Страх любити - у чоловіків, у жінок, поради психолога
07.07.2017 0

Страх любити - у чоловіків, у жінок, поради психолога

Психологія
В закладки


Боїшся випробувати сильне почуття?! Вважаєш, що любов – не твоя доля?! Дізнайся, як впоратися з проблемою, не прогав свій шанс налагодити життя!

Будь страх – це могутнє почуття, що має негативне забарвлення і виникає у відповідь на реальні або передбачувані події, що тягнуть за собою біди і неприємності.

Страх любити буквально паралізує емоції людини, перешкоджає розвитку здорових, повноцінних відносин і найчастіше призводить до повного самотності.

Причини появи

  1. Схильність до ідеалізації. У хлопців і дівчат з самого дитинства формуються певні образи, здатні викликати симпатію. Прототипом ідеалу нерідко стають батьки, зірки кіно або естради, а також книжкові персонажі. Зустрічаючи на життєвому шляху людей, аж ніяк не відповідають заданим параметрам, идеализаторы починають всіляко побоюватися глибоких уподобань.
  2. Важке дитинство. Діти, що піддавалися насильству або не раз ставали свідками такого, виростаючи, відчувають великі труднощі із створенням сім'ї. А все тому, що у своїх обранцях вони бачать не тільки улюблених і люблячих людей, але і потенційних агресорів, зрадників, сексуально стурбованих насильників.
  3. Перша любов. У більшості випадків перша любов приносить з собою цілий феєрверк емоцій і назавжди залишається в пам'яті людини, як щось дивовижне і прекрасне. Надалі, вступаючи в нові відносини, він постійно чекає повторення «чуда», а якщо цього не відбувається, втрачає віру в свої почуття і починає боятися любити.
  4. Завищені очікування. Страх і любов - поняття несумісні, проте для багатьох людей куди більше виявляються несумісними побут і кохання. Чоловіки часто не готові побачити свою пасію без макіяжу, а жінки відчувають справжній жах, коли завжди такий галантний кавалер починає розкидати шкарпетки, відригувати і голосно «псувати повітря».
  5. Занижена самооцінка. Невпевнена в собі людина відчуває страх любити, тому що вважає, ніби недостатньо хороший для партнера. Ставлячи під сумнів свою фізичну привабливість і розумові здібності, він тим самим налаштовує себе на розрив, завдання якого – позбавити його від комплексу неповноцінності.
  6. Крайня ступінь егоїзму. Деякі люди розглядають серйозні стосунки, як спробу іншої людини заволодіти їхнім особистим простором. Намагаючись не допустити стороннього «вторгнення», вони посилено відбудовують «оборонні огорожі» і не помічають, що давно вже перетворилися на бездушних роботів, ретельно уникають будь-яких проявів людських почуттів.
  7. Сухий прагматизм. Любов - це спонтанне явище, що не піддається дресурі, і саме тому прагматики бояться її як вогню і біжать від неї зі швидкістю вітру. Звиклі ретельно обдумувати кожен свій крок, вони пред'являють до обранцям масу різноманітних вимог, а постійні причіпки, як відомо, можуть зруйнувати навіть найміцніші стосунки.

Страх любити

У чоловіків

Найчастіше чоловіки відчувають страх любити, тому що:

  • бояться не виправдати очікувань обраниці;
  • відчувають свою неспроможність з-за порівняно невеликого розміру статевого органу;
  • мало заробляють і не мають можливості балувати кохану дорогими подарунками, так само як і забезпечити їй безбідне життя.
страх уколівМайбутні ін'єкції вселяють жах? Дізнайся, як піти на укол без страху.

Як подолати страх перед новою роботою? Читай тут.

У жінок

Представниці жіночої статі відчувають страх сказати люблю, тому що:

  • колись мали нещастя закохатися в безчесного негідника, а «обпікшись на молоці, дмуть на воду»;
  • обранець – рідкісний невдаха і їм соромно представляти його рідним і знайомим;
  • вважають любовні почуття недовговічними і не сумніваються, що в один прекрасний день вони просто безслідно зникнуть;
  • панічно бояться того, що коханий чоловік їх кине, віддавши перевагу більш молодою, красивою чи просто щасливої суперниці.

707149

Поради психолога

  1. Знайти першоджерело страху. На світі є маса причин, «завдяки» яким люди бояться глибоких почуттів. Проблему не вирішити, якщо не знаєш, у чому вона полягає, тому, перш ніж кивати на власне безсилля, необхідно приступити до посилених пошуків «джерела бід». Успішно впоравшись з цим завданням, отримаєте можливість впоратися і з фобією.
  2. Визнати своє право на помилки. Любовні невдачі в чималому ступені сприяють виникненню филофобии (так називається страх любити в психології). Однак сумний досвід – це, насамперед корисні знання, що дозволяють не допускати в подальшому одних і тих же помилок. Зрештою, недарма говорить: все, що не вбиває нас, додає нам сили. Робіть правильні висновки і з оптимізмом рухайтеся далі.
  3. Працювати над підвищенням самооцінки. Потопаючи в комплексах, просто неможливо адекватно оцінювати реальність. Тільки прийнявши і полюбивши себе таким, який ти є, можна зрозуміти, є страх обґрунтованим або він продиктований лише крайнім ступенем невпевненості в собі і своїх силах. Не переставайте працювати над підвищенням самооцінки, і у фобії не залишиться жодного шансу.
  4. Навчитися ігнорувати свій страх. Люди, які звикли боятися і лише приречено вздыхающие над невдачами в особистому житті – у більшості випадків самі винні у своїх бідах. Замість того, щоб шукати компроміси і вчитися долати перешкоди, вони буквально впиваються острахом, знаходячи в цьому нехай гірка, але все-таки задоволення. Припиніть нити, покиньте зону комфорту і тоді ви зрозумієте, що залишитися на самоті куди страшніше, ніж любити.
  5. Сказати всім ідеалам до побачення. Можна до ста років зітхати про Бреді Піт і стільки ж часу залишатися у владі страху полюбити не ідеального чоловіка, але чи не краще припинити порожні мрії і знайти реальне щастя?! Бажаєте впоратися з филофобией? Прокиньтеся від солодких мрій, сходіть на побачення і знайдіть хоча б одне достоїнство в тому людині, що намагається скрасити вам вечір.
  6. Проявляти повагу і розуміння. Нікому не подобається, коли на нього чинять надмірний тиск, навіть якщо воно викликано зводить з розуму острахом любити. Мали сміливість вступити у відносини, майте совість не тиснути на свого партнера, наполегливо і нещадно намагаючись перебудувати його під себе. Результатом такої неадекватної поведінки може стати хворобливий розрив, який жодною мірою не наблизить вас до перемоги над фобією.
  7. Звернутися до фахівця. В окремих випадках страх любити пов'язаний з глибокими психологічними або фізичними травмами, отриманими або в дитячому, або вже у дорослому віці. Якщо причина вашої страх криється саме в цьому – не соромтеся звертатися за допомогою до досвідчених фахівців, оскільки самостійно впоратися з подібними проблемами практично не представляється можливим.
страх материнстваНе бажаєш мати дітей? Дізнайся, які справжні причини страху материнства.

Про те, як боротися зі страхами у дитини, читай тут.

Як позбутися страху публічних виступів? Прочитай статтю.

І наостанок хочеться сказати: таке почуття як любов може викликати абсолютно різні емоційні процеси – щастя чи горе, сміх чи сльози, лють або спокій, але воно в жодному разі не повинно викликати страх.

Страх вводить нас в заціпеніння, змушує забути про хороше і перетворює наше життя в сумовите існування, позбавлене сенсу і всіх людських радощів. Не забувайте про це і намагайтеся нічого і ніколи не боятися!

Відео: Слово фахівцеві

Комментарии (0)
Додати коментар
Страх уколів - у дорослих, у дітей
За даними ВООЗ, кожен п'ятий житель пострадянського простору відчуває страх перед уколом. Цифра значна, і дозволяє говорити про цілу групу розладів під назвою
Страх самотності - як боротися, у жінок, у чоловіків
Стаття розглядає актуальну проблему, пов'язану з патологією сприйняття себе і навколишнього світу – страх самотності. Аналізуються загальні причини формування страху
Страх матеріалізації поганих думок - як позбутися
Підвищену тривожність і недовірливість особистості нерідко породжує досить специфічне явище – страх матеріалізації поганих думок. Не властиві людині дивні, негативні
Ревнощі - це добре чи погано
Ревнощі – яскраве, сильне почуття. І часом так важко відповісти на питання: ревнощі це добре чи погано?
Відсутність страху - у дитини, ознаки, синдром
Страхи супроводжують життя людини, чергуючись і міняючись в залежності від віку, властивостей темпераменту, ситуаційних моментів і обставин, що склалися. Встановлено, що