Як приготувати квасоля з овочами: рецепт квасолі, тушкованої з кабачками
Оскільки кабачки практично не мають ні смаку, ні запаху, то з ними можна робити все що завгодно, поєднуючи з різними продуктами і присмачуючи будь-якими приправами. Наприклад, з ними печуть пироги, варять супи, готують рагу, тушкують з м'ясом і багато іншого. У даній статті Твоя Ізюминка хоче розповісти дієтичний рецепт легкозасвоюваного страви – квасоля, тушкована з кабачками. Це справжня знахідка для вегетаріанців, людей дотримуються дієти і просто різноманітності раціону харчування. Оскільки в страві міститься мінімальна кількість жиру і вуглеводів, при цьому багато корисних амінокислот. А оскільки квасоля багата клітковиною і легкозасвоюваним рослинним білком, то страва виходить дуже ситним. Квасоля - чудовий продукт любимо і добре відомий в більшості країн світу. Квасоля доступна за ціною, чудово зберігається, і страви з неї виходять ситними і смачними.
Як приготувати квасоля з овочами
Існують певні правила приготування квасолі. Найголовніше в даній рецептурі – довести квасолю до повного приготування, оскільки в сирому або напівсирому бобовом знаходиться багато некорисних речовин. Зазвичай її вимочують протягом декількох годин, а то й ночі, промивають і варять. Спочатку квасоля вариться на дуже сильному, потім на маленькому вогні, заважати її не потрібно. Солять квасоля, тільки коли вона зовсім готова. Єдине, що доведеться зробити заздалегідь - це замочити квасолю з вечора, щоб вранці вже її можна було зварити.
Готувати цю страву можна як на плиті, так і в духову камері, горщиках або в мультиварці. Та й взагалі, приготувати квасоля з овочами можна по-різному, рецептуру можна видозмінювати за своїм смаком додаючи всілякі продукти.
Квасоля, тушкована з кабачками, рецепт з фото
Інгредієнти
Кабачок – 1 штука Квасоля – 1 стакан Помідори – 3-5 штук Часник – 2-3 зубчики Рослинне масло – для обсмажування Сіль – за смаком Будь-які спеції і трави – за смаком Чорний мелений перець – за смаком
Приготування
1. Квасоля переберемо, прибравши зіпсовані і колоті ядра. Ополоснем проточною водою і помістимо в глибоку піалу. Заллємо прохолодною питною водою в пропорції 1:2 і залишимо на 6 годин. За цей час 1-2 рази поміняйте воду, щоб бобове не забродило, і замочуйте його в чистій свіжій воді. При виборі посуду для вимочування підбирайте ємність побільше, оскільки фасолинки збільшаться в розмірі.
2. Через певний час квасоля відкинемо на друшляк і ополоснем. Перекладемо в сотейник, заллємо нової питною водою (рідини повинно бути в 2 рази більше, ніж квасолі!) і відправимо на плиту варитися. Бобове буде готове приблизно через годину, але все одно його треба спробувати, щоб фасолинки були м'які. За 15 хвилин до закінчення варіння страву посолити. Щоб квасоля не набула темний колір, варіть її при відкритій кришці, а щоб не пригоріла – підливайте воду в міру необхідності (якщо вона википатиме).
3. Зварену квасолю відкинемо на друшляк, щоб стекла вода.
4. До цього часу підготуємо інші продукти. Кабачок помиємо і наріжемо великими брусками. Якщо плоди зрілі, то їх очистіть від шкірки і видаліть великі насіння.
5. Помідори помиємо і наріжемо кубиками.
6. З часнику знімемо лушпиння і дрібно нашинкуем.
7. Сковороду з рослинним маслом нагріємо і покладемо смажитися кабачки.
8. На середньому вогні доведемо їх до рум'яного кольору.
9. Додамо до них помідори і часник.
10. Слідом покладемо відварену квасолю і будь-які ароматні прянощі, трави і спеції.
11. Перемішаємо продукти, приправте за смаком сіллю з меленим перцем і тушкуйте під закритою кришкою близько 10 хвилин.
12. Готову тушковану з кабачками квасоля сервіруйте до столу в теплому вигляді. Її можна їсти як самостійне блюдо, так і подати як гарнір до м'яса або рибному стейку. Приємного апетиту!