Форми роботи з батьками в дитячому саду - нові, активні методи з фізичної культури, математики
11.07.2017 0

Форми роботи з батьками в дитячому саду - нові, активні методи з фізичної культури, математики

Психологія
В закладки


Форми роботи з батьками в дитячому садку можуть бути самими різноманітними, але всі вони повинні переслідувати єдину мету – допомогти дитині розкрити свої здібності і таланти.

Організація взаємодії з сім'єю

Тільки в одному випадку процес виховання і навчання дитини може бути максимально ефективний – коли батьки малюка і ДОУ співпрацюють самим тісним чином. Колективні обговорення всіх подій життя малюка допоможуть сформувати правильний підхід до виховного процесу.

Ця схема отримала широке поширення. Існують групи для дітей, які вони приходять з батьками, щоб обговорити спільно з вихователями окремі області роботи навчання.2f9e045909d92f605f5f056e659a1f94

Існують такі форми роботи з сім'єю:

  • конференції за участю батьків;
  • бесіди;
  • дні відкритих дверей;
  • конструювання стендів – розміщення важливої інформації для батьків;
  • спільний дозвілля.

Форма роботи з батьками в дитячому садку по областях

Необхідно інформувати батьків про те, як правильно впливати на своїх дітей в різних областях. Деякі з них особливо важливі. Адже при відсутності двосторонньої взаємодії всі спроби вихователя впливати на особистість дитини залишаться спробами.

Один з кращих способів роботи по областях – проведення семінарів. Але на сьогоднішній день мало батьків будуть згодні витрачати свій час на подібні заходи.Ключевые_осбенности_воспитания_детей._10_заповедей_5

І тому основна форма роботи – бесіди з батьками в той момент відвідування ДНЗ, коли вони забирають своєї дитини.

Освітня галузь «Здоров'я»

Одна з найважливіших освітніх областей – здоров'я. Слід пояснити докладно, як стиль життя всієї сім'ї впливає на дитину. Адже саме з сім'ї дитина копіює основні поведінкові механізми. Наочні приклади того, як треба себе вести, постійно присутні перед очима.

Слід під час перебування дитини в освітньому закладі та вдома, привчати його до ЗСЖ (здорового способу життя), а також намагатися максимально розвинути його таланти та інтелектуальні здібності.

Крім області здоров'я, існує ще безліч предметних областей. Вони так і називаються – предметні області:announce3182_1

  • фізична культура;
  • математика;
  • ОБЖ;
  • екологія;
  • праця;
  • читання;
  • творчість;
  • музика.

Щоб дитина досягав успіху в своєму розвитку, необхідно застосовувати інтерактивні форми подачі інформації, а також самим щільним чином працювати з батьками, щоб вони допомагали дитині освоювати інформацію.

З фізичної культури

Слід добре інформувати батьків про те, наскільки важливо, щоб дитина займалася фізичною культурою. Адже фізичний розвиток просто необхідно для несформованого дитячого організму.

Як привернути увагу хлопця, який не звертає на тебе увагу? Відповіді тут.

Батькам вихователь повинен по можливості донести цю думку, а також умовити вселити її дитині. Адже дуже часто саме уроки фізкультури викликають негативні емоції у багатьох дітей.

zakalivanie-(page-picture-large)

Та навіть цікаві ігри не здатні змусити дитину брати активну участь у проведеному уроці фізкультури. Частково провина в цьому саме батьків, не прищепили дитині звички до фізичних навантажень.

З математики

Математика – одночасно і найлегша, і найважча область для дітей. Тим, кому вона дається не дуже просто, слід займатися додатково. І в якості репетитора найкраще в молодшому віці підійде саме батько.

Вихователю лише слід направити в потрібне русло матір або батька дитини, вказати на слабкі сторони їх чада, видати літературу.

Деякий час тому були введені ФГОС (Федеральні державні освітні стандарти) в ДНЗ. Слідуючи їм, вихователь зобов'язаний надати можливість дитині максимально розвинути всі свої здібності і таланти.

ОБЖ

Дуже важлива область, яка повинна бути максимально освітлена у старшій групі дітей. Кожна дитина обов'язково повинен знати основні небезпеки, які можуть підстерігати його в місті і вдома.

700[1849].jpg.watermark

Слід обов'язково ознайомити дітей з ПДР, а також іншими правилами, дотримуючись яких, можна уникнути неприємностей.

Батьки повинні всіляко сприяти діяльності вихователя щодо прищеплювання у дитини почуття відповідальності перед собою та іншими людьми. Вони повинні доступними способами на практиці показати те, про що вихователь розповідає на заняттях.

З екології

Дитина з самого дитинства повинен знати, що природу і навколишнє середовище треба берегти. Саме тому дану область слід почати висвітлювати ще в підготовчій групі.

Під час бесід з батьками вихователь повинен вселити їм важливість того, що треба з дитинства привчати дитину берегти навколишню природу і дотримувати наступні правила поведінки на природі:хлусы-700x525

  • не можна зривати просто так сподобалися рослини, ламати їх;
  • для багаття застосовувати тільки вже висохлі рослини;
  • не можна руйнувати мурашники, так можна підірвати крихку природну екосистему.

Існує безліч інших пунктів, і треба їх обов'язково дотримуватися. Необхідно видати батькам весь список для того, щоб вони пояснили дитині всю важливість кожного з них.

З екологічного виховання слід провести семінари для батьків, на яких пояснити те, як правильно донести дітям інформацію.

праці

Вихователю слід обов'язково провести бесіду з батьками і дізнатися, які традиції присутні в родині його вихованця. Співробітникові ДОУ потрібно в обов'язковому порядку ознайомити батьків з можливостями і методами трудового виховання в сім'ї і дитячому саду.2939778_html_59a19dbc

Батьки повинні познайомити своїх дітей з працею в домашній, побутовому середовищі, а також прищепити їм правильне ставлення до своєї та чужої праці і навчити азам різної роботи по дому.

Для закріплення результату роботи вихователя і батьків слід проводити спільні майстер-класи та виставки.

Трудове виховання переслідує наступні цілі:

  1. Виховати почуття гордості за результат своєї праці.
  2. Навчити дитину правильно і конструктивно взаємодіяти з дорослими.
  3. Прищепити тягу до виконання різної роботи.

Читання

По можливості слід показати батькам цінність того, що дитина читає різну художню літературу.konkurs_chten_2013

Необхідно ознайомити з позитивними сторонами читання, адже воно:

  • розвиває мислення і пам'ять;
  • збільшує словниковий запас;
  • поліпшує сон;
  • розвиває в дитині творче начало і т. д.

Батькам потрібно порекомендувати певну літературу, яка підійде для дитини певного віку. Добре, якщо батько буде спільно зі своїм чадом читати книги.

Як завести хлопця по переписці? Читай в статті.

Як веде себе таємно закоханий чоловік. Відповідь тут.

Це не тільки допоможе дитині швидше навчитися читати, але і створить в родині більш згуртовану атмосферу.

Творчість

2356_html_5d831735

Співробітнику, який працює з дітьми, необхідно пояснити їх батькам всю важливість розвитку творчого потенціалу дитини. Цьому сприяють спільні походи на різні виставки, екскурсії по картинним галереям, спільне розглядання пам'яток і визначних місць.

Важливо для дитини відвідування всіляких творчих гуртків, таких як:

  • малювання;
  • скульптура;
  • спів.

Існують різні інноваційні методи залучення дітей у творчий процес. Особливо просто вдається це зробити за участю батьків.

Музика

Батьків необхідно познайомити з можливостями дитячого садка по реалізації даної галузі творчості, а також інших дошкільних установ.

IrVavUYDod

Присутність музики в житті дитини дуже важливо, вона:

  • робить дитину більш спокійним, врівноваженим;
  • розвиває творче мислення, нестандартний підхід до вирішення завдань;
  • прищеплює почуття прекрасного.

Необхідно залучати батьків до всіляких форм музичної діяльності, таким чином можна значно швидше «достучатися» до дитини. І заодно зробити відносини усередині родини більш тісними і довірчими.

Роль психолога

У звичайних ДОУ закладах робота психолога являє собою спостереження за дітьми і складання рекомендацій для їх батьків.

Психолог повинен пропонувати вихователю нові форми роботи з батьками в дитячому саду. А також вести постійну аналітичну роботу, проводити тести з дітьми, відвідувати семінари та наради, на яких присутні батьки.

Відео: Адаптація дитини, поради психолога

Комментарии (0)
Додати коментар
Трудове виховання в дитячому садку - цілі, завдання, види праці
Поряд з навчальним процесом і грою в дитячому садку багато уваги приділяється трудовому вихованню. Як організовується діяльність малюків, які основні відмінності
План роботи з обдарованими дітьми в початковій школі, по російській мові, математиці, літературі
Дитяча обдарованість - це закономірності вікового розвитку. Кожен період дитинства має деякі передумови розвитку здібностей. Тому план роботи з обдарованими дітьми
Методи виховання, фізичного, сімейного, засоби і форми
Для розвитку дитини як повноцінної особистості педагоги і батьки користуються різними прийомами виховання. Що вони собою являють, на що варто робити упор при організації
Інтеграція - що це таке, вертикальна, системна, горизонтальна, в педагогіці
Сучасне суспільство вимагає нових підходів до процесу навчання підростаючого покоління. Інтеграція в педагогіці – основний шлях для вирішення проблем успішної реалізації
Адаптація дитини в дитячому садку - поради психолога для батьків, правила адаптації, проблеми
Перші дні в дитячому саду – справжнє випробування для дітей. Щоб адаптація дитини в дитячому садку пройшла легко і безболісно, важливо знати особливості вікового