Брусничний морс при вагітності: користь і шкода. Рецепт приготування морсу з брусниці для вагітних
Порятунок від токсикозу – ось перше, навіщо вживають брусничний морс вагітні жінки. Коли нудота стає майже нестерпною мукою, майбутня матуся шукає не просто кисленькое, але ще й полезненькое.
В цьому сенсі брусниця на першому місці п'єдесталу: все-то у неї є – і вітаміни А і С, і вітаміни групи В, мінеральні солі, натрій, кальцій, магній, залізо, і цілий ряд кислот – від винної до молочної.
Сказати алергії «ні»
Так що ж найцінніше в брусничним морсе: його тонізуюча здатність, його насиченість вітамінами, його приємний смак? І це теж. Але для відповідальної майбутньої матусі серед всіх цих якостей найважливішим є стовідсоткова гіпоалергенність продукту.
Кожна хвилина життя вагітної жінки проходить під егідою думок про безпеку майбутнього малюка. На ранніх термінах алергенні продукти не можуть дуже нашкодити плоду, а от далі... Далі просто необхідно переключитися на морси з брусниці. Вітаміну С в ньому достатньо, хоч якийсь відсоток його і втрачається в процесі приготування, але він може заповнити дефіцит в організмі жінки не гірше будь-якого цитрусового.
Повноцінність захисних і иммуноукрепляющих властивостей і абсолютна алергенна безпека – такий напій при вагітності просто на вагу золота.
В спеку і не тільки
Брусничний морс – ідеальний напій в спекотні дні. Його освіжаючу дію допомагає вагітній не лише втамувати спрагу, але і заодно наситити організм цілим комплексом корисних речовин, необхідних для розвитку плоду і здоров'я матері.
Каротин, яким багата брусниця, а, отже, і напої, приготовлені з неї, позитивно впливає на розвиток зору у майбутнього малюка. Вітаміни, що містяться в морсе, забезпечують антиоксидантну дію, а також підтримують здоров'я шкіри і волосяного покриву жінки.
Проти набряків
Серед всіх природних сечогінних засобів брусничний морс визнаний одним з найкращих і легенів. Своє слово з цього приводу сказали представники традиційної і народної медицини.
Вагітним жінкам, які страждають від набряків, необхідно пити всього по склянці морсу два рази в день, щоб через тиждень-іншу забути про неприємне явище і тяжкості в ногах.
Єдине застереження: якщо ви задалися метою використовувати брусничний морс виключно як сечогінний, не додавайте в нього мед. Так, підсолоджений морс має більш приємний смак, та й мед, начебто, продукт корисний... Але варто враховувати, що мед має властивість затримувати рідину в організмі. Тобто від такого напою ви не отримаєте належного ефекту.
Чим ще корисний морс?
Брусничний напій можна по праву назвати чудодійним і вагітні жінки, як ніхто, можуть підтвердити це.
Для вагітної життя набуває зовсім інші фарби не лише в емоційному плані, але і в фізичному. Те, що в добеременном стані здавалося природним, при вагітності дається насилу. Наприклад, банальний похід в туалет. Запорами страждає кожна друга майбутня матуся, а щоб перестати страждати і знову почати повноцінно жити, необхідно ввести в свій раціон брусничний морс.
Він же допоможе при железодефиците, гіпертонії, підвищеної тривожності, застуді та кашлі.
Коли слід проявити обережність?
Гіпоалергенність брусничного морсу доведена, але все ж він не з тих напоїв, які можна визнати нейтральними і безконтрольно вживати літрами. Помірність у вживанні продуктів залишається головною умовою нормального протікання вагітності.
Тонізуючу дію брусничного морсу змушує з особливою обережністю ставитися до напою жінкам на перших тижнях вагітності, щоб уникнути викидня.
При надмірному вживанні напою можливий побічний ефект у вигляді діареї, оскільки морси з брусниці має проносними властивостями.
Як приготувати морс
З трьох склянок вимитих і просушених ягід приготуйте пюре (просто розімніть в каструльці ложкою), у нього додайте 4 склянки холодної води і доведіть до кипіння.
Потім додайте трохи кориці і ванілі, цедру лимона і столову ложку тростинного цукру. Всі. Знімайте каструльку з диво-напоєм з вогню, нехай остигає. Можете додати цукор за смаком.
Пийте на здоров'я, але не забувайте, що вживати брусничний морс можна довше 20 днів поспіль.