Трави для обличчя
Лікарські трави споконвіку застосовували в нетрадиційній медицині і косметології.
Особливе застосування знайшли вони в догляді за шкірою обличчя, адже відвари з цілющих рослин допомагали не тільки надати шкірі гладкість і пружність, а й сприяли вирішенню багатьох шкірних проблем і недоліків.
Трави для обличчя і по сьогоднішній день залишаються вірним помічником і другом кожної красуні, яка піклується про зовнішній вигляд своєї шкірі.
І тому в сьогоднішній статті Комора Краси вирішила згадати, які трави застосовують в народних рецептах для догляду за шкірою обличчя частіше за інших, якими властивостями вони володіють, і чому залишаються затребувані, не дивлячись на всі досягнення сучасної косметології.
Трави для обличчя: косметичні властивості
Цілющі трави - справжній скарб косметології.
Якщо звернути увагу на склад популярних косметичних засобів по догляду за шкірою, то можна помітити, що багато хто з них містять екстракти тих чи інших трав. Саме косметичні продукти з вмістом екстрактів рослин в останнє десятиліття користуються найбільшим попитом. І це не дивно!
Лікарські трави - подарунок Вашій шкірі, переоцінити який досить важко. При правильному підборі, трави для особи вирішують багато питань, що стосуються грамотного догляду за шкірою.
Зайва жирність або сухість шкіри, запалення або лущення, шкірна алергія або прищики - трави виявляться ефективними. І головне - вони прості в застосуванні.
Частіше за інших, в домашній косметології використовують відвар трав, який може бути і засобом очищення, і засобом зволоження шкіри.
Зрозуміло, трави для особи застосовують і в якості настоїв, або домашніх спиртових лосьйонів, але такі кошти часто вимагає додавання і інших компонентів (продуктів)
Як же використовувати трави для обличчя? універсальний рецепт
Як вже було сказано, відвар з трав для особи - найпопулярніший рецепт народної косметології.
Для його приготування в класичному варіанті 2 столові ложки сировини заливають 1 склянкою окропу, після чого настоюють протягом 10-15 хвилин. Застосовують для протирання шкіри обличчя вранці і ввечері.
{ad1}Слід зауважити, що класичний рецепт - зовсім не єдиний спосіб застосування трав для догляду за шкірою. У деяких випадках концентрацію рослин збільшують, або навпаки зменшують для досягнення потрібного ефекту. А деякі трави і зовсім рекомендують проварювати!
Всі ці способи абсолютно виправдані і мають право на існування. Більш того, деякі красуні буквально «відчувають» реакцію шкіри, і можуть самостійно створювати необхідні рецепти, керуюся здоровим глуздом і інтуїцією.
Які ж трави для особи застосовують в народних рецептах?
Ромашка для обличчя
Ми вирішили очолити наш список ромашкою. Саме ромашка для особи є багатьма улюбленої і популярною в рецептах для будь-якого віку. Ромашка рекомендована при запальних процесах на шкірі, при дрібних пошкодженнях і ранах.
Відвар ромашки підходить для чутливої шкіри і не викликає алергії. При систематичному застосуванні відвару з ромашки для обличчя шкіра набуває матовість і пружність.
Календула для особи
Календула - ще одне популярне лікарська рослина. Її квіти, при приготуванні відвар, добре допомагають при запаленій шкірі.
Сама ж календула рекомендована для догляду за жирною, комбінованою, проблемною шкірою обличчя, а також при почервоніння шкіри, оскільки має виражені антибактеріальні та антісепческімі властивостями.
Липа для особи
Липа - не так популярна в домашніх рецептах, але дуже цінна в догляді за шкірою обличчя. Особливо при нормальному і сухому її типі. Відвар з квіток липи добре підійде для догляду за сухою, зрілою, шкірою, що в'яне, тому як в її складі в достатній кількості містяться ефірні масла, дубильні речовини, а також аскорбінова кислота.
Липу для сухої шкіри використовують не тільки у вигляді відварів, але і у вигляді кубиків косметичного льоду, які прекрасно тонізують і освіжають шкіру.
Шавлія для особи
Говорячи про травах для особи, не можна не сказати про лікарський шавлії, відвар якого ефективний при запаленій шкірі, а також при проблемах жирної та комбінованої шкіри.
Відвар шавлії сприяє очищенню шкіри від прищів і запальних утворень, підсушує шкірний покрив, має в'язку і стягує пори впливом. До речі, схожими косметичними властивостями володіє і відвар звіробою.
Про застосування трав для обличчя можна говорити нескінченно.
По-перше, широкий сам перелік тих рослин, на який звернула уваги косметологи.
Ну а по-друге, рецепти на основі лікувальних трав настільки численні і різноманітні, що навряд чи помістяться в межах однієї статті.
М'ята для особи
Проте, завершуючи нашу добірку, ми б хотіли згадати м'яту. Так, саме ці ароматні листочки несуть в собі незвичайну косметичну користь.
М'ята для особи освіжає шкіру, допомагає усунути мішки і почервоніння в області навколо очей.
Відвари з сушеної м'яти не тільки тонізують шкіру, але і запобігають появі передчасних зморшок. При млявою шкірі м'ята ефективна в якості кубиків косметичного льоду.