Абрикоси при вагітності: користь і шкода. Особливості вживання та протипоказання
У цих випадках рекомендується переглянути джерело вітамінів та вживати інші фрукти і овочі, але також після дозволу лікаря. Так, в якості джерела каротину можна їсти свіжу моркву, для отримання антиоксидантного ефекту та достатньої кількості вітамінів – чорну смородину, свіжу зелень, чорницю, лохину, брусницю, зерняткові фрукти (яблука, груші). Якщо після вживання з'явився дискомфорт у шлунку або кишечнику і, тим більше, алергічні реакції на шкірі або слизових оболонках, необхідно виключити цей продукт харчування і, за показаннями, прийняти ліки.
Навіть якщо вагітній жінці дозволено їсти абрикоси, важливо знати деякі правила. Так, не можна це робити натщесерце, що може негативно вплинути на кислотність шлункового соку. Крім того, після вживання свіжих абрикосів або кураги не можна випивати холодної води, що призведе до розвитку діареї.
Дотримуючись ці рекомендації і вживаючи абрикоси разом з іншими необхідними продуктами харчування, вагітна жінка може отримати все, що потрібно для нормального перебігу вагітності і розвитку дитини.