Чи можна займатися йогою під час вагітності і чому під час вагітності важливо це робити
Коли жінці доведеться пережити пологи, важливо не забувати про вправи для підтримки тонусу і загального здоров'я організму. При цьому бажано знайти такі вправи, які б приносили лише користь, як майбутній мамі, так і дитині. Йога для вагітних – спеціальний набір асан і дихальних практик, адаптований для жінок, які чекають дитину. Проте багато представниць слабкої статі досі не впевнені, чи можна займатися йогою під час вагітності і чи не трапиться що з плодом від цих занять.
Що таке йога для вагітних
Як і будь-яка інша адаптована фізична активність, йога допомагає вагітним у багатьох аспектах. При цьому важливо знати характер особистих протипоказань. Тому перед тим, як записатися на курси йоги, вагітній жінці потрібно обов'язково отримати консультацію у лікаря, який її спостерігає. Крім того, важливо довіряти тренерові з йоги і бути впевненою в його професіоналізмі, тому що саме він буде підбирати комбінації асан, виходячи з особливостей протікання вагітності.
Переваги йоги для вагітних
Таким чином, можна займатися йогою під час вагітності будь-якій жінці, яку допустили до цього медики. І не просто можна, а навіть потрібно, адже така специфічна гімнастика, як йога допоможе жінці в положенні зменшити неприємні відчуття, які неминуче з'являться під час пологів, як, втім, і до них: набряки, болі в спині та інше. Крім того, дані вправи передбачають осмислене дихання і різноманітні практики, які допоможуть жінці уникнути перепадів настрою, заспокоїтися і бути у відмінному настрої. Крім того, деякі вірять, що дихальні практики допомагають налагодити позитивний контакт з дитиною. Адже дитина все відчуває, перебуваючи всередині, а дихальна гімнастика покращить надходження кисню в кров, як матері, так і плоду.
Ризик від занять йогою для жінок в положенні
Асани в йоги для вагітних виключають навіть найменший ризик для матері чи дитини: ніхто не буде змушувати жінку сильно вигинати спину або стояти на голові. Йога в будь-якому випадку (і не тільки під час вагітності) вчить людину прислухатися до свого тіла. Це корисно для всіх, і особливо для тих, хто чекає дитину. Однак для цього важливо підібрати дійсно грамотного і досвідченого тренера. Буде Краще, якщо у нього є за спиною великий досвід викладацької діяльності у звичайній йоги і спеціалізованої, для майбутніх мам, у тому числі.
{ad1}Ще трохи про користь йоги для вагітних
Тренер допоможе підібрати курс для будь-якого рівня підготовки: як для тих, хто вперше чує слово «асани», так і для професіоналів. Жінкам, які жодного разу в житті не займалися йогою, слід обережно приступати до неї в першому триместрі, так як в цей час в організмі відбувається складний процес адаптації та змін і без того досить.
Крім усього іншого, йога посприяє процесу відновлення організму після пологів. Ті, хто практикував йогу в період очікування дитини, легше приходять у форму і відчувають менше нездужання після пологів. При цьому з допомогою цих практик можна також уникнути можливих проблем з шкірою, які часто зустрічаються у нещодавно народили жінок.
Йога – різновид спорту, яка допомагає тримати не тільки тіло, але й думки в гармонії. Під час виконання асан людина починає прислухатися до свого дихання і реагувати на найменші зміни у своєму організмі. Для того щоб все це працювало, йогою потрібно займатися регулярно, однак треба з обережністю виконувати асани самостійно.
Таким чином, на такий популярний запит «чи можна займатися йогою під час вагітності?» можна з упевненістю відповісти: навіть потрібно. Однак, як вже було сказано вище, перед цим необхідно проконсультуватися з лікарем.