Страхи при вагітності
03.07.2017 0

Страхи при вагітності

Психологія
В закладки


Як не парадоксально, але сьогодні, в часи інформаційного достатку період виношування дитини може бути затьмарений багатьма неприємностями.

Страхи при вагітності – явище поширене, що виникає з багатьох причин і змушує майбутніх мам переживати досить негативні емоції і почуття.

Звідки ростуть побоювання?

Причини страхів криються в гормональної перебудови жіночого організму. Слабка половина людства завжди відрізняється особливою вразливістю та емоційністю. У період вагітності ці якості виявляються ще більш інтенсивно.

Кожен страх вагітної жінки цілком зрозумілий. В житті настає особливий період, коли вона відповідає не тільки за своє життя, але і за нову, яка в ній зародилася.

Але не можна забувати про те, що негативні емоції і зайві переживання можуть тільки нашкодити майбутньому маляті.

Причина страху може бути:

  1. Об'єктивної - мова йде про серйозні проблеми зі здоров'ям жінки. Часто такі страхи виникають після пережитої завмерлої вагітності, або коли вагітність настає після довгих років лікування.
  2. Суб'єктивної - найчастіше пов'язані з особистісними особливостями жінки: підвищена тривожність, помисливість, непевність у собі.

Якщо знати причини страхів, то можна значно знизити інтенсивність переживань або зовсім позбутися від неприємного почуття.

Важливим чинником появи страхів і ступеня їх подальшого прояву є рівень тривожності жінки. В цьому аспекті впливають:

  • перебіг і результат попередніх вагітностей;
  • стан здоров'я жінки;
  • бажаною або небажаною була вагітність;
  • вживані заходи, щоб не заберементь;
  • взаємини з батьком дитини;
  • житлові і фінансові умови сім'ї;
  • соціально-психологічна готовність стати матір'ю.

Страхи також можуть виникати внаслідок похмурих оповідань оточуючих про тяготи вагітності, пологів і післяпологового періоду.

Вразливі жінки можуть впадати у відчай від найменшого приводу, вольові дами швидко втомлюються від надмірної турботи і впадають в депресію від того, що незабаром доведеться розлучитися з роботою і присвятити весь свій час дитині.

Страхи при вагітності

На думку фахівців, страх під час вагітності – це не просто стан, забарвлене негативними відчуттями, а пряма загроза здоров'ю майбутнього малюка.

В період виношування дитини жінці необхідно ряд умов:

  • спокійна і доброзичлива атмосфера;
  • почуття захищеності;
  • позитивний настрій.

Страх в такий період може посилюватися і стати джерелом таких порушень, як:

  • підвищена тривожність;
  • панічний страх;
  • безсоння;
  • істерики;
  • депресії;
  • нервові розлади.

shutterstock_215198119Щоб страхи не стали постійними супутниками вагітної жінки, важливо встановити причину їх виникнення і визначити ефективні способи боротьби з конкретної фобією.

Боязнь протікання виношування

Страх втратити дитину, фобія з приводу протікання вагітності і можливих патологій у плоду природна. Кожна жінка може картати себе за неправильний спосіб життя, відсутність режиму харчування і відпочинку, належного медичного контролю.

Про страх самотності після розлучення і способи його подолання читай тут.

Що робити? Слід скорегувати свій розпорядок дня:

  • правильно харчуватися;
  • висипатися;
  • більше рухатися;
  • гуляти на свіжому повітрі.

Важливо пам'ятати, що в більшості випадків приписи лікаря носять профілактичний характер. Якщо виписані ліки – це не означає, що все погано, або є загроза переривання. Це означає, що необхідно заздалегідь подбати про виключення захворювань і ускладнень у мами і майбутньої дитини.

Перед родовим процесом

Страх больових відчуттів в пологах з'являється ближче до символічної дати. Крім того, «масло у вогонь» підливають знайомі і подружки, у фарбах розповідають про всі нюанси цього непростого заходи.

Що робити? Пологи – процес болючий. Але це єдиний природний вид болю. Подолати або хоча б знизити страх перед пологами можна, якщо:

  • заздалегідь визначитися з пологовим будинком;
  • познайомитися з лікарем, який буде приймати пологи;
  • заручитися підтримкою близьких.

Сьогодні популярні спільні пологи, коли жінку супроводжує чоловік або хтось з близького оточення.

Перед зовнішніми змінами

Страх зовнішніх змін, які можуть спричинити проблеми у взаєминах з чоловіком, хвилює дуже багатьох дам. Образи погладшали, втрачають волосся і зуби жінок, так і спливають перед очима.

Це знову ж громадська думка, не підкріплена фактично ні чим, окрім як небажанням стежити за собою.

Що робити? Вагітність, безумовно, викликає деякі зміни в зовнішності жінки. Але це завжди позитивні моменти. Що ж стосується поширеної думки про те, що після пологів «кілограми просто наростають», то це далеко від істини.

Таке положення речей властиво лише дамам, не стежить за своїм раціонів. Правильне харчування і помірні фізично навантаження дозволять швидко повернутися в форму.

Лікарської помилки

Недовірливе ставлення до медичного персоналу поширилося в епоху Інтернету. Не можна заперечувати, що лікарські помилки існують, але зациклюватися на цьому теж не можна.s-dbce251c4ef51a6a308d3651e85b9cb263cb3604

Такі випадки поодинокі і не можуть відображати дійсної картини в жіночих консультаціях та пологових будинках.

Що робити? Для того, щоб страх перед низькою кваліфікацією медичних працівників не розвивався, важливо підготуватися до зустрічі:

  • зібрати інформацію про обраному пологовому будинку;
  • походити на курси для майбутніх мам, де докладно розповідають про період виношування, про пологах та післяпологовому періоді.

Як правило, такі курси проводять практикуючі лікарі і, встановлюючи контакт з ними, можна визначити їх професійний досвід і знання своєї справи.

Крім того, узд на ранніх термінах, скринінги та інші лабораторні аналізи виявляють можливі патології, багато з яких успішно лікуються медикаментозним методом.

Відповідальності за життя дитини

Коли жінка страждає від дефіциту інформації, то у неї виникає страх, заснований на представленні себе «поганою матір'ю». Їй здається, що вона не зможе впоратися з новою соціальною роллю. Її навички не достатні для догляду за дитиною, її виховання.

Що робити? Страх перед майбутнім материнством у вищій мірі проявляється у жінок, які чекають першу дитину. Усе нове часто лякає людей, але природа інстинкту і материнської любові підкажуть вірні слова і дії. У цьому випадку важливо:

  • багато читати спеціальної літератури по догляду і вихованню дітей;
  • прислухатися до поради більш досвідчених мам і професійних консультантів.

Почуття страху і тривоги буде переслідувати майбутню маму на протязі всієї вагітності, якщо вона не зможе впоратися зі своїми емоціями і направити їх в позитивному напрямку.

Як боротися з переживаннями

Боротьба зі страхами, пов'язаними з періодом вагітності, починається з моменту визначення джерела. Як тільки жінка розуміє, що лежить в основі її стану, страх втрачає свою силу або зовсім пропадає.

Вчені все частіше приходять до думки, що страхи під час вагітності пов'язані з тим, що у дами з'являється багато вільного часу. А тому і виникають нав'язливі думки, що переростають у страхи, так отруйні прекрасний період очікування малюка.

Страхам схильна кожна вагітна жінка. Важливо вміти з ними боротися і направляти свої хвилювання в позитивне русло.

Подолати страх – це означає відвернутися від нього. Заповнивши свій вільний час корисними заходами, майбутня мама і не помітить, як переживання відійдуть на другий план, а настрій буде просто чудовим.

Страх у дитини: як допомогти? Дізнайся зі статті.

Про методи викорінення страху чоловіків перед серйозними стосунками читай тут.

Кілька корисних порад:

  1. Улюблене хобі. Навіть якщо до вагітності жінка нічим особливим не захоплювалася, то зараз саме час! Деякі дами з забобони воліють не займатися рукоділлям. Однак є й інші способи проявити свій творчий потенціал: малювати, грати.
  2. Вихід у світ. Відвідування театрів, виставок і музеїв – прекрасне проведення часу, яке піде на користь майбутній мамі і малюкові. Психологу висловлюють думку, згідно з якою обдарованість і творчі здібності в дітей, чиї мами були близькі до творчості під час вагітності, виявляються в значно більшою мірою.
  3. Тренінги та фітнес для вагітних. Сучасна спортивна індустрія володіє цілим спектром спеціальних занять, розроблених для майбутніх мам. Школа йоги, танці, курси дихальних вправ, плавання стануть не просто розвагою, але справжнім порятунком для збереження фізичної форми жінок, підготовки до пологів і будуть сприяти ефективному післяпологовому відновленню.
  4. Прогулянки на природі. Свіже повітря, близькість водоймища, звуки природи допоможуть вагітній жінці розслабитися, відпочити душею і тілом, налаштувати своє мислення на позитивну хвилю.

Будь-які з перерахованих методів боротьби зі страхами придатні до використання тільки в тому випадку, якщо відсутні медичні протипоказання. Заняття фітнесом узгоджуються з лікарем, який веде вагітність.

Варто пам'ятати, що надмірні навантаження можуть нашкодити здоров'ю майбутньої мами і малюка не менше, ніж гіподинамія і почуття тривоги! Все має бути в міру і під наглядом фахівця.

Вагітність – чудовий період. Природа подарувала жінці можливість випробувати таке щастя, як очікування та народження дитини. Багато моменти будуть згадуватися протягом довгих років, так нехай це будуть тільки радісні та позитивні відчуття!

Відео: Говорить фахівець

Комментарии (0)
Додати коментар
Чи варто прощати зраду чоловіка - поради психолога
Викривши другу половину пригоди на бік, перед жінкою постає питання, а чи варто прощати зраду чоловіка? Проблема ця досить поширена, але все ж однозначного рішення не
Причини жіночої зради - психологія, наслідки
Жіноча зрада зустрічається рідше, ніж чоловіча. У слабкої половини людства сильніше прихильність до сім'ї і почуття обов'язку. Легендарний материнський інстинкт не дає
Нав'язливі страхи - як позбавитися, лікування
Страхи наповнюють людське життя в різні вікові періоди. Прості природні страхи, а часто і життєво необхідні. Нав'язливий страх настільки інтенсивний, що може приймати
Комплекс відмінниці - як позбутися дитини, у дорослого
Приказка «краще – ворог хорошого» як не можна більш вдало підходить для перфекціоніста. Прагнення довести все до ідеалу робить людини залежним від думки соціуму і блокує
Адекватна самооцінка - що це, у підлітків, у молодших школярів
Не можете зрозуміти, наскільки адекватна самооцінка дитини? Підводить горезвісний материнський інстинкт?! Дізнайтеся, як впоратися з проблемою, не вдаючись до допомоги