі, грипі. Повинна дотримуватися послідовність у техніці виконання. Починати потрібно з підготовчого вправи на діафрагмальне дихання і далі виконати основні вправи по активних точках, побачити точне розташування яких можна на схемі.

1 вправа

Саме перша вправа є дихальним. Воно дає необхідний настрій і завдяки йому відбувається масаж діафрагми. Потрібно сісти на стілець, руки покласти на коліна долонями вниз. Ваша спина повинна впиратися в спинку стільця, бути прямою, плечі повинні бути при цьому опущені, а коліна зігнуті під кутом 90 градусів. Зайнявши цю позу починайте ритмічно дихати: вдих через ніс, живіт при цьому втягується, після чого слід видих через ніс, живіт випинається. Після видиху, слідом за невеликою паузою, знову слід вдих, при якому не забуваємо втягувати живіт і потім видих - живіт вип'ячуємо. У кожного буде свій ритм, спеціально розтягувати у часі вдих і видих не потрібно. У проміжках між вдихами і видихами через ніс, коли настає невелика пауза, про себе можна говорити: "Я спокійна". Продовжуйте так дихати протягом 1 хвилини.

Користь. Це просте, на перший погляд, діафрагмальне дихання має величезний оздоровчий ефект:

  • класичний прийом концентрації уваги людини,
  • разом зі спокійним диханням у його внутрішній світ приходить рівновага;
  • людина привчається правильно дихати через ніс, а не через рот;
  • відбувається масаж діафрагми внутрішніх органів.

В Китаї є така приказка:

"Дихати ротом так само неприродно, як є носом."

Це золоті слова. Наш орган дихання - ніс, має ряд важливих функцій. По-перше, проходячи через нього повітря зігрівається, що захищає людину в морозну погоду. По-друге, він затримує пил і мікроби, завдяки ворсинкам, що знаходяться всередині. Крім того, якщо слизова оболонка носа здорова, це є надійною перешкодою від різних вірусів. Ось чому важливо дихати носом, а не ротом! Тому рекомендую вам не пропускати цю вправу перед початком лікувального точкового масажу.

2 вправа

Попрацюємо ніздрями. Роздмухати крила носа - ніздрі, потім розслабте і подушечками вказівних пальців рук помасажуйте їх 10-15 разів в напрямку вгору - вниз. Повторіть 10 - 20 разів.

Користь. Дана вправа підвищує імунітет до захворювання верхніх дихальних шляхів, так воно благотворно впливає на слизову оболонку носової порожнини і зміцнює м'язи носа. Крім того, самомасаж крил носа надає благотворний вплив на нижні кінцівки.

3 вправа3

Помассіруем ніс. Масаж слід проводити тильною стороною другої фаланги вказівних пальців обох рук, так як масажувати потрібно симетричні крапки на обличчі. Несильні погладжування потрібно проводити уздовж бічної стінки носа починаючи від перенісся і рухаючись до носогубних складок. Далі легке погладжування йде уздовж виличні дуг, які знаходяться під очницями. Повторіть 10 - 20 разів.

Користь. Це вправу і два наступні посилює кровообіг у даних ділянках особи, розвиває нюх.

4 вправа

Постукування. Постукайте подушечками вказівних пальців обох рук з обох боків носа й уздовж виличних дуг (напрямок руху таке ж, як у вправі № 3). Повторіть 10 - 20 разів. І потім погладьте ці ж зони 2-3 рази, але вже без натиску.

5 вправа4

Помассіруем надбрівні валики. Масаж надбрівних валиків проводиться за допомогою тильного боку другої фаланги великих пальців обох рук. Рух робиться з невеликим натиском масажованої зони за напрямом від точки між бровами до скронь, як показано на схемі. Повторіть вправу від 10 до 20 разів.

6 вправа

5Помассіруем спинку носа. Масаж слід проводити шляхом несильного натиску подушечкою вказівного пальця на спинку носа в напрямку від перенісся до його кінчика. Повторіть 5-10 разів. Наступний рух - від носа до перенісся крапки над верхньою губою. Повторіть 5-10 разів.

Користь. Це дуже корисна вправа, оскільки на спинці носа розташовані проекції точок, що відповідають за роботу внутрішніх органів. Досить подивитися на наведену нижче схему. Стимулюючи їх ви покращуєте роботу внутрішніх органів організму: серце, легені, печінки, селезінки, нирок. А самомасаж кінчика носа благотворно впливає на роботу статевих органів.6

7 вправа

Дихаємо носом поперемінно. Дуже корисне оздоровчу вправу, яке є основоположним у дихальних практиках індійської та китайської традиційної медицини. Коли дихання здійснюється через одну, то через іншу ніздрю. Робиться це простим закриттям однієї ніздрі вказівним пальцем, при цьому вдих треба зробити через іншу ніздрю. Потім поміняти положення - проробити те ж саме, але з іншою ніздрею. При цьому, коли ви робите вдих через одну ніздрю, потрібно стежити за рухом живота, на вдиху він випинається. А на видиху - втягується. Повторіть вправу з кожною ніздрею 5-15 разів. Користь. Вправа покращує мозковий кровообіг і сприяє розвитку правильного носового дихання.

8 вправа14

Масажуємо точки ін-сян. Ін-сян дослівно перекладається з китайської як "вітальний аромат". Обидві точки є симетричними. Вони розташовані біля основи крил носа: в ямці носогубної складки, у середини крила носа (див. схему). Тому масаж слід робити подушечками вказівних чи середніх пальців обох рук повільними круговими рухами. Закінчують масаж даних точок швидкими вібраційними рухами - 30 -40 разів.

Примітка: перед початком самомасажу точок ін-сян на них можна нанести трохи бальзаму "Золота зірка", особливо це актуально, якщо у вас був контакт з хворим на грип або ГРВІ людиною. Якщо йде епідемія грипу, то такий масаж слід виконувати не менше 2 разів на день, а краще 3-4 рази на день.

Пропоную подивитися відео, про простих прийоми точкового масажу, які допоможуть вам позбутися від нежиті в домашніх умовах.

Ці основні 8 вправ лікування точковим масажем, які потрібно робити обов'язково кожен день як для профілактики, так і якнайшвидшого одужання в період застуди, грипу або ГРВІ. Наступні вправи ви можете виконувати за бажанням, вони також допомагають у боротьбі з вірусами і будуть сприяти якнайшвидшому одужанню якщо ви захворіли. Ще їх рекомендують фахівці китайської народної медицини підключати до основного комплексу під час епідемії грипу. Вони так само сприяють зміцненню імунітету, тому якщо у вас є час, то можете далі продовжити комплекс для зміцнення здоров'я точкового самомасажу.

9 вправа

Масажуємо точку на переніссі інь-тан. Масажувати точку інь-тан, що знаходиться прямо посередині перенісся, потрібно подушечкою вказівного або середнього пальця, легким, обертальним рухом протягом 1-2 хвилини.

Користь. У дослівному перекладі з китайського інь-тан означає "опечатаний палац". А більш широко відома як "точка пам'яті". І це не випадково, впливаючи на цю рефлекторну точку, ви можете поліпшити свою пам'ять. У разі грипу та інших простудних захворювань, самомасаж точки інь-тан впливає на зону повітроносних пазух, тим самим забираючи з них оселилася інфекцію.

10 вправа

Масажуємо точку за вухом фен-чі і козелок. Фен-чі перекладається як "ставок вітру", ця точка розташована позаду вушної раковини, де проходить межа волосистої частини голови, в ямці (див. схему вище). Масажувати цю симетричну точку потрібно подушечками обох вказівних пальців обертальними легкими рухами.

Після цього потрібно перейти до масажу козелка, який потрібно виконувати наступним чином. Вказівний палець помістити в зовнішній слуховий прохід, а великий покласти зверху. Таким чином козелок виявляється між двома подушечками цих пальців, його ними і слід перетирати протягом 30 секунд - 1 хвилину.

Користь. Самомасаж козелка дуже корисний при нежиті і хворому горлі, так як на його зовнішній зоні розташовуються проекції точок зовнішнього носа, а на внутрішній стороні - глотки і гортані.

11 вправа8

Масажуємо точку на руці хе-гу. Розташована вона на тильній стороні кисті, на вершині м'язи між вказівним і великим пальцем. Масажувати потрібно цю точку по черзі - спочатку на одній кисті, а потім на інший. Для зручності, кисть руки краще покласти на стіл або на коліно.

Користь. Хе-гу (перекладається як закрита долина) це дуже важлива рефлекторна, симетрична крапка, її ще називають точкою "від ста хвороб".

Увага! Дану точку можна масажувати вагітним жінкам, оскільки може виникнути загроза викидня.

12 вправа15

Масажуємо точку да-чжуй на хребті. Да-чжуй в перекладі означає "великий хребець". Її легко відшукати, для цього спускаємо палець посередині задньої поверхні шиї вниз і намацуємо VII хребець (його остистий відросток розташований в зоні "холки"). За виступаючим остистим VII хребцем і розташована потрібна нам точка.

Користь. Якщо у вас довго не проходить кашель, то від нього позбавитися допоможе точковий самомасаж даної рефлекторної точки.

13 вправа14

Масажуємо зону навколо вух, 5 точок: ер-мень, тін-гун, тін-хуей, цзяо-сунь, і-фен. Масаж цих точок показаний, якщо у вас є відчуття "закладеності" в вусі. Тоді потрібно виконати самомасаж по колу хворого вуха, по всіх п'яти точках по черзі. Всі точки масажуються легкими обертальними рухами, без натиску на них. В кінці самомасажу кожної точки потрібно обов'язково зробити вібруючі руху.

1)Ель-мень в перекладі з китайської мови означає "двері вуха". Ця рефлекторна точка знаходиться на лінії верху козелка. Її можна намацати, якщо відкрити рот, в цьому місці з'явиться поглиблення.

2) Тін-гун перекладається як "палац слуху". Точка розташована трохи нижче, приблизно на лінії середини козелка.

3) Тін-хуей означає "збори слуху" і розташована на лінії низу козелка.

4) Цзяо-сунь в перекладі означає "кут вуха". Знайти цю рефлекторну точку можна прямо над вершиною вуха, невеликий западинці.7

5) І-фен означає "захист від вітру". Розташована позаду мочки вуха, у підставі вушної раковини, невеликий западинці. Визначити чи правильно ви її знайшли можна так: якщо на неї натиснути, то з'явиться шум у вухах.

Користь. Послідовний самомасаж всіх п'яти рефлекторних точок лікує проблеми, пов'язані із захворюванням вух.

У висновку, хочу ще сказати, що точковий масаж допомагає не тільки при застуді, але ще й тим людям, у яких є алергічні захворювання верхніх дихальних шляхів.

Пропоную подивитися відео, з циклу передач про здоров'я з участю Олени Малишевої, про те як простими прийомами китайського точкового масажу можна допомогти собі позбавитися від головного болю та інших проблем, пов'язаних зі здоров'ям людини.

Друзі, буду рада якщо стаття вам була корисна і ви проголосуєте за неї "зірочками", а також пропостите її в соціальні мережі, натиснувши відповідні кнопочки. Вступайте в групу Твоя Родзинка в Контакті і підписуйтесь на новини сайту.

З повагою, Любов Федорова.

Комментарии (0)
Додати коментар
Рецепт приготування ароматної солянки
Будь-перша страва – це бальзам для шлунку. Щоб у людини не було проблем з травною системою, йому необхідно частіше є рідкі страви. Якщо вам набрид червоний і зелений
Лікування грипу та застуди
Як і якими доступними засобами лікуватися при перших ознаках застуди та грипу Твоя Ізюминка вже писала раніше, а сьогодні хочу з вами, дорогі друзі, поділитися
Легкий суп з курячих крилець з овочами
В сьогоднішній сучасний час людині доступні найрізноманітніші і раніше невідомі продукти, з яких готують пікантні та вишукані страви. При цьому суп не втрачає свого
Як швидко вилікувати нежить під час вагітності
Людина піддається застуді в будь-який час року. Жодна застуда не може проходити без супроводу її нежиттю. Нежить може розвинутися у малюка, а також у людини в літньому
Дієтичний суп пюре з кабачків, рецепт з фото
Суп пюре з кабачків – це ніжне перше блюдо, повітряне, легке, з приємним м'яким смаком і бархатистою текстурою. Чудове страву з неперевершеним ароматом прикрасить будь