
Домашні лосьйони
Догляд за власним тілом, як і за обличчям або руками, - окрема «рубрика» жіночої краси. Серед різноманіття косметичних брендів, представлених на вітринах, нерідко доводиться усвідомлювати, що це все не те. Те запах не приємний, то засіб алергію викликає, а то і зовсім трапляється марна трата грошей.
Щоб допомогти вам, Комора краси пропонує ознайомитися з декількома рецептами домашніх лосьйонів для тіла з трав. Вони служать легким зволожуючим засобом, живлять і тонізують шкіру, насичують її вітаміни лікувальних трав, сприяють регенерації клітин, надають шкірі приємний рівний відтінок.
І все це - в домашніх умовах, без допомоги салонів і косметологів.
Домашні трав'яні лосьйони для тіла.
- Лосьйон для нормальної / жирної шкіри (з м'яти і звіробою).
За дві столові ложки м'яти і звіробою заливають склянкою гарячої води. Відвар кип'ятять на повільному вогні протягом 10 хвилин, після чого наполягають кілька годин. Отриманий відвар проціджують і в рівних пропорціях змішують з горілкою. Переливають в пляшку для зберігання, збовтують хвилину-дві.
Зберігають лосьйон закритим, в темному приміщенні. Наносять на тіло після душу. Лосьйон ефективно освіжає, тонізує шкіру і сприяє гарному настрою завдяки антидепресивну властивостями м'яти і звіробою.
- Лосьйон для сухої / чутливої шкіри (з ромашки, м'яти і подорожника).
По одній столовій ложки м'яти, подорожника і ромашки заливають склянкою окропу. Дають відвару настоятися 40-50 хвилин. Проціджують, і в готовий відвар повільно помішуючи, додають 1 столову ложку картопляного крохмалю. Наносять на тіло на 20-30 хвилин, після чого змивають прохолодною водою. Лосьйон для тіла має тонізуючі і загальнозміцнюючі для організму властивостями, сприяє швидкому загоєнню дрібних ран.
- Лосьйон для сухої / нормальної шкіри (з вина і ромашки).
У склянку сухого вина додають 1 чайну ложку саліцилового спирту і 4 столових ложки сушеної ромашки. Наполягають 5 днів в темному прохолодному місці, після чого лосьйон проціджують. Змивають після нанесення через 10-15 хвилин прохолодною водою. Застосування саліцилового лосьйону 1-2 в тиждень очищає і тонізує шкіру, зміцнює судини.
- Очищаючий лосьйон для тіла (проти прищів на плечах і спині).
Для приготовлення домашнього лосьйону по одній столовій ложці шавлії і ромашки заливають склянкою гарячої води і настоюють протягом години.
Отриманий відвар проціджують, і додають сік цілого лимона. Лосьйон переливають в пляшку, після чого додають в нього натерту лимонну шкірку. Пляшку кілька разів збовтують і додають чарку горілки, по 1 ст. ложці камфорного спирту і яблучного оцту.
Лосьйон наполягають в темному місці тиждень, після чого повторно проціджують. Застосовують лосьйон щодня до помітного поліпшення стану шкіри.
- Заспокійливий лосьйон для будь-якої шкіри (в тому числі - для чутливої шкіри).
За столової ложки трав подорожника, шавлії, м'яти, ромашки, петрушки і пелюсток троянд заливають склянкою гарячої води. Каструлю з відваром кутають в теплу тканину і дають настоятися лосьйону кілька годин. Потім лосьйон проціджують і додають 1 столову ложку лимонного соку (або соку чорної смородини). Щоденне нанесення лосьйону на шкіру знімає почервоніння і роздратованість, вирівнює колір шкіри, сприяє звуженню розширених капілярів.
- Лосьйон-тонік - рожева вода (для всіх типів шкіри).
Пелюстки декількох троянд заливають склянкою гарячої води. Через 10-15 воду проціджують, переливають в пляшку, і використовують рожеву воду після душа для розпилення на тіло. Обережність! Для приготовлення домашнього лосьйону слід використовувати тільки ті квіти, які вирощені в екологічно чистих районах без обробки хімікатами.


