Агрус для дітей: за і проти. З якого віку можна давати
Агрус обов'язково повинен бути в раціоні дітей, схильних до набряклості: він забезпечує м'який сечогінний ефект, а найголовніше, без будь-яких побічних дій, характерних для фармацевтичних препаратів. Регулярне вживання цієї ягоди сприяє поліпшенню стану кишечника та відтоку жовчі.
Аґрус — активний антиоксидант, який виводить накопичилися в організмі токсини і шлаки. Завдяки значному вмісту органічних кислот він активізує виділення шлункового соку, за рахунок чого дитина засвоює більше корисних речовин з вживаних продуктів. Якщо в сезон щодня давати дитині кілька ягід аґрусу, його ясна стануть міцнішими, а за рахунок антибактеріальних властивостей різко зменшиться ймовірність стоматиту і запальних захворювань ротової порожнини.
При регулярному вживанні агрусу і страв з нього зміцнюється пам'ять, підвищуються інтелектуальні здібності, збільшується опірність організму до вірусних та інфекційних захворювань. Особливо важливо включити його в раціон ослаблених дітей, у тому числі страждають від хронічної втоми.
З якого віку вводити в раціон
Хоча агрус вкрай рідко провокує алергію, що містяться у ньому органічних кислот він може викликати розлад травної системи. З його введенням у раціон малюка варто почекати до досягнення 12 місяців.
Важливо! З особливою обережністю цю ягоду слід додавати в раціон дітей, схильних до діареї.
В якому вигляді краще пропонувати дітям агрус? У самому ранньому віці (1-1,5 року) — у вигляді соку, так як м'якоть ягід містить кісточки, які не засвоюються. Найкраще розводити водою у співвідношенні 1:2, тоді напій не надасть подразнюючого впливу на травну систему малюка. Починайте з крихітною порції — всього кілька крапель, поступово збільшуйте її до 50-70 мл (до півтора років).
Коли малюк підросте до 1,5–2 років, спробуйте поступово привчати його до цілим ягодкам. Їх можна додавати в десерти, сирні запіканки, желе, пудинги та інші страви, в тому числі каші на молоці (рис, вівсянку, пшеницю). Діти дуже добре сприймають фруктові салати, до складу яких входить аґрус. Врахуйте, що при його контакті з залізної посудом відбувається окислення металу, тому краще використовувати пластикові ємності і прилади.
Вживання аґрусу в лікувальних цілях
В народній медицині аґрус вельми популярна ягода. Більш того, ліки з неї не тільки смачні, але й корисні. Радимо ознайомитися з підбіркою рецептів:
Для позбавлення від запорів. Столову ложку промитих ягід залити гарячою водою (0,2 л), довести до кипіння і томити на малому вогні 10 хвилин, процідити, охолодити. Приймати по 50 мл При висипаннях на шкірі агрус слід їсти кожен день протягом місяця — вже через 10-15 днів помітно покращиться стан епідермісу, пройде роздратування, нормалізується діяльність печінки. Для зменшення шлункових болів і як жовчогінний засіб. 7-10 ягід помістити в термос і залити 0,5–0,6 л крутого окропу, потім залишити настоюватися не менше 5 годин. Вживати по 100 мл у поєднанні з медом. При ангіні та ГРЗ змішати свіжовичавлений сік агрусу з невеликою кількістю меду. Слід полоскати Горло близько 6-7 разів на день, вже через декілька процедур його стан помітно покращиться.У найспекотніші, спекотні дні не придумати кращої профілактики набряків, ніж вживання ягід аґрусу.
Обережно: аґрус!
Як же велика спокуса зірвати пару недозрілих ягід аґрусу. Робити це категорично не можна. На цій стадії вирощування в них міститься багато щавлевої кислоти. Саме вона — основна причина утворення каменів у нирках, крім того, сприяє виникненню сольових відкладень у суглобах. Ягоди агрусу заборонено вживати всім, хто страждає від цукрового діабету, також їх слід виключити з раціону при виразковій хворобі та інших хронічних захворюваннях травної системи. При проблемах з нирками і сечостатевої системою є цю ягоду треба в обмеженій кількості.