Інжир в раціоні дітей. З якого віку можна давати дитині інжир
Плоди інжиру в свіжому вигляді в Росії купити вкрай важко. Смак у них нейтральний, не надто солодкий, кислинка відсутній — як правило, ні дорослі, ні діти не проявляють до плодів інжиру великого інтересу. В основному цей фрукт має жовтий або червонуватий колір, лише зрідка трапляються фіолетові ягоди. У нашій країні інжир представлений переважно в сушеному вигляді, лише в південних регіонах його можна купити свіжим — там, де він росте.
Плоди фігового дерева в якості лікувального засобу використовували ще в давнину. Вони допомагали при малярії і лихоманки різного походження, з їх допомогою зцілювали фурункули і виразки. Один з найвидатніших лікарів стародавності, Авіценна, застосовував їх в якості протиотрути і для лікування сифілісу. Сьогодні ви дізнаєтеся, як за допомогою інжиру вилікувати кашель у дитини, з якого віку дітям можна цей фрукт, при яких недугах він протипоказаний.
Користь інжиру
В свіжому інжирі міститься значна кількість цукрів — до 25 %. Крім цього в ньому присутні органічні кислоти, а також пантотенова і гліцеринова, аскорбінова кислота, вітаміни В1 і В2, мінеральні речовини — залізо, магній, кальцій і багато інших. Завдяки присутності мінералів в комбінації з вітамінами плід має потужний антиоксидантний ефект — його можна вживати при харчових отруєннях для нормалізації стану.
В засушеному вигляді зберігаються всі корисні властивості інжиру, а їх чимало:
- допомагає збити високу температуру — не поспішайте пропонувати дитині жарознижуючі засоби, дайте йому трохи сушеного інжиру, і йому найближчим часом стане легше;
- допомагає при простудних захворюваннях, в тому числі при тривалому кашлі і ангіні;
- підтримує серцево-судинну систему, але ні в якому разі не варто розраховувати, що регулярне вживання допоможе впоратися із захворюванням — інжир можна використовувати лише як доповнення до основної терапії;
- допомагає при тахікардії і брадикардії — нормалізації частоти серцевих скорочень сприяє фіцін — особливий фермент, який є в інжирі;
- забезпечує організм енергією — навіть 2-3 плода відмінно насичують, допомагаючи швидше відновитися після фізичних навантажень;
- нормалізує роботу системи травлення, в тому числі допомагає при запорах;
- активізує роботу нирок і печінки, допомагаючи їм ефективніше справлятися з навантаженням;
- прискорюють лікування вірусних захворювань, в тому числі грипу;
- допомагає боротися із запальними процесами;
- інжир сприяє очищенню організму, допомагаючи видалити з нього токсини і шлаки;
- корисний при грибка на нігтях і шкірі;
- ефективний проти анемії.
Інжир в засушеному вигляді дуже смачний — діти його просто обожнюють. Це найкраща альтернатива шоколадним цукеркам і леденцам.
З якого віку дітям можна інжир?
Практично всі лікарі, і за кордоном, і в Росії? дотримуються думки, що вводити інжир в раціон малят варто з 9-місячного віку. Якщо дитина розвивається нормально і здоровий, до цього періоду в його організмі досить ферментів, щоб переробляти сухофрукти. Важливо! Уважно відстежуйте всі зміни, що відбуваються з дитиною після першого знайомства з інжиром. Піднялася температура? Він втратив апетит? Напад діареї? У всіх цих випадках терміново звертайтеся до лікаря. Введення в раціон:
- Перший прийом — до 0,5 чайної ложки сушеного інжиру. Розмочіть його в окропі, після чого приготуйте з нього пюре — це легко зробити за допомогою блендера. Увага! Сушений інжир сам по собі дуже солодкий, тому цукор до нього додавати не треба!
- Поступово збільшуйте порцію до 0,5–0,75 плоду інжиру — це добова норма для малюка до року.
- До півтора років дитині можна давати до 1 цілого плоду в сушеному вигляді. Вживання інжиру в надмірній кількості може стати причиною розладу шлунку або навіть проносу.
Інжир — дуже корисний фрукт, але це не означає, що його слід пропонувати дитині щодня. Оптимальний період між вживанням — 1-2 дні.
Інжир в лікувальних цілях
Здорово, коли ліки приємні на смак, зокрема, сушений інжир. Повірте, за свої цілющим властивостям він значно перевершує препарати від кашлю та застудних захворювань. Вхідні в його склад біоактивні компоненти допомагають при проблемах з дихальними шляхами, його варто вживати при трахеїті або фарингіті. Наші рецепти допоможуть вам вилікувати малюка.
Мікстура від кашлю
Інгредієнти: 3-4 інжиру середнього розміру (врахуйте, що сильніше цілющі властивості у фіолетових плодів) — свіжого або сушеного, 1 склянку молока жирністю до 3 %.
Інжир ретельно промити під проточною водою і залити молоком, після чого поставити на вогонь. Після закипання вогонь зменшити до мінімального, а накрити каструльку кришкою. Томити на протязі двох годин — така тривала обробка необхідна для того, щоб витягнути з плодів максимум корисних речовин. Відцідити, як варіант, вийняти інжир, подрібнити його блендером, а потім змішати з молоком. Давати мікстуру краще перед їжею — 5 разів на добу по 20-40 мл Перед вживанням слід розігріти до температури 38-40 °С.
Лікування простудних захворювань
Приготувати відвар з плодів інжиру — залити плоди (1 плід) водою (2 склянки), довести до кипіння, тримати на повільному вогні 20-30 хвилин. Відцідити. Натирати спину і грудну клітину. Щоб зберегти більше тепла, слід відразу ж після процедури надіти на дитину футболку або гольф з натуральної бавовни, а потім — вовняний светр (можна укутати ковдрою з вовни). Рекомендована періодичність — 4 рази щодня до повного одужання. Також підготовленим відваром можна полоскати горло — кожні 2-3 години, попередньо його необхідно розігрівати.
Для нирок
Інгредієнти: 4-5 плодів інжиру, 200 мл води.
Приготування. Промиті ягоди залити окропом, прокип'ятити протягом 5 хвилин, після подрібнити «компот» до стану однорідної кашки. Їсти між прийомами їжі — розтягнути приготовану порцію на весь день. Допомагає при каменях у нирках, хворобливому сечовипусканні.
Протипоказання
При ряді захворювань вживання інжиру може викликати проблеми зі здоров'ям. До них відносять:
- цукровий діабет — у плодах присутні близько 25 % цукрів;
- запаленнях ШЛУНКОВО-кишкового тракту, в тому числі при ентеритах;
- при панкреатиті;
- при надлишковій масі тіла.
Інжир вкрай рідко викликає алергію, але батькам все одно слід бути обережними. При розумному вживанні плодів смоковниці вона дитині піде тільки на користь.