Чи варто прощати зраду чоловіка - поради психолога
Викривши другу половину пригоди на бік, перед жінкою постає питання, а чи варто прощати зраду чоловіка? Проблема ця досить поширена, але все ж однозначного рішення не має.
Чому чоловіки зраджують
Дослідження на тему чоловічих зрад дозволили виділити кілька причин, в результаті яких чоловіки вирішуються на зраду своїм дружинам:
- природний інстинкт і прагнення до полігамії;
- звичний сімейний побут і рутина;
- «криза середнього віку», коли зрада виступає протестом проти віку та біологічного старіння;
- помста за зраду дружини (причому можливо надуманою і уявної);
- підняти статус в очах оточуючих людей (в основному чоловіків, що вже мають молодих і привабливих коханок).
Однією з частою зустрічаються ситуацій є зрада під дією алкоголю. Такі швидкоплинні захоплення короткочасні і не несуть серйозної загрози для шлюбу, але вони можуть повторюватися досить часто.
чи Варто прощати зраду чоловіка
Так, якщо він:
- щиро кається і стверджує, що зрада була ситуативною і подібного не повториться;
- по-справжньому любить свою сім'ю;
- припинив спілкування з коханкою раз і назавжди;
- готовий прийняти умови дружини (не затримуватися на роботі, проводити більше часу з сім'єю і т. д.).
Не можеш змиритися з невірністю подружжя? Дізнайся, як помститися дружині за зраду.
Як розпізнати зраду чоловіка на відстані? Читай статтю.
Ні, якщо він:
- Вважає, що весь світ крутиться тільки навколо нього. Такі чоловіки сприймають жінку, як річ, тобто впевнені, що можуть використовувати для своїх сексуальних потреб будь-яку представницю слабкої статі, не звертаючи уваги на свої шлюбні зобов'язання. У цьому випадку дружині доводиться або миритися з такою поведінкою чоловіка, або розривати відносини, т. к. змінити установки навряд чи вийде.
- Стверджує, що на зраду його підштовхнули сильні почуття. Коли чоловік захоплений іншою жінкою і має до неї любов і особливу ніжність, зберігати шлюб не має сенсу, адже подружжя вже більше не єднають взаємна пристрасть і теплі почуття. Такий союз буде приносити тільки страждання.
- Принижує і ображає дружину, може побити. Рукоприкладство часто є захисною реакцією чоловіка-зрадника. У пориві люті під час сімейного скандалу на ґрунті ревнощів або виявленої зради, деякі чоловіки здатні до фізичних дій. З такою поведінкою не можна миритися! З таким чоловіком небезпечно продовжувати подальшу спільне життя! Як забути зраду.
Поради психолога
Зрада – це важка хвороба, яка не має швидкодіючого ліки. Забути про зраду і заподіяної болю допоможе час, але й воно не завжди рятує від душевних ран.
Дотримуючись деяких порад, можна полегшити душевний стан і впоратися з сімейним нещастям:
- Вийти на відвертий діалог з чоловіком. Не треба влаштовувати скандали і істерики з биттям посуду і погрозами самогубством. Найкращим способом вирішити проблему стане конструктивна бесіда. Звичайно, складно приборкати емоції у подібній ситуації, але з'ясувати причину зради необхідно. Особливо, якщо подружжя бажають зберегти шлюб та відновити довірчі відносини в родині.
- Немає необхідності жаліти чоловіка і звинувачувати себе в тому, що трапилося. Безумовно, причини зради можуть бути різними, але самобичування тільки нашкодить сімейним відносинам. До того ж чоловік – це доросла людина, а не дитина, тому повинен брати на себе відповідальність за вчинені вчинки.
- Зробити перерву у стосунках. Для того, щоб обидва подружжя змогли оцінити значущість шлюбу, варто на деякий час роз'їхатися. Негативні думки і емоції, скандали і взаємні докори повинні змінитися тихою, спокійною обстановкою, в якій з'явиться можливість обдумати хід і перспективу подальших подій.
- Знайти захоплення до душі. Відновити сили і душевну гармонію, відвернути від гнітючих і сумних думок допоможе цікаве хобі: вишивка, йога, танці. До того ж нові захоплення дозволяють відкривати нові творчі грані, розвиваючи і вдосконалюючи особистісні здібності.
- Приділяти більше часу дітям. Якщо в сім'ї є діти, то треба постаратися ставиться до них особливо уважно. Дитяча психіка дуже чутлива до будь-яких сімейних конфліктів, тому в складний період варто максимально підтримувати один одного.
- Не зашкодить почуття здорового егоїзму. Відвідування салону краси, перетворення зовнішнього вигляду та оновлення гардеробу – кращі способи для підняття настрою. Часто заміжні жінки економлять на своїх маленьких слабкостях, адже стежити за собою – це означає бути впевненою в собі і своєму чоловікові подобається!
- Заручитися підтримкою рідних і друзів. Якщо поруч є вірні та надійні друзі, а близькі готові до щирого спілкування без звинувачень і зловтіхи, то варто на якийсь час зануритися у такі контакти. Добрі слова підтримки і розуміння вселяють впевненість і відчуття, що людина не самотній і в нього потребують.
- Звернути увагу на позитивні якості чоловіка. Та й взагалі звернути на нього увагу, напевно, він також переживає і мучиться докорами совісті.
- Пам'ятати, що життя триває! Зрада, безумовно, неприємна подія в житті сім'ї, але якщо чоловік і дружина прийшли до рішення продовжити союз, то важливо забути про інцидент, не треба щохвилини нагадувати чоловікові і дорікати його проступком, а тим більше намагатися мстити (не тільки взаємною зрадою, але і прохолодними відносинами, докорами і т. д.).
Статтю на тему розлучення як соціальна проблема читай далі.
Про вплив розлучення батьків на дітей дошкільного віку читай тут.
Прощати або стратити дружина – це особисте рішення кожної жінки. Неможливо дати універсальну відповідь, адже кожна ситуація індивідуальна.
Але все ж варто пам'ятати про те, що зруйнувати набагато простіше, ніж намагатися відновити любов, взаєморозуміння і довіру в сім'ї. У пориві емоцій люди здатні розірвати стосунки назавжди, але незабаром розуміють, що наламали дров, а зворотного шляху може і не бути.