Страх бути відкинутим - як побороти
28.07.2017 0

Страх бути відкинутим - як побороти

Психологія
В закладки


Бар'єр у відносинах між нами й іншими людьми не з'являється сам по собі. Причина страху звернутися з проханням, попросити про допомогу, запропонувати знайомство вподобаної людини в тому, що ми не можемо впоратися з таким явищем, як страх бути відкинутим.

Величезна кількість людей, що сприймають вас такими, якими ви є, не привертають уваги. Свідомість сфокусована на тих, хто байдужий до нас.

Чого ж ми боїмося?

Невпевненість у собі породжує безліч страхів, але всі вони зводяться до обший речі – страх втрати:

  • втрати молодості;
  • втрати соціального статусу;
  • звичного комфорту;
  • втрати грошей;
  • втрати контролю;
  • страх втратити життя.

В цьому переліку думки про ймовірність отримати відмову з боку іншої людини для більшості людей стає нестерпним катуванням. Втрачається впевненість в собі, здатність робити важливі кроки в своєму житті, віра в можливість бути коханим і потрібним.

Зниження самооцінки наповнює людину почуттям безнадії. З'являється відчуття загрози самому існуванню. Розвивається комплекс власної непривабливості, переконання у непридатність до цього життя.

Більшість людей бажають уваги так само, як щастя і багатства. Щоб отримати його, необхідно розібратися у витоках подібного явища та способи його подолання.

Які причини

Саме поняття страху не повинно здаватися чимось аномальним. Безпека кожного з нас забезпечує природний інстинкт остерігатися можливих ризиків для свого здоров'я і життя. Але страх бути відкинутим – це явище іншого порядку.

На генетичному рівні збереглася пам'ять про відкиданні особини племенем, що було рівнозначно смертному вироку. Ця, закладена у підсвідомості, пам'ять і викликає величезну потребу бути прийнятими іншими людьми.

Причин для страху відмови, неправильне тлумачення реакції, будь-якого слова, погляду, вчинку оточуючих, існує чимало:

  1. Сумнів матері в доцільності пологів при незапланованої вагітності формує депресивну особистість ще до появи дитини на світ. Емоції такого плану відчуваються на психогенетическом рівні. Малюк народжується з незагоєною раною в душі, що болить при найменшому упреке, зауваженні, недостатню увагу.
  2. Дефіцит довіри і тепла у відносинах з рідними культивує почуття власної непотрібності, недовіри до всього, що оточує людину в цьому світі. З'являється бажання втекти і сховатися від реальності. Все це призводить до існування в світі ілюзій або втечі у віртуальний світ.
  3. Почуття страху стає непереборною перешкодою для повноцінного життя. Парадокс в тому, що людина свідомо тікає від реальності. Страх відмови стає основою моделі поведінки руйнівного типу. Починає превалювати бажання змішатися з натовпом, боязнь звернути на себе увагу і висловити думку з будь-якого питання. Виникає порочне замкнене коло від одночасного бажання сховатися від усіх і нестачу уваги до власної персони.
  4. У відносинах з коханою людиною страх бути відкинутим – перешкода з непередбачуваними наслідками. Наявність такого комплексу створить труднощі вже на етапі початку знайомства. Ревнощі і нав'язливість, викликані почуттям невпевненості в собі, можуть зруйнувати відносини, які все ж вдалося налагодити. Людина бачить загрозу буквально у всьому, докладає масу зусиль, щоб вислужитися, не розуміючи, що любити його можуть просто так.

man-dating-facebook

Як побороти страх бути відкинутим

Більшість психологів рекомендують згадати слова Франкліна Рузвельта про те, що боятися треба тільки самого страху, а не ілюзорних образів в нашій свідомості.

Подолати згубний комплекс допоможуть основні правила боротьби з ним.

1. Розуміння істини, що ваш головний ворог – страх

Як часто люди підсвідомо мотивують себе на дії, засновані на помилкових переконаннях! Людина сама змушує ці переконання збуватися.

Прикладом може бути помилкова думка, що якась група людей відкидає спробу контакту, і ви програмуєте себе на вороже ставлення до неї. Вбиваються будь-які можливості співпраці і руйнуються передумови для взаєморозуміння. Винні у подальшій відмові не оточуючі, а ваша поведінка, засноване на страху. Для себе робиться виправдовує висновок про неминучість того, що відбувається і власній правоті.

Тільки уважне спостереження зможе встановити справжню причину події. Страх не повинен керувати вами, адже він показує тільки негативну сторону процесу, і акцентує на ній увагу.

Навчитеся і змусьте себе знаходити ознаки правильного і позитивного.

2. Мислення за ознакою «все пропало» повинно зникнути

Постійний стан впевненості в небажаному результаті стає домінуючим, думки про те, що ти нікому не подобаєшся, не потрібен оточуючих, почуття самотності переконує в абсолютному крах всього, що наповнює життя сенсом.

Про страх материнства читай тут.

Погляньте на ситуацію з іншого боку – людина не в змозі точно передбачати майбутнє. Ігнорування свідомого мислення служить благодатним грунтом для зміцнення внутрішнього страху.

Є простий, але дуже дієвий спосіб позбавитися від нав'язливого відчуття прийдешньої катастрофи:

  1. Спробуйте розповісти історію про те, як ви отримали відмову, які відчували, як трохи засмутилися.
  2. А потім уявіть весь процес відновлення і можливості рухатися далі.
  3. Запишіть все на папір, щоб використовувати в якості інструкції в подібній ситуації.
  4. Таким способом можна змусити себе ставитися до всього що відбувається простіше і мінімізувати страх бути відкинутим.

3. Розберіться, що означає «відмову»

Якщо хтось відкидає вас, не варто дуже засмучуватися з цього приводу. Найчастіше великі втрати несе саме той, хто відмовляє. А для вас ситуація повинна стати стимулом до подальшого просування до наміченої мети.

Як тут не згадати посилання на випадки:

  • 300 відмов від прохання інвестувати в будівництво парку розваг не повалили Уолта Діснея в стан апатії. Результат його наполегливості – легендарний Діснейленд;
  • 200 невдалих спроб отримати кредит у банку не зупинили Говарда Шульца у прагненні створити мережу кав'ярень Starbucks;
  • кілька десятків промоутерів відмовилися підписати контракт з «Бітлз»;
  • майже все життя меценати відмовлялися купувати картини Вінсента Ван Гога.

Думка інших людей не варто переоцінювати. Рухаючись вперед, вмійте любити свою сутність і зовнішній образ, не дозволяйте нікому панувати над собою.

Женіть від себе страх бути відкинутим – відмовляючи вам, людина підкреслює свою недалекоглядність. Адже кожен з нас завжди залишається унікальним і самим необхідним для гармонії в навколишньому світі.shotimg34115_28

4. Страх переможе впевненість

В неординарній ситуації не слід думати про неприємні наслідки. Доцільніше зосередитися на тому, які відчуття ми хочемо отримати.

Ваші думки повинні бути спрямовані на позитивний ресурс саме зараз і тут.

Такий спосіб боротьби з емоційними проблемами зможе навчити жити без почуття жалю про що-небудь, не думаючи про можливе засудження. Навчіться вибирати в будь-якій ситуації, і ваш спосіб мислення зміниться.

5. Не намагайтеся завжди залишатися правим

Без вивчення причини своїх відчуттів неможливо позбутися від стану неспокою і тривоги. Ваш страх відкидання багато в чому підживлюється впевненістю у власній правоті у всіх ситуаціях.

Самонавіювання, що хтось погано до вас ставиться, викликає глибоку переконаність, що реальність збігається з вигадкою.

Але задумайтеся про парадоксальності ситуації – ви завжди праві, а помилки і невдачі переслідують на кожному кроці.

Вихід дуже простий, але надзвичайно ефективний:

  • дайте речам і подіям рухатися природним шляхом;
  • переконайте себе в тому, що ніхто не заподіє вам шкоди, поки ви будете думати про людей і чинити з ними по-доброму.

6. Вмійте насолоджуватися своєю індивідуальністю

Можливість боротися з постійною потребою чужий оцінки допоможе усвідомлення власної унікальності. У шаленому ритмі сучасного життя знайдіть здатність не ставати схожим на інших, зберігати свою неповторність.

Як подолати панічний страх втрати близької людини? Читай тут.

Про те, як позбавити дитину від страху, читай статтю.

Для цього потрібно справжня безкомпромісність, яка окупиться сторицею. Біля вас залишаться тільки ті люди, хто цінує і любить вас справжнього, а не пристосованого під чиїсь смаки.

7. Перетворіть страх у спосіб зростання

Будь-яка відмова слід сприймати, як гірке, але необхідні ліки. Не треба сприймати ситуацію як чергового доказу власної неспроможності і непривабливості.

Краще проаналізувати допущені помилки і довести самому собі, що людина не зрозумів вас тільки через не зовсім правильно зробленого пропозиції.

Повинен превалювати не страх бути відкинутим, а пристрасне бажання довести свою спроможність. Це почуття здорового егоїзму живить людину неймовірною енергією і здатне зробити справжні дива. Вмійте розслаблятися, і тоді навіть негативні результати рано чи пізно почнуть працювати на вас.

Відео: Каже психолог

Комментарии (0)
Додати коментар
Страх дивитися в очі людям, співрозмовнику
Людина відчуває різні страхи. Мабуть, одним з самих незвичайних, але досить поширених, є страх дивитися в очі.
Страх падіння - вправи
Страх падіння - вправи
Страх падіння - вправи
11.07.17 Психологія
Страх падіння, як одна з різновидів страху висоти, пов'язаний з переживаннями людини щодо власної безпеки.
Страх покарання - у дорослих, у дітей, як позбутися
Поглинає думки і почуття людини відчуття своєї провини, готовність до визнання винуватості відбирають здатність до боротьби, позбавляють мужності і приводять в постійне
Страх глибини - як побороти
Розглядаючи страх глибини, важливо усвідомити, що це одна з фобічних різновидів страху перед водою. Боязнь глибоких вод має як свої специфічні особливості і риси, так і
Причини страху - у дорослих, у дітей, що робити
Причини страху не так різноманітні, як може здатися. Зрозуміти їх – означає наполовину позбутися ірраціонального почуття.