Як приготувати лосьйон від прищів в домашніх умовах
Незважаючи на те, що прищі, як правило, вважаються проблемою підліткового віку, нерідко від них страждають і дорослі.
Цьому існує декілька причин, однією з яких є порушення гормонального фону, іншій - порушення роботи травної системи, а третій - часті запальні процеси, що протікають в носоглотці.
Їх лікування має проводитися комплексно, впливаючи зсередини організму, і усуваючи головну причину, а також зовні, за допомогою очищення шкіри і підсушування прищів.
В останньому може істотно допомогти лосьйон від прищів в домашніх умовах, які зовсім неважко приготувати самим, тим більше, що існує величезна кількість рецептів.
Рецепти домашніх лосьйонів
-
Спиртовий лосьйон від прищів на основі гліцерину
Щоб приготувати цей засіб, потрібно змішати чайну ложку гліцерину, порошок бури (½; чайної ложки), така ж кількість камфорного спирту. Всі ці компоненти розлучаються в склянці з кип'яченою водою і для зберігання переливаються в скляну або пластикову ємність.
Даним лосьйоном протирається особа і залишається до повного висихання, після чого особа необхідно умити, чергуючи теплу воду з холодною. Такий лосьйон слід зберігати в холодному і темному місці, але не більше тижня.
-
Лосьйони на основі яблучного оцту
1. У склянці води, обов'язково кип'яченою, розвести яблучний оцет, в кількості столової ложки. Отриманим засобом необхідно регулярно протирати обличчя і інші частини тіла, покриті прищами. Незважаючи на свою простоту, цей лосьйон сприяє ефективному очищенню і позбавлення від прищів.
2. Змішати ½ склянки рожевої води і ½ склянки мінеральної води без газу. В цей склад додати ложку (чайну) яблучного оцту, ½ ложки (їдальні) мигдалевої олії, ефірних масел чайного дерева (5 крапель), герані і лаванди (по 2 краплі кожного). Всі складові лосьйону переливаються в невелику пляшку і перемішуються шляхом струшування.
Готове засіб повинен настоятися близько 4 діб, а перш ніж застосовувати, його потрібно струшувати.
-
Огіркові лосьйони для обличчя від прищів
- Кілька невеликих огірків натираються на крупній тертці і заливаються горілкою. Готове засіб можна застосовувати відразу, а зберігати його необхідно в холодильнику. Огірковим лосьйоном потрібно регулярно протирати обличчя і шию, проводячи процедуру після ранкового і вечірнього вмивання. Найголовніше, не потрібно про це забувати, і тоді це засіб зробить зовнішній вигляд шкіри значно краще.
- Необхідно подрібнити, можна за допомогою блендера, 3 огірка і лимон, а отриману суміш залити склянкою горілки. Настоюватися даний засіб має не менше трьох тижнів, а після закінчення цього терміну його необхідно процідити, туди ж влити камфорний спирт (100 мл) і 3 яєчні жовтки, попередньо з'єднаних з чайною ложкою меду.
Отриманим складом щовечора необхідно протирати шкіру, і тоді ця процедура допоможе не тільки позбутися від прищів, але і попередити їх утворення в подальшому. Зберігати цю суміш потрібно також в холодильнику.
{ad1}-
На основі грейпфрута
З половини грейпфрута віджимається сік і змішується з горілкою і лимонним соком, які беруться по столовій ложці. Отриманий засіб необхідно 2 дні наполягати в холодному місці і застосовувати щодня, протираючи шкіру після ранкових і вечірніх умивань.
-
На основі розсолу
Змішуються капустяний розсіл (2 столові ложки) з чайною ложкою кефіру і ½ чайної ложки солі, до повного її розчинення. Перед застосуванням лосьйону необхідно вмитися господарським милом, а після нанесення засобу потрібно дочекатися, коли шкіра його повністю вбере і нанести повторно. Засіб наноситься на шкіру, де є прищі, і залишається на ніч.
-
Лосьйони з рослинних компонентів
- Готується відвар полину шляхом півгодинного настоювання сухої трави (1 ст.л.) в склянці окропу. У настій, попередньо проціджений, додається столова ложка соку калини, яка може бути замінена рівною кількістю соку лимона або яблучного оцту, а також велика ложка солі. Засіб необхідно ретельно перемішувати до повного розчинення солі.
- Віджати сік з ріпчастої цибулини і додати до нього стовчене квітки календули (3 ст.л.). У цьому складі змочується бинт і прикладається на проблемні місця на 10 хвилин. Процедуру необхідно проводити регулярно не менше 3 разів на день, при цьому суміш кожен день необхідно готувати свіжу.
- Змішати хвою сосни або їли в кількості 100 г, подрібнені квітки ромашки, календули і листя подорожника, взяті по 25 г. Всі складові залити горілкою в кількості однієї пляшки і наполягати тиждень, після закінчення якої склад проціджують і переливається в пляшку з темного скла, в якої він може зберігатися протягом року.
- У рівних кількостях змішуються трава деревію, трава хвоща польового, м'ята перцева, квітки ромашки і шавлія. Склянкою окропу заливається сухий збір в кількості 1 ст.л. і настоюється близько півгодини, після чого проціджують. Цілий місяць особа необхідно протирати отриманим складом, роблячи це 2 рази в день. Повторити курс потрібно після двотижневого відпочинку.
- Крутим окропом у кількості 400 мл заливаються ½ склянки квіток календули і наполягають, приблизно, 3 години, далі настій проціджують і змішується зі спиртом (100 мл). Засіб настоюється протягом доби, і зберігатися в холодильнику. Даним лосьйоном протягом місяця протираються всі проблемні місця, повторюючи курс лікування після тижневої перерви.
- Банку (0,5 л) наполовину утрамбовується звіробоєм, туди ж заливається півсклянки олії, і настоюється 10 днів в місці, недоступному для проникнення денного світла. Після закінчення цього терміну отримане засіб віджимається, а рідина зливається в іншу ємність. Цим складом протирається шкіра на ніч, також масло необхідно застосовувати і для профілактики появи нових прищів.
-
Лосьйон з лаврового листя від прищів
Цей засіб допоможе позбутися від прищів і усуне вугровий висип на обличчі. 3 ст. ложки подрібненого лаврового листа заливаємо склянкою горілки і наполягаємо протягом 5-6 днів. Готовим лосьйоном з лаврового листа протираємо обличчя кілька разів в день, поки не зникнуть прищі.
Всі ці кошти дозволять ефективно боротися з прищами за умови їх регулярного застосування.