
Брусниця при вагітності: користь і шкода. Правильно вживаємо брусничні ягоди і листя
Як заварювати?
Для приготування чаю використовуйте подрібнені в кавомолці сухі брусничні листя.
Для запашного корисного чаю достатньо буде залити окропом одну чайну ложку сировини. Пити брусничний чайок слід не гарячою, а теплою, додаючи в нього трохи меду (так, щоб той не заблокував антиотечное дію брусниці).
Відвар з брусничних листя готують дещо по-іншому: великі листя кип'ятять не менше 10 хвилин, потім залишають настоюватися у теплому місці. Приймають по 1/2 склянки, відповідно до рекомендацій лікаря.
Застереження
При проблемах з нирками до вживання брусничного відвару слід ставитися дуже і дуже обережно: володіючи неабиякими сечогінними властивостями, брусничний відвар у рази збільшує навантаження на нирки.
Тільки проконсультувавшись з лікарем, можна починати прийом цього природного ліки.
А від свіжих ягід брусниці, соку, пюре і морсу слід відмовитися вагітним, які страждають на виразку шлунка або дванадцятипалої кишки.
Брусниця як заспокійливе
Навряд чи якась з майбутніх матусь ризикне брати сильне заспокійливе (або навіть несильно) навіть при відчутті помітно збільшеною дратівливості.
Щоб без оглядки на рецепти та анотації, а також на самі таблетки відновити (знайти) олімпійський спокій, потрібно замінити всі препарати брусницею. Жменька ягід здатна заспокоїти хворі нерви вагітної жінки, вивести її з депресії, зняти стан тривожності і повернути безтурботність сну.
Міцна нервова система при вагітності – дуже важливий показник, що впливає не тільки на загальний стан жінки, але і на розвиток плода. Патологій у дитини, звичайно, не виникне з-за того, що мама, чекаючи на його появу, трохи нервувала, але плід настільки чутливий до найменшої зміни в настрої матері, що починає і сам підлаштовуватися під її стан – нервувати, хвилюватися, боятися... Хоча, здавалося б, що він може розуміти...
Смачне ліки
Те, що смачно – ліками не вважається. Та й яка вагітна погодилася б їсти ягоду, будь вона хоч сто разів корисною, якщо б брусниця не мала приємним кисло-солодким смаком і дивним ароматом? Їй швидко знайшли альтернативу: благо, корисних продуктів багато.
Але брусниця дуже смачна, тому її із задоволенням їдять і дорослі, і діти, і навіть майбутні діти, що знаходяться в материнській утробі. Правда, «їдять» в цьому випадку – образне вираз.
Щоб дитина отримав максимальний обсяг вітамінів, їжа повинна подобатися його мамі, вона повинна насолоджуватися нею – так продукт краще засвоюється і якісніше бере участь у процесі розвитку плоду.
Тому урізноманітніть своє брусничне меню вареннями, пюре, соком, салатами з додаванням ягід і десертами зі сметаною і горішками.



