Корисний кешью дітям? З якого віку можна давати?
По калорійності кешью поступаються волоським горіхам, фундуку і мигдалю, але при цьому мають достатньо високою енергетичною цінністю. Якщо ваша дитина вгодований, з-за чого постійно доводиться стежити за масою тіла, не давайте йому більше 10-15 г кеш'ю.
Кешью в раціоні дітей
Кешью — улюблений делікатес дітей. Цей рідкісний продукт містить збалансовану кількість вітамінів і мінералів, мабуть, він набагато корисніше і важливіше, ніж льодяники або шоколадні цукерки. З якого віку можна кешью? В мережі та друкованих виданнях найчастіше зустрічається рекомендація пропонувати його з 3-річного віку, проте деякі вітчизняні лікарі вважають оптимальним періодом введення кешью в раціон 10 років.
Хоча кешью вкрай рідко викликає алергію, набагато рідше, ніж інші види горіхів, багато людей його не сприймають за індивідуальної непереносимості. З цієї причини вводити його до меню слід надзвичайно акуратно, починаючи з мікроскопічної порції і поступово, дуже повільно, її збільшуючи. Якщо дитині три роки, пропонуйте йому кешью в подрібненому вигляді разом з готовими стравами (м'ясні, каші) або в складі кондитерських виробів.
Якщо після першого разу у дитини немає проблем, збільшуйте порцію в два рази. Не давайте кешью щодня, 2-3 разів у тиждень цілком вистачить. Як визначити оптимальну величину добової порції? Дуже просто: пропонуйте маляті стільки горіхів, скільки вміститься в його долоню.
Заходи безпеки
Якщо дитина схильна до алергії, слід бути особливо обережними. Проблеми зі здоров'ям можуть виникнути при перевищенні рекомендованої дози. Основні ознаки переїдання: пронос, блювання, набряки, кропив'янка, головний біль. Для полегшення стану слід приймати антигістамінні препарати.
При покупці кешью слід звернути увагу на зовнішній вигляд. Насторожити повинні плями або ознаки цвілі. Іноді у продажу зустрічаються подрібнені кешью, їх брати не варто, так як в такому вигляді продають переважно продукцію гірших сортів. Не варто купувати цей продукт запас, так як при тривалому зберіганні в теплі він набуває характерний присмак, знижується активність корисних речовин. В холоді його властивості зберігаються протягом півроку (у холодильнику).