Рівень домагань і самооцінка
21.07.2017 0

Рівень домагань і самооцінка

Психологія
В закладки


Не вдається досягти мети?! Боїшся спробувати себе на новому терені?! Дізнайся причини своїх страхів, поки на допомогу не прийшла фрустрація!

Кожній людині, що живе на планеті Земля, притаманне бажання чого-небудь досягти в житті. При цьому запити можуть бути абсолютно різними: один марить високою посадою, інший мріє панувати над світом, а третій для повного щастя не вистачає лише пари кросівок.

Вміння ставити перед собою реальні завдання, що відповідають реальним можливостям, свідчать про наявність адекватного рівня домагань.

Рівень домагань і самооцінка особистості

Психологічний термін «рівень домагань» передбачає прагнення індивіда досягти певних результатів на тому чи іншому терені, щоб підвищити, або ще раз підтвердити свою самооцінку.

Що стосується останньої, вона являє собою відношення людини до власної особистості, спробу оцінити свої можливості, достоїнства і недоліки, а також їх вплив на інших представників людського роду.

Поняття самооцінки та її види в нашій статті.

В залежності від характерних особливостей людини самооцінка може бути розумною, завищеною або заниженою.

Не підлягає сумніву той факт, що між рівнем домагань і самооцінкою існує тісний взаємозв'язок, оскільки жодне з цих понять не може існувати окремо від іншого.

Знижуючи або підвищуючи планку очікувань, людина отримує можливість регулювати свою самооцінку, яку, на жаль, не завжди вміє правильно використовувати.

Наслідком цього нерідко стають внутрішні конфлікти і гострий психологічний дискомфорт, що супроводжуються затяжними депресіями, нервовими зривами і станом крайньої озлобленості на весь світ.

Завищена самооцінка

Діагностика завищеної самооцінки включає відстеження таких ознак, як:

  1. Фанатична віра в свої можливості. Людина, вражений цим «недугом», не упускає випадку переконати оточуючих у своїй перевазі над ними і дуже любить використовувати літеру «я» (я сказав, що я правий, я вважаю, я рекомендую).
  2. Абсолютна несприйнятливість до критики. Будь-які зауваження відскакують від нього, як від стінки горох», більше того, викликають гостре невдоволення і яскраво виражену ворожість.
  3. Агресивна поведінка. Помилково вважаючи, що тактика нападу – найкращий вихід з будь-якого положення, індивід із завищеною самооцінкою має звичай влаштовувати скандали навіть по самому незначному приводу.
  4. Надмірно високий рівень домагань. Маючи досить спотворене уявлення про співвідношення своїх реальних і бажаних можливостей, він «прагне до зірок, ледве вміючи повзати по землі».
  5. Глибока емоційна нестійкість. Як правило, вона проявляється у різких перепадах настрою. Людина може весело сміятися над жартом, а вже через хвилину його пробирає пропасниця і він починає битися в істериці, звинувачуючи оточуючих в усіх смертних гріхах.
  6. Характерний зовнішній вигляд. Неприродно пряма постава, гордо піднята голова, пронизливий погляд, а також голос, повний командних ноток.
  7. Заперечення невдач. Для людини із завищеною самооцінкою згубна сама думка про можливий провал. Зберігаючи віру у власну непогрішимість, він намагається не брати участь в розмовах на цю тему і безцеремонно обриває співрозмовників, задають незручні запитання.

1375-tile

Занижена самооцінка

Вчені мужі і дами, чудово розбираються в психології, вже давно виявили наступні ознаки заниженої самооцінки:

  1. Зайва боязкість і обережність. Від людини з комплексом неповноцінності складно домогтися прямолінійності і твердості у відповідях. Постійно побоюється зачепити чужі почуття, він воліє викручуватися і мимрити, але тільки не висловлювати своє справжнє думку.
  2. Вимогливість «на грані». Закомплексовані чоловіки і жінки скрупульозно намагаються досягти досконалості у всьому, прискіпливо оцінюючи не тільки свої, але і чужі дії. Подібна тактика нерідко призводить до того, що їх починають уникати навіть самі близькі та люблячі люди.
  3. Безперервні спроби заслужити схвалення. Численні дослідження довели, що невпевнений у собі індивід, як ніхто інший залежить від сторонньої думки. Несхвальні погляди оточуючих для нього не просто проблема, а ціла трагедія, що веде до виникнення нових комплексів.
  4. Надмірно низький рівень домагань. Самосвідомість грає з такою людиною злий жарт, змушуючи його спрямовуватися у зворотний бік від істинних бажань і можливостей. Не в змозі адекватно оцінювати свої здібності, він часто так і залишається «на побігеньках», навіть якщо насправді заслуговує куди більш високої посади.
  5. Неубывающая любов до скарг. При цьому не має значення, наскільки обґрунтовані стогони нещасного, головне, щоб весь світ був поінформований про те, що він нелюбим, негарний, нещасний, хворий і взагалі, днями залишить цей тлінний світ.
  6. Характерний зовнішній вигляд. Шаркающая, нерішуча хода, втягнена в плечі голова та бігаючий погляд, в якому виразно читаються вина і неодмінна передчуття лихого.
  7. Прагнення йти «на поводу». Не довіряючи своїм думкам, закомплексована людина легко піддається впливу інших людей і з радістю перекладає на них відповідальність за свої вчинки. Здійснюючи під чужим керівництвом щось неблаговидное, він в першу чергу з полегшенням думає про те, що все, що відбулося – не його вина.
як не сваритися з чоловікомФінанси часто стають причиною сімейних сварок? Читай, як не сваритися з чоловіком з-за грошей.

Як уникати сварок на роботі, дізнайся зі статті.

Про те, як красиво вибачитися перед хлопцем, читай далі.

Поняття та характеристика фрустрації

Фрустрація – травмуючу психічний стан, що виникає у людини, коли він не може або думає, що не може домогтися здійснення тих чи інших бажань.

Найчастіше причиною її появи стають низька або висока самооцінка, а також завищений рівень домагань. Вирішити проблему можна тільки позбувшись від комплексів, повернувши собі впевненість у власних силах і тверезо дивився на речі.

Життя сучасної людини заповнена постійною боротьбою: за місце під сонцем, за улюблену родину, за прийнятне ставлення – перераховувати можна до нескінченності. Правильно розставивши пріоритети і позбувшись від проблеми з самооцінкою, можна отримати допомогу нове дієва зброя, ім'я якому самоповагу.

Відео: Психологія. Самооцінка

Комментарии (0)
Додати коментар
Занижена самооцінка - ознаки, причини, що робити
У статті розглядається феномен заниженої самооцінки: загальне поняття, причини та способи корекції думки людини про себе самого.
Висока самооцінка - що це, ознаки
Коли говоримо про високу самооцінку, обов'язково передбачається деяке порівняння з чим-то еталонним. Але психологія не є точною наукою. А раз так, то справедливо
Види самооцінки в психології особистості
Стаття присвячена самооцінки як комплексного поняття психології особистості. Характеризуються види самооцінки людини та їх особливості, наводяться загальні підходи до
Амбіції - що це таке, значення, реалізація, психологія
Із статті можна дізнатися все, що стосується амбітності. Що таке амбіції, їх класифікацію, позитивні та негативні аспекти, а також рекомендації щодо їх розвитку і
Адекватна самооцінка - що це, у підлітків, у молодших школярів
Не можете зрозуміти, наскільки адекватна самооцінка дитини? Підводить горезвісний материнський інстинкт?! Дізнайтеся, як впоратися з проблемою, не вдаючись до допомоги