Як швидко вилікувати нежить під час вагітності
Людина піддається застуді в будь-який час року. Жодна застуда не може проходити без супроводу її нежиттю. Нежить може розвинутися у малюка, а також у людини в літньому віці.
Нежить при вагітності - явище досить неприємне, яка засмутить таке хвилююче і важливий період в житті жінки. Ускладнює ситуацію і те, що лікування цієї недуги істотно відрізняється від того, яке призначають найчастіше. Для початку потрібно знати причини виникнення нежиті.
Причини появи нежиті при вагітності
Причин появи нежиті у вагітної жінки може бути кілька:
- віруси та ГРЗ;
- ослаблений імунітет;
- зміна гормонального фону;
- алергія;
- хронічні захворювання носоглотки.
ГРЗ. Якщо крім нежиті у жінки спостерігаються: першіння в горлі, головний біль і підвищення температури, то можна зробити висновок про вірусну природу риніту. В цьому випадку потрібно швидше звернутися до фахівця, щоб вчасно почати лікування, щоб не піддавати небезпеці здоров'я майбутнього малюка.
Якщо слабкий імунітет. Важливо зауважити, що при вагітності імунітет майбутньої матері ослаблений, це і стає причиною респіраторних захворювань.
Гормональна перебудова. Причиною виникнення хвороби може стати зміна гормонального фону. Тепер у посиленому режимі організм виробляє естрадіол і прогестерон, які мають декілька побічних ефектів, що призводять до набряку слизових оболонок носа, що може спричинити нежить. Більш активно він проявляється у другому триместрі. Іноді зміна кількості гормонів може призвести до так званого «нежиті вагітних», який пройде після пологів, коли гормональний фон стабілізується.
Алергічні прояви. Алергія також тягне за собою не дуже приємні наслідки, особливо якщо вагітність збіглася з весняним періодом цвітіння рослин в природі.
Хронічні захворювання. Потрібно врахувати і той факт, що якщо у вагітної раніше були хронічні захворювання, пов'язані з носоглоткою, то в цей період вони можуть загостритися.
Для того щоб знати, яким методом необхідно проводити лікування, потрібна консультація лікаря терапевта.
Як вилікувати нежить при вагітності в домашніх умовах?
Найменше переохолодження може спричинити нежить різного ступеня. Не можна чекати, поки нежить досягне свого піку. Потрібно вживати певні заходи в той час, поки нежить не почав прискорено прогресувати. Якщо ж нежить застав зненацька, а відвідати лікаря найближчим часом немає можливості, то виникає закономірне питання: чим і як лікувати нежить під час вагітності в домашніх умовах? Лікування краще починати з найбезпечніших засобів, до числа яких відносяться промивання носа соляними і трав'яними розчинами, спреями, прості прогрівання і проведення інгаляцій.
1. Промивання носа розчинами трав. Спершу необхідно промити ніс ромашкою, шавлією, квітками календули, чебрецем, листям подорожника, травою звіробою або фізіологічним розчином. Ця процедура полегшить дихання і точно не зашкодить ні мамі, ні майбутній дитині. Настій однієї або кількох цих трав потрібно заварювати, згідно з рекомендаціями, написаним на упаковці. А для промивання можна скористатися маленькою гумовою спринцівкою, яка продається в аптеці.
2. Спреї. Величезною перевагою можуть стати спеціальні спреї на основі морської солі, які можна знайти в будь-якій аптеці. Промивати ніс можна, наприклад, такими спреями як "Аквамаріс" або "Аквалор". Інструкція по застосуванню цих зволожуючих засобів, зроблених на основі стерильної морської води, що знаходиться всередині упаковки виробника. Такі спреї є безпечними для вагітної жінки, не викликають звикання і алергії.
3. Інгаляції. Чудово справляються з нежиттю інгаляції на основі ментолу і чайного дерева. Для проведення процедури знадобиться всього 3 краплі одного з цих ефірних масел, які потрібно капнути в нагріту до 40 градусів каструлю з водою і подихати над нею носом. Можна зверху накритися махровим рушником. Ці процедури необхідно проводити не менше 3 разів на день по 5-7 хвилин.
Увага! Перш ніж почати лікування ефірними маслами потрібно провести тест на індивідуальну непереносимість: розтерти крапельку масла за вухом або у себе на зап'ясті. Якщо протягом декількох годин немає алергічних проявів, то тоді можна дане ефірне масло використовувати для зовнішнього застосування. Важливо ще купити якісний продукт, щоб був ефект від лікування. Тому краще вибирати масла австрійського виробництва, вони холодного віджиму і містять у собі всю корисні компоненти.
Якщо у вас немає під рукою ефірних масел, то можна подихати над парами тільки що звареної картоплі, це добре відомий і абсолютно безпечний народний спосіб лікування при застуді. Підійде він і для лікування нежиті вагітним жінкам. Крім цього в якості розчину для інгаляцій можна використовувати ті ж настої лікарських трав, що для промивання носа (див. вище).
Увага! Інгаляції можна робити, якщо немає високої температури. Після всіх розігріваючих процедур потрібно боятися протягів і не виходити на вулицю в найближчий час.
4. Вдихання ефірних ароматів і зовнішнє застосування ароматичних олій. Якщо у вас є температура, то можна обмежитися зовнішнім змазуванням крил носа маслом чайного дерева, а також вдихання ароматів ефірних масел, якщо ніс не сильно закладений. Сеанси ароматерапії проводять із застосуванням 1-2 краплі ефірних масел евкаліпта або чайного дерева, додавши їх в аромалампу.
5. Розчин морської або кухонної солі.
На початку захворювання рекомендується розвести сіль у кип'яченій воді (1 ч. л. на 1 склянку води). Цим розчином закопувати ніс (по 2-3 краплі в кожну ніздрю). Насправді, даний спосіб лікування нежитю для вагітних жінок досить ефективний.
6. Розчин меду. Можна приготувати інший розчин. Для цього вам знадобитися:
- подрібнений ріпчаста цибуля - 3 ст. л.;
- кип'ячена вода - 300 мл;
- мед - 1 ч. л.
Все це перемішати до отримання розчину, дати настоятися протягом 30 хвилин, процідити через марлечку або дрібне сито. Отриманим розчином необхідно капати ніс (по 2-3 краплі в кожну ніздрю) кілька разів в день вранці і ввечері.
7. Прогрівання носа. Щоб нежить швидше пройшов, можна прогрівати пазухи носа за допомогою солі або крупи, яку слід помістити всередину носової хустки. Такий мішечок можна нагріти, наприклад, на гарячій батареї. Можна також зварити 2 яйця і загорнувши в носовичок теж прикладати до обох сторонах носа. Тепло, що виходить від яєць буде прогрівати запалену слизову носа і слиз буде легше відходити з пазух. Прогрівання триває поки яйця не охолонуть.
Увага! Прогрівання носа можна робити тільки якщо немає високої температури.
8. Гарячий душ або ванну можна приймати теж в тому випадку, якщо у вас немає високої температури. Максимальна температура може дорівнювати тридцяти семи градусів, щоб можливо було розігріти ноги або прийняти душ.
9. Масло евкаліпта значно знизить виділення з носа, якщо ви нанесете кілька крапель на свій носовичок, щоб по можливості вдихати запах щодня.
10. Розігріваючий чай з лимоном.
Щоб вилікувати застуду вкрай корисно пити гарячий чай з додаванням до нього значної частини лимона. Рекомендується приймати половину лимона за раз під час застуди.
11. Точковий масаж. Акупресура - вплив подушечками рук на певні точки на шкірі обличчя допоможуть швидше впоратися з вірусним ринітом. Для його проведення знадобиться всього кілька хвилин в день, наприклад, вранці та ввечері. Більш докладно про це можете почитати тут.
Із загальних рекомендацій щодо лікування нежиті
Для того щоб прискорити процес одужання, необхідно провітрювати приміщення, регулярно робити вологе прибирання. Вдома потрібно щоб у теплі були ноги - одягати теплі шкарпетки і змащувати роздратовану шкіру носа дитячим кремом або будь-яким рослинним маслом. Потрібно не забувати зволожувати кімнати, адже пересушене повітря погано впливає на слизову носа, посилюючи нежить. Якщо у вас немає спеціального зволожувача, то проблему легко вирішити, якщо по кімнаті розставити пляшки з водою, повісити на батарею вичавлена рушник, а також розставити квіткові горщики з рослинами. Добре, якщо у вас вдома є відкритий акваріум.
Спірним питанням в лікуванні нежиті у вагітних є застосування назальних крапель. Багато лікарі категорично забороняють користуватися краплями в ніс, тому що вони мають судинозвужувальну властивість, що може призвести до звуження капілярів плаценти, внаслідок чого дитина отримує недостатньо кисню. Але іноді нежить настільки сильний, що заподіює сильний дискомфорт, аж до безсоння. У цьому випадку лікар може прописати вагітної краплі на основі лікувальних масел або гомеопатичні засоби, але тільки один, максимум два рази в день і в дитячій дозуванні.
Як не можна лікувати нежить при вагітності: 5 серйозних помилок?
Закладеність носа заподіює масу незручностей, тому впоратися з нежиттю хочеться як можна швидше. Які помилки допускають багато хто з нас при лікуванні нежиті?
- Судинозвужувальні краплі. Варто нежиті тільки з'явитися, як ми відразу починаємо капати ніс судинозвужувальними краплями. Цього робити не можна. Секрет, який виділяє слизова носа, захищає від проникнення інфекції і вбиває мікробів. Краплі лише пересушують слизову і ускладнюють перебіг хвороби.
- Переносити захворювання на ногах. Щоб нежить пройшов швидко, потрібно пити багато теплої рідини, перебувати в теплі і регулярно зволожувати повітря.
- Використання свіжовичавленого соку цибулі і часнику. Краплі соку цибулі і часнику, допомагають впоратися з нежиттю, але при цьому вони здатні пересушити слизову і залишити опік, позбавивши її захисту від інфекцій. Ці овочі краще натерти на дрібній тертці, покласти в невелику ємність і вдихати пари носом.
- Зігрівання нижніх кінцівок. Під час застуди рекомендується робити теплі ванночки для ніг, температура яких не повинна перевищувати 37 градусів. Надягати змочені в теплій воді шкарпетки, а поверх целофанові пакети, не можна. Ноги починають потіти і захворювання тільки посилюється. Категорично не можна також парити ноги в гірчиці, це може викликати активність матки і спровокувати передчасні пологи.
- Антибіотики. Якщо причина появи нежиті - це алергени або віруси, то прийом антибактеріальних засобів марний. До того ж, антибіотики негативно впливають на мікрофлору кишечника і послаблюють захисні сили організму.
Головною умовою швидкого лікування нежиті при вагітності є обов'язкове звернення до лікаря, що необхідно здійснити при появі перших симптомів захворювання.