Як подолати страх, паніку, невпевненість, комплекси
06.07.2017 0

Як подолати страх, паніку, невпевненість, комплекси

Психологія
В закладки


Страх – звичайна емоція людини, необхідна для самозбереження. Сьогодні різні фобії мають 9 чоловік з 10, і тому питання: «Як подолати страх» досить актуальне.

Вплив на фізичний стан

Страх – звичайна емоція здорової людини, є відображенням інстинкту самозбереження. Подолати панічний страх, як і свої комплекси, досить складно, оскільки така реакція може паралізувати людину, або привести до стану афекту.

Відділення патологічного страху від нормального непросте завдання, адже страх є звичайною емоцією людини, без якої людський рід не вижив би.

Основними проявами сильного хвилювання на рівні фізіології є наступні:

  • прискорене серцебиття;
  • пітливість;
  • підвищення тиску;
  • пересихання в роті.

Таким чином, внутрішній страх абсолютно нормальна реакція, якщо він короткочасний і зникає після того, як небезпека минула.

Але існують страхи, так звані фобії, які впливають на самопочуття людини та якість її життя. Тому для подолання страхів, необхідно використовувати фізичні способи впливу.

Що робити зі страхом публічних виступів? Читай тут.

Як подолати страх

Психологічні методи позбавлення від страхів дієві, але більш пролонговані в часі. Фізичні методи діють миттєво, оскільки впливають на страх «тут і зараз».

Психологи для позбавлення від фобій радять наступне:

1. Займатися спортом. Фізичні вправи займають тіло і не дають йому відчувати сильні емоції. Тому негативні симптоми проходять самі собою. Крім того, після фізичних процедур в кров виділяється велика кількість ендорфінів, які необхідні для зняття почуття тривоги і позбавлення від неспокою і невпевненості.

2. Почати посилено працювати фізично. Для зняття гострих страхів рекомендуються важкі фізичні навантаження в тренажерному залі. А для подолання хронічної різновидів можна скористатися легкими танцювальними напрямками, атлетикою, аеробікою. Крім психотерапевтичного ефекту дані вправи дозволять підвищити самооцінку і поліпшити фігуру.

3. Розслаблятися. Розслаблення – прекрасний метод позбавлення від фобій, який має безліч позитивних ефектів і крім позбавлення від страху.

Серед розслаблюючих способів можна виділити наступні:

  • Масаж. Професійний масаж впливає на тіло, заспокоюючи нервову систему і розслабляючи всі м'язи. Психологи кажуть, що будь-яка фобія впливає на фізіологію. Наприклад, люди з острахом публічних виступів схильні до шкірних алергій і хвороб голосових зв'язок. Масаж сприяє зняттю психологічних затисків в тілі, і страх розчиняється сам собою.
  • Плавання і йога – найкращі види спорту для тих, хто має якісь фобії і постійну тривогу. Плавання робить масаж всіх м'язів, тренує тіло і нервову систему. В результаті речі, які раніше здавалися небезпечними, перестають акцентувати на собі увагу.
  • Психологічне розслаблення – метод впливу на власне тіло за допомогою психіки. Полягає в тому, що чоловік лягає на диван або ліжко. Перш за все, в уяві представляється приємна картина, місце в якому любите бувати. Варто запам'ятати свої емоції в цей момент. Далі уява потрібно перевести в момент виникнення страху.

yogaнаприклад, ви боїтеся великих собак, значить потрібно представити велику страшну собаку, і разом з нею перенестися в уяві в улюблене місце. Підсвідомість зовсім по-іншому зреагує на страх. Ці вправи підходять для будь-яких фобій, але робити їх треба цілеспрямовано і систематично. Приблизно через 5-7 сеансів, багато речі перестають хвилювати навіть в реальності.

Рекомендації психолога

Якщо всі методи випробувані, а страхи і тривоги і не збираються проходити, то можна скористатися деякими незвичайними методами, придуманими не так давно, але вже зарекомендували себе як найбільш ефективні.

М'язова струс

Цей спосіб відмінно підходить людям, яким протипоказані фізичні вправи і важка робота. Струс здійснюється наступним чином:

  • при прояві тривоги потрібно якомога сильніше напружити м'язи всього тіла, і сконцентруватися над цим;
  • при напрузі зробити потужний видих і затримати дихання на 20 секунд, після чого разом з розслабленням видихнути;
  • повторити вправу до зняття симптомів.

Струс знімає симптоми дуже швидко і, крім того, прибирає тривожність у міжнападний період. Після цього вправи відзначається поліпшення самопочуття, зняття головного болю, напружених м'язів, проблем з шкірою і шлунком.

Крик

метод Полягає в тому, щоб прокричати свій страх на видиху. Звичайно, це краще робити в безлюдному місці, де ніхто не почує, оскільки прокричати свій страх голосно і виразно зможе далеко не кожен чоловік. Тут відіграє роль те, що виголошуючи свій страх вголос людина знову переживає негативні емоції.

Для досягнення ефекту необхідно дуже голосно на видиху прокричати свою фобію. Наприклад:

  • Я боюся собак!
  • Я боюся спілкуватися з жінками!
  • Я боюся темряви!

Можна прокричати кілька разів, але звук повинен бути дуже гучним. Таким, що на закінчення фрази в грудях не повинно залишитися повітря. Звичайно, відмовок може бути безліч: «Незручно», «Не допоможе», «Що за нісенітниця», але так говорять ті, хто не в силах «поглянути в обличчя своїм страхам.

Вправи потрібно виконувати до тих пір, поки страх повністю не розтане, а тіло не стане розслабленим.

Синдром відсутності страху: добре чи погано? Читати далі.

Повний список страхів людини в нашій статті.

Таким чином, страх відноситься до негативним емоціям, оскільки змушує людину відчувати ряд неприємних фізіологічних симптомів. Але варто пам'ятати, що страх – захисна реакція, прояв інстинкту самозбереження і межа між нормальним і патологічним станом дуже умовна.

Сьогодні існує багато способів позбавитися від фобие, але чи допоможуть вони тільки в тому, випадку, якщо працювати цілеспрямовано і систематично.

Відео: Як вийти із зони комфорту

Комментарии (0)
Додати коментар
Страх-це почуття чи емоція
Страх-це почуття чи емоція
Страх-це почуття чи емоція
14.07.17 Психологія
чи Може людина самостійно визначити, що він переживає? Наповнює душу страх – це емоція або почуття в його серці? Відповідь на це питання дає докладна стаття про найбільш
Панічний страх - що це таке, симптоми, як позбутися
У статті розглянуто панічний страх як один з видів безотчетних емоційних станів людини. Наводяться основні ознаки і прояви панічної атаки, напрямки і способи подолання.
Відсутність страху - у дитини, ознаки, синдром
Страхи супроводжують життя людини, чергуючись і міняючись в залежності від віку, властивостей темпераменту, ситуаційних моментів і обставин, що склалися. Встановлено, що
Нав'язливі страхи - як позбавитися, лікування
Страхи наповнюють людське життя в різні вікові періоди. Прості природні страхи, а часто і життєво необхідні. Нав'язливий страх настільки інтенсивний, що може приймати
Ліки від страху - проти тривоги, хвилювання, паніки
Страх – емоційний стан людини, сигнал про небезпеку – реальної чи уявної. Його називають базовою емоцією людини, яка закладена на генетичному рівні.