Страх болю - як побороти
17.07.2017 0

Страх болю - як побороти

Психологія
В закладки


У статті йдеться про те, що являє собою страх болю, вказані способи його подолання.

чи Є користь у альгинофобии

Не знайдеться жодної людини, який би не відчував страх болю. Переживання з цього приводу психологи називають альгинофобией.

Страх базується на тому, що вперше випробувавши фізичну біль, людина побоюється знову зіткнутися з цим станом, що змушує його уникати потенційно небезпечних ситуацій.

Проте страх болю, на відміну від інших видів фобій – не завжди деструктивне почуття. Багато дослідників сходяться в думці, що цей страх був закладений в людині, як корисна емоція і виник у процесі еволюції.

Якщо страх випробувати хворобливі відчуття не є нав'язливою ідеєю, то вона може принести істотні вигоди:

  1. Страх випробувати біль часто зберігає життя людині, уберігаючи його від небезпечних дій. Людина не буде засовувати пальці в розетку або заходити на глибину, якщо не вміє плавати.
  2. Фобія змушує організм в критичних ситуаціях зібрати всі свої ресурси і активно протистояти небезпечним подіям. Страх примножує фізичну витривалість, забезпечує чіткість мислення, сприяє викиду адреналіну.
  3. Корисний цей страх і для суспільства в цілому. Так, аморальні особистості, відчуваючи почуття побоювання опинитися в виправному установі, де існує реальна загроза болі, нерідко стримуються від насильства і порушення правопорядку.
  4. Одного разу пережиті негативні емоції від болю, спонукають надалі людини не вчиняти дії, що призводять до їх повторення. Наприклад, дитина, одного разу уколів палець, більше не буде брати в руки швейну голку.
  5. Призначення страху, за твердженням академіка Симонова, полягає в наданні допомоги людині для прийняття вірного рішення, навіть при нестачі досвіду, інформації. Це почуття дозволяє максимально швидко і правильно зреагувати на небезпечну ситуацію, за рахунок розширення потоку сигналів.
  6. за твердженням А.с Кемпінські, польського психіатра, боятися болю, значить мати можливість в критичний момент активізувати всі органи почуттів і роботу головного мозку.
  7. Більшість психологів приходять до єдиної думки з Риманом, про те, що страх є потужним ініціатором змін. Подолати страх випробувати біль, значить удосконалити свою особистість.
страх безсонняСпроби заснути перетворюються в боротьбу за виживання? Дізнайся, як подолати страх безсоння.

Про способи усунути страх інтимної близькості читай тут.

Причина чи наслідок?

Біль, випробовуване людиною, завжди оцінюється ним на емоційному рівні. Причому часто відбувається навішування ярликів на досить нешкідливий стан організму.

Наприклад, неприємні відчуття в животі в нормі повинні швидко пройти, так як організм самотужки впоратися з цим станом. Всього лише потрібно більше попити, сходити в туалет і відпочити, полежавши якийсь час в розслабленому стані.дентофобия

Біль в даному випадку – сигнал того, що організм усуває негативні наслідки з'їденого або випитого, про що він повідомляє свого господаря.

Проте людина часто починає гіпертрофувати неприємні відчуття, боятися їх, думати про найбільш негативні наслідки.

Може, ця біль – ознака апендициту або смертельної інфекції? і т. д. Результатом стає виплеск адреналіну, почастішання серцебиття і падіння в непритомність, тільки якщо вольовим зусиллям не змусити себе зупинити обрушивающийся потік думок.

Щоб уникнути негативних наслідків, важливо зрозуміти наскільки небезпечна трансформація фізичного болю у душевну під впливом страху. Нерідко бувають і зворотні ситуації, коли емоційні переживання переростають у реальну фізичну біль.

Почувши неприємні для себе слова або погану новину, людина починає переживати, поступово все глибше вганяючи себе в цей стан. У підсумку, відбуваються душевні бурі, викликають серйозні хімічні реакції. На їх тлі нерідко розвивається тахікардія, і навіть за наявної схильності – серцеві напади.

Важливо усвідомити, що штучне нагнітання емоційного стану під впливом страху випробувати біль, може завдати реальної шкоди організму. І першими постраждають самі слабкі і перевантажені системи.

Чого ми боїмося насправді

Людина часто не до кінця усвідомлює, чого насправді він побоюється. Так, багато жінок, думаючи, що відчувають страх родового болю, насправді турбуються зовсім з іншого приводу. Нерідко можна почути таку фразу: «Буде дуже боляче, це неможливо винести».

Але що значить «неможливо винести»? Це означає лише одне – втрату свідомості, але тоді і біль зникне. Значить, боятися нема чого.

Але в цьому випадку страшать втрата контролю над ситуацією, страх смерті, страх виявитися безпорадним і слабким і інші наслідки.

Тож напрошується логічний висновок – людина відчуває страх не перед самим фактом болю. Адже якщо вона гостра, то її досить швидко вдається усунути, прийнявши необхідні заходи. Якщо вона хронічна, наприклад, біль у хребті, то вона практично ніколи не викликає помутніння свідомості і почувши свій організм, йому можна допомогти.

Робимо висновок: страх болю – це найчастіше ірраціональні емоції з приводу її наслідків.

Як побороти страх болю

Для того щоб впоратися з патологічної альгинофобией, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Якщо людина страждає від вегетативних симптомів, викликаних альгинофобией, наприклад, його мучить біль у серці або головний біль, то корисно буде скористатися гомеопатичними препаратами. До їх складу може входити меліса, валеріана, пустинник, м'ята. Вони дозволять зняти напругу і позбавитися від седативних розладів.
  2. Якщо людина впадає в депресивний стан, то одними гомеопатичними препаратами обійтися не вдасться, необхідний прийом антидепресантів.
  3. Відвідування психологічних тренінгів, що проводяться з групою осіб, які мають аналогічні проблеми. На таких заняттях тренер навчить позбавлятися від панічних атак.
  4. Під час чергового нападу страху, потрібно сісти, максимально розслабитися і глибоко дихати, при цьому розмірковуючи про те, як легені розправляються, кожна клітина організму насичується киснем. Подібні думки допоможуть вирівняти емоційний стан і страх поступиться місцем спокою.

headache-migraineДля кожного конкретного пацієнта, що страждає серйозною альгинофообией, лікар підбирає індивідуальну програму психологічної корекції. Застосовуються техніки нейро-лінгвістичного програмування, аутогенні тренування, директивний гіпноз і т. д.

Аутогенне тренування

Окрему увагу слід приділити аутогенному тренуванні, яка ефективно допомагає позбутися від переслідуючого страху випробувати біль. Цей метод базується на самонавіюванні, зрозумілий і доступний кожній людині.

Відсутність страху - це хвороба? Дізнайся зі статті.

Страхи вагітних, і як з ними боротися - про це і не тільки читай далі.

Проводити тренування потрібно тричі на день: після пробудження, під час денної перерви, перед відходом до сну. Вона не займає багато часу (близько 10 хвилин):

  • потрібно лягти на спину, закрити очі і витягнути злегка зігнуті в ліктях руки уздовж тулуба;
  • необхідно спробувати відчути тепло і тяжкість у тілі;
  • слід промовляти про себе або вголос фрази, пов'язані з досягненням бажаного результату: «я заспокоююсь», «я розслабляюся», «моє серце б'ється ритмічно», «мій розум ясний і світлий», «я в гармонії з собою і навколишнім світом», «я відмінно себе відчуваю», «я бадьорий», «я впораюся з будь-якими завданнями» і т. д. Список тверджень приблизний і може бути трансформований;
  • після закінчення тренування потрібно глибоко вдихнути, відкрити очі і видихнути;
  • установка перед нічним відпочинком – «я розслабився, мій сон буде міцним».

Проводити аутогенне тренування потрібно щодня. Вона дозволить побороти страх болю, побоювання людини за можливі наслідки, викликані нею.

Відео: Методики подолання болю

Комментарии (0)
Додати коментар
Страхи людини
Страхи людини
Страхи людини
05.07.17 Психологія
Страх – це нормальна реакція людини на небезпеку. Як і біль, яка дає сигнал про те, що в організмі щось розладналося і якийсь його орган вимагає прийняття термінових
Страх перед сексом - як побороти
Страх перед сексом – поширена фобія, яку легко подолати, якщо знати витоки проблеми і варіанти вирішення. Як побороти страх і стати щасливим в інтимному житті?
Страх захворіти - рак, туберкульоз, невиліковною хворобою, як позбутися фобії
Страх захворіти є патологічним, якщо проявляється в нав'язливій формі. Позбутися від нього можливо, вивчивши його ключові особливості, ознаки, причини, форми існування
Страх глибини - як побороти
Розглядаючи страх глибини, важливо усвідомити, що це одна з фобічних різновидів страху перед водою. Боязнь глибоких вод має як свої специфічні особливості і риси, так і
Як подолати страх, паніку, невпевненість, комплекси
Страх – звичайна емоція людини, необхідна для самозбереження. Сьогодні різні фобії мають 9 чоловік з 10, і тому питання: «Як подолати страх» досить актуальне.