
Медитація від депресії - вправи
Як побороти депресію, використовуючи внутрішні резерви організму? Цілющі медитації допоможуть повернути смак до життя, відчути душевну рівновагу і гармонію з навколишнім світом.
Стан зневіри доводиться відчувати майже кожній людині в той чи інший період свого життя. Депресією прийнято вважати брак душевної енергії, відчуття спустошеності, апатії і занепаду моральних сил.
Для того щоб позбутися від цього неприємного недуги, зовсім не обов'язково звертатися до лікаря і приймати спеціальні медикаменти. Доступні всім бажаючим медитативні практики допоможуть повністю подолати душевну хворобу і не допустити її повторення знову.
Техніки і практики в психології
В арсеналі сучасної психології є багато різноманітних технік і прийомів для боротьби з підступним недугою, званим депресією. Це індивідуальні бесіди з психологом, психоаналіз, тренінги особистісного зростання, фізичні і дихальні вправи, гіпноз і самогіпноз, і, звичайно ж, спеціальні медитативні практики, що прийшли до нас зі Сходу.
З точки зору йоги депресія є енергетичною проблемою і свідчить про те, що в організмі людини блоковано вільний рух потоків енергії.
Тому хворому, щоб відчути прилив життєвих сил, необхідно звернути увагу всередину самого себе і, об'єднавши дихальні прийоми з візуалізацією, відновити необхідний енергетичний баланс. Цього як раз і вчить медитація.
Правила медитування
Медитація при депресії показана будь-якій людині незалежно від його віку і фізичного стану. В ході процесу слід працювати з енергетичними чакрами. У людини їх налічується сім.
В лікуванні депресії головну роль грає чакра Анахата, яка розташована посередині грудей між сосками. Її часто називають серцевої чакрою.
Працювати з Анахатою вважається безпечніше всього. З іншими ж чакрами самостійно експериментувати, не будучи спеціально підготовленим, не рекомендується. Медитація в Анахаті може виконуватися як завгодно довго без шкоди для здоров'я.
Які прогнози лікування алкогольної депресії? Дізнайся зі статті.
Існує кілька способів медитувати на серцеву чакру. Бажано спробувати два-три способи, щоб вибрати найбільш підходящий.
Є кілька правил:
- Під час вправ дихання має бути спокійним і рівним. Видихати слід ще повільніше, ніж вдихати. Рекомендується робити нетривалу паузу між закінченням вдиху і початком видиху. Для цього бажано по можливості затримати дихання на кілька секунд. Однак у разі будь-якого дискомфорту це робити не рекомендується.
- Перед початком медитації можна прийняти нетривалий прохолодний душ або трохи помасажувати тіло. Рекомендується одягатися у білі шати, оскільки вони розширюють ауру.
- Мінімальна тривалість медитації може становити десять хвилин. Далі кожен визначає для себе сам, як довго він воліє перебувати в такому стані.
Підготовка
- Необхідно вибрати тихе місце для усамітнення. Можна включити приємну спокійну музику, яка допоможе розслабитися.
- Після цього слід зайняти вихідну позу – сісти на край стільця, поклав руки на коліна і обов'язково випрямити хребет. Остання умова особливо важливо, оскільки хребет виконує роль свого роду антени, за допомогою якої людський організм бере енергію з космосу.
- Ступні повинні бути розташовані на ширині таза паралельно один одному і стосуватися підлоги. Ця поза для медитування є найбільш простий і підходить будь-якій людині, що не має спеціальної підготовки.
- Наступними по складності є пози йоги зі схрещеними ногами. Найбільш легка з них - сукхасана. Для того щоб медитувати в цій позі, слід розташуватися на маленькому низькому стільці, ковдрі і килимку, схрестивши ноги. Якщо коліна при цьому виявляться занадто високо, можна підкласти під тазові кістки подушку або згорнуту ковдру, розташувавши таким чином стегна на одному рівні з колінами.
- Не варто за допомогою зусиль намагатися торкнутися колінами підлоги. З часом за умови регулярних занять суглоби самі придбають додаткову гнучкість.
- Бажано по можливості підтримувати протягом усього заняття хребет рівним за рахунок власних м'язів спини, не облокачиваясь на спинку стільця. Головна умова – поза повинна бути комфортною і сприяти глибокої концентрації та релаксації.
Початок
- Очі необхідно прикрити, але не до кінця, щоб не викликати у себе стану сонливості.
- Для повного розслаблення слід подумки сконцентруватися на маківці голови і подумки промовити: «М'язи шиї розслабляються». Після цього слід перевести увагу на віскі і подумки вимовити аналогічну фразу – «скроневі м'язи розслабляються». Потім увагу перекладається на лоб, щоки, ніс, губи, область навколо рота, рот, вуха, шию, плечі... Приблизно в такій послідовності необхідно подумки дійти до самих п'ят, розслабляючи кожну частину тіла. Потім слід проаналізувати, залишилося десь внутрішнє напруження, і зняти його таким же способом.
- ідеальною Умовою медитації є повна зупинка внутрішнього діалогу – відсутність думок в голові. Однак такого результату вдалося досягти тільки з часом і за умови систематичних занять.
Нижче наведено кілька порад, як зупинити внутрішній діалог:
- Необхідна повна концентрація на вдиху і видиху.
- Слід враховувати, що між очима і думками людини існує тісний взаємозв'язок. Коли очі рухливі і погляд перестрибує з одного об'єкта на інший, думки також стають неспокійними. У той же час, якщо у процесі занять вдається зупинити погляд на якому-небудь предметі або точці, думки затихають, а розум припиняє активну роботу, переходячи в режим споглядання.
- Якщо в ході медитації непотрібні думки продовжують турбувати, можна уявити собі, як ви відсилаєте їх у полум'я свічки, де вони згоряють.
- На початку медитації можна уявити собі, що ви занурилися на дно моря, де панують спокій і безтурботність. Навіть якщо на поверхні хлюпочуться хвилі, вони не можуть потривожити морські глибини. Медитуючи, ми намагаємося досягти свого істинного істоти, зануритися на дно своєї сутності...
Вправи від депресії
Тепер, коли підготовка до медитації закінчена, можна приступити до основної частини занять.
Виконувати вправи з серцевою чакрою рекомендується в такій послідовності:
- Подумки відчуйте точку, розташовану в середині грудей (між сосками) – це чакра Анахата.
- Виконуючи вдих, уявляйте, що вдихаєте потік світла в центр грудей, а видихаєте чорну негативну енергію по каналу, спрямованого від серця вгору, вздовж хребта. Ця енергія виходить з голови і розсіюється у всесвіті. За допомогою візуалізації можна уявити, яка саме негативна інформація йде в космос – злість, образи, страх.
- Після цього на вдиху знову вдихніть потік світлої божественної енергії в центр грудної клітки. Це світло розганяє темряву і очищає все тіло зсередини.
- На наступних вдихах уявіть, що вдихається світло розтікається по тілу, потрапляючи в кожну його клітинку, і наповнює собою всю істоту. Він проникає у ваші думки, розум, почуття, розганяючи морок.
Отже, основний процес медитації – це вдихання потоку світлої енергії центром грудей і видихання негативної енергії вгору у всесвіт через канал, що проходить уздовж хребта і виходить з голови.
В якості вправи від холодної депресії, повністю віднімає у людини здатність радіти життю, сьогодні дуже популярна спеціальна медитація «Брам мудра».
Ось її основні етапи:
- Зайняти вихідну позу - сісти прямо, стиснути долоні в кулак (при цьому великі пальці повинні розташовуватися зовні і притискати інші, крім вказівних, які слід спрямувати вгору). Руки розташувати на рівні грудей, лікті вільно опущені вниз.
- тримати Очі відкритими, дивитися вперед безпосередньо перед руками. Руки тримати приблизно на відстані двадцять сантиметрів від особи. Шию випрямити.
- Подумки повторюйте мантру: «Пекло Гурей Наме, Джугад Гурей Наме, Сат Гурей Наме, Siri Гуру Девей Наме» В перекладі це словосполучення звучить так: «Я схиляюся перед початковою мудрістю, я схиляюся перед вічною мудрістю, я схиляюся перед істинною мудрістю, я схиляюся перед великою невидимою мудрістю».
- Приблизно через одинадцять хвилин після початку занять починайте вимовляти мантру вголос. Це слід робити монотонно, дотримуючись простий рівномірний ритм. Мінімальна тривалість медитації – три хвилини, максимальна – тридцять одна хвилина.
- Вдихніть і по можливості затримайте дихання. Видихніть і розслабтеся.
Існує думка, що пригнічений стан пов'язаний з порушенням в діяльності серця, а саме зниженням варіабельності серцевого ритму.
Про симптоми маскованої депресії читай далі.
Можливо лікування допологової депресії? Читай статтю.
Тому людям, які страждають депресією поряд з серцевими захворюваннями, можна порекомендувати медитацію, спрямовану на гармонізацію роботи серця:
- Зайнявши вихідну позу, зосередьтеся на собі протягом деякого часу.
- Зробіть кілька повільних вдихів і видихів.
- Відчуйте, як з кожним видихом з організму йде сковуюче напруга.
- Прислухайтеся до звуку видихуваного вами повітря, уявіть собі, що він піднімається вгору подібно пір'їнці. Після кожного видиху по можливості робіть невелику паузу, щоб вдих відбувався сам собою.
- Продовжуйте спокійно дихати і приблизно через десять секунд після настання стану розслаблення перенесіть фокус своєї уваги на область серця.
- подумки Уявіть, що ваше дихання проходить через грудну клітку або серце.
- Відчуйте, як з кожним вдихом разом з повітрям в серце потрапляє кисень, а на видиху з нього віддаляються шкідливі речовини. Повільне дихання ніби омиває серце, огортаючи його пеленою чистого повітря. Відчуйте в грудній клітці теплоту і легкість.
- Додайте до цих відчуттів звук видихуваного повітря і зоровий образ невагомого пір'їнки. Можна також уявити образ близької людини, улюбленої домашньої тварини або спокійний пейзаж. Можете спробувати викликати у себе відчуття польоту...
Якщо під час медитації на губах з'являється легка усмішка, значить, стан внутрішньої гармонії досягнуто.
Відео: Медитативна техніка



