Амбіції - що це таке, значення, реалізація, психологія
07.07.2017 0

Амбіції - що це таке, значення, реалізація, психологія

Психологія
В закладки


Із статті можна дізнатися все, що стосується амбітності. Що таке амбіції, їх класифікацію, позитивні та негативні аспекти, а також рекомендації щодо їх розвитку і самовдосконалення.

Про те, що таке амбіції існує велика кількість різноманітних точок зору. У перекладі з латині «ambitio» означає честолюбство, марнославство, суєтність. У російську мову запозичив його на початку 18 століття.

Спочатку слова «амбіційність» і «амбіції» соціум сприймав як негативні риси індивідуума, так як вони асоціювалися з «домаганням місця», чваньковитістю, пихою.

kantoor.ambitie.600

Амбіції. Що це таке

У зв'язку з суспільним розвитком, сенс цих слів починає трактуватися в позитивному ключі - «бажання діяти або працювати», «прагнення в досягненні влади, успіху, сильне бажання».

Різні джерела також дають неоднозначну оцінку того, що означає слово амбіції. З одного боку це «мета, прагнення, предмет бажань». Однак і в цьому тлумаченні може бути негативний відтінок («імперські», «ядерні», «амбіції політиканів»).

Не можеш знайти роботу до душі? Не знаєш, що робити? Читай статтю.

Сьогодні так багато семінарів та бізнес-тренінгів, всіляких підручників, де зустрічаються ці слова, які пояснюють, що заявляє про свої амбіції людина жадає досягти певної мети і прагне до успіху. Для просування бізнесу це найперша якість.Blonde Ambition

Амбітність в різних культурах і мовах має різне визначення. За традицією, в почитали скромність російській культурі і мові, це:

  • загострене самолюбство, зарозумілість, пихатість;
  • претензії, претензії на щось.

Таким чином, амбіції – це мотивація людини, фундаментом якої служить потреба в успіху.

Їм властиво спонукати людей до руху вперед і освоєння нових горизонтів, а найголовніше – прагнення до мети! Але, так чи інакше, чеснотою амбіційність виступає тільки в тому випадку, коли вона чимось обґрунтована та підтверджена.

Добре чи погано

Лише проявляючись у відповідності з можливостями і здібностями конкретної людини, а також його рівня підготовки та досвіду, амбіції реальні і позитивно сприймаються оточуючими. Тоді вони приносять користь у кар'єрі або навчанні та ведуть до успіху.117648

Якщо ж амбіції «побудовані на піску» (відсутність якихось певних термінів або дій), вони схожі миражу в пустелі.

Вони здатні викликати виключно негативні емоції, причому не тільки у їх власника, але і в оточуючих його людей. Так як в будь-якому суспільстві більше саме таких мрійників – представників порожніх амбіцій, то тих, кому притаманні реальні амбіції, часто вважають вискочками.

Але у амбітності є свої переваги, адже вона:

  1. Змушує постійно прагнути до успішності.
  2. Підштовхує до безперервного самовдосконалення.
  3. Забезпечує досягнення намічених цілей.
  4. Додає сил у подоланні перешкод.

Якими бувають

Im-the-winnerАмбіції можна класифікувати наступним чином:

  • Адекватні і неадекватні (завищені).
  • Здорові і деструктивні.
  • Чемпіонські і карьеристские.
  • Політичні та імперські і т. п.

Адекватні відповідають можливостям людини, вони реальні. Тому завжди приносять позитивний результат, тобто задоволення – людина виконує поставлену мету.

Психологічні дослідження показують, що людський настрій на те, що «я найкращий» і «мені всі зобов'язані», якщо не прикладати до нього реальних зусиль для підтвердження, спричинить за собою пихатість і зарозумілість.

Ставлячи нездійсненні завдання, людина отримає не той результат, на який розраховував. Це і є непомірні амбіції, які викликають негативний відгук у суспільному середовищі, і негативне сприйняття самого поняття амбітності.

У повсякденності амбіції часто проявляються в наступних сферах:

  1. Професійна діяльність - якщо навіть кар'єрний зліт не для вас, професійні амбіції не завадить, оскільки інертність в сучасному життєвому укладі не вітають.
  2. Кар'єрне зростання – соціальне та матеріальне становище хвилює всіх, а значить амбіційність необхідна.
  3. Сімейне життя - на ній зарозумілість здатна відбитися зовсім не райдужно, тому слід навчитися балансу, високі амбіції не перешкоджали сімейного щастя і не тиснули на другу половинку.
  4. Виховання дітей – часто батьки припускаються помилки, реалізуючи в дітях особисті амбіції. Цього робити не варто, у спадкоємців з дитинства краще виховувати прагнення до успіху і вчити, як домогтися більшого.

Реалізація і розвиток

Психологія амбітності зароджується в ранньому дитячому віці. В дитині завищену самооцінку виховують батьки. Найчастіше це відбувається не спеціально, а не усвідомлено.???????? ?????? ???? ? ???? ??????

Правда, деяким батькам властиві спроби передачі на своїх дітей власних нереалізованих амбіцій. Вони хвалять дитину ні за що, ще задовго до того, як він дійсно робить щось похвальне.

І навпаки, якщо щось у нього не складається, батьки звинувачують кого завгодно, але тільки не малюка. Тому він вважає себе геніальним лише з тієї простої причини, що тато і мама постійно йому про це говорять.

Як правильно розлучитися з дружиною, якщо є дитина? Читай далі.

Що означає - перфекціоніст? Дізнайся зі статті.

Так вони вирощують великі амбіції в дитині. Але можна згодом амбітного людини приборкати? Немає.

З точки зору психологів, в такої людини характер не змінюється з віком:

  • Постійні невдачі зроблять його більш дратівливим, нестерпним і ображеним. Тому вкрай важко знаходити спільну мову з такими людьми.
  • Весь час вони намагаються задовольнити власні нереалізовані амбіції за рахунок оточуючих. Зазвичай ці люди не мають справжніх друзів. А якщо такі є, вони зобов'язані забути про свою думку і жити тільки інтересами гордовитого товариша, зміцнюючи його самолюбування.

0d2226a0caf1cff6c241193a8b73ed03Можна боротися і з завищеною самооцінкою, але лише якщо амбітний чоловік сам захоче цього. Йому необхідно зробити аналіз результатів своєї діяльності, усвідомивши всі достоїнства і недоліки об'єктивно, в порівнянні з діяльністю інших людей.

Чоловік зобов'язаний навчиться брати приклад з тих, хто успішний і має нормальною реакцією на заслужену критику.

Як розвинути адекватні амбіції

  • Самооцінка - оцінювати ступінь відповідності своїх здібностей рівню амбітності.
  • Впевненість - бути впевненими у власних діях і собі.
  • Мотивація – відносити амбіції до постійно розвиваються і змінюються якості, адже їх базою служить саме мотивація особистості.
  • Чітке розуміння - усвідомлення своїх бажань, шляхів їх реалізації.
  • Вміння слухати оточення - об'єктивне оцінювання своєї діяльності близькими або колегами дозволить пізнати свої здібності, намітити творчі плани і потенційний ріст, що підвищить впевненість у собі.
  • Постановка цілей - прагнення до реальним цілям, а по досягненню таких – рух вперед.

Таким чином, розвиваючи саме здорову амбітність, люди стають до своїх цілей ближче: бути успішніше, бути краще, вести інших за собою! Удосконалювати її та бути напоготові – ось головне правило людини з адекватними амбіціями.

Відео: егоїзм, амбіції, талант і працю

 

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитячий комплекс - як позбутися
Неофіційні, але обов'язкові для виконання правила поведінки переслідують сучасних дітей з раннього віку. Відбувається постійний тиск на психіку дитини, з яким батьки
Внутрішньоособистісний конфлікт - види, форми, причини, способи вирішення
Внутрішньоособистісний конфлікт може принести шкоду особистості, загнавши саморозвиток і самоствердження в глухий кут, так і прискорити процес пізнання себе, змусивши
Альтруїзм - що це, визначення, приклади
Походження слова «альтруїзм» пояснюється досить просто – його основою служить латинський термін «alter» («інший»).
Ажитована депресія - що це таке, симптоми, лікування
Депресія стрімко крокує по земній кулі: вона вражає людей незалежно від національності, матеріального становища та соціального статусу. Тема нашої статті –
Адекватна самооцінка - що це, у підлітків, у молодших школярів
Не можете зрозуміти, наскільки адекватна самооцінка дитини? Підводить горезвісний материнський інстинкт?! Дізнайтеся, як впоратися з проблемою, не вдаючись до допомоги