Засіб від депресії - тривоги, стресу, апатії, дратівливості
Депресія – це хвороба, викликана важким стресом і пов'язана з поганим настроєм і зниженою активністю. Як знайти кращий засіб від депресії?
Існує безліч методів лікування від цієї недуги. Кожен може вибрати те, що підходить йому більше всього.
Депресією називають хворобливий стан, що характеризуються зниженим настроєм, песимістичним поглядом на життя, небажання рухатися і здійснювати активні дії. Багато хто вважають цю хворобу проявом слабкості або поганого характеру, але це не так.
Депресія може виявлятися в порушення сну і апетиту, в переживанні туги або тривоги, дратівливості і почуття провини, зниження самооцінки, а також у пасивності, уникнення контактів.
Однією з головних причин цієї недуги більшість лікарів вважає стрес. Щоб знайти засіб від депресії, необхідно розібратися в тому, що таке стрес і як з ним боротися.
Природа стресу
Стрес – це невід'ємна частина нашого життя. Він дозволяє організму адекватно реагувати на фізичні і психологічні впливи ззовні.
Ганс Сельє (творець теорії про стресі) виділив два види цього процесу:
- Позитивний стрес, дозволяє мобілізувати ресурси організму, адекватно оцінити мінливу ситуацію і виробити адекватні способи подолання складної ситуації. В цьому випадку людина відчуває приємне відчуття перемоги над обставинами.
- Дистрес, який настає при частих і тривалих впливах фізичного або емоційного характеру, з якими людина не може впоратися. У цьому разі настає виснаження, занепад сил, безнадійність та безпорадність. Людина відчуває марність своїх зусиль, у нього може початися депресія.
Зі стресом можна і потрібно боротися. Людина може знизити ступінь впливу негативних факторів, змінивши своє ставлення до подій, забезпечивши додатковий відпочинок, навчившись знімати психофізіологічне напруження.
Які причини депресії у дівчат? Відповіді тут.
Фахівці рекомендують як лікарські засоби для зміцнення нервової системи і розслаблення, так і не медикаментозні способи поліпшення стану, доступні кожній людині. Розглянемо найбільш дієві з них.
Кращі засоби від депресії
Існує безліч відмінних способів привести себе в норму, головне не піддаватися тузі і вчасно відслідковувати зміни свого стану. Отже, найприємніші методи підвищення настрою і повернення радості життя.
Музикотерапія
Лікування музикою – це один з напрямків терапії мистецтвом. Головний принцип – прослуховування мелодій, які відповідають емоційному стану людини, допомагає цей стан змінити, у тому числі, позбавитися від важких переживань.
Зазвичай терапевт ставить три мелодії. Перша може бути сумною і навевающей меланхолію, що відповідає настрою пацієнта. Друга – легка, світла мелодія, дарує надію. Завдання третьої – повернути віру в себе та власні сили.
Особливо корисно під час нудьги слухати легкі, радісні класичні композиції, які викликають так званого емоційного пересичення. Сідайте зручніше, включайте диск з класикою і насолоджуйтеся!
Відпочинок
Один з найбільш доступних способів подолання наслідків стресу є відпочинок. Відчуваєте, що ніщо вас не радує, що не хочеться прокидатися зранку, а повсякденні завдання перетворюються на нездоланні перешкоди? Відправляйтеся у відпустку.
Краще, якщо ви проведете вільний час не на дивані перед телевізором, а в поїздки по цікавих місцях. Нові враження допомагають відійти від звичних стресорів та подолати депресію.
Спорт
Ще один хороший засіб для боротьби з поганим настроєм – це рух. Лікарі стверджують, що спортивні заняття – один з найбільш дієвих методів повернути радість життя.
Під час фізичних навантажень кров активно постачає киснем всі органи і тканини, в тому числі клітини центральної нервової системи, що благотворно впливає на вироблення гормонів, що відповідають за гарний настрій і самопочуття.
Спілкування
Ніщо не покращує настрій так, як живе спілкування. Під час депресії багато схильні усамітнюватися і уникають товариства друзів.
Щоб вилікуватися, потрібно як можна більше спілкуватися з близькими людьми, долаючи замкнутість. Це допоможе вийти з замкнутого кола самотності і поглянути на проблему зі сторони.
Шопінг і ласощі
Найбільш улюблене у прекрасної половини людства кошти для боротьби з нудьгою – це шопінг та солодощі. Вчені довели, що процес покупок (тільки не їжі і не предметів першої необхідності, а одягу та різних приємних дрібничок) може істотно полегшити стан при депресії.
Взагалі все, що приносить позитивні емоції, виявляється цілющим, якщо життя перестає радувати.
Що стосується ласощів і солодкого, то банани, шоколад і горіхи, а також фініки та інжир містять речовини, що сприяють виробленню серотоніну, відомого як гормон щастя. Однак фахівці рекомендують дотримуватися міри, вживаючи в їжу солодощі, щоб не стати жертвою харчової залежності.
Релаксація
Негативні емоції завжди пов'язані з сильним напругою різних груп м'язів. Щоб поліпшити настрій, необхідно розслабитися. У цьому допоможуть процедури масажу і заспокійливі ванни з ароматною водою.
Для лікування депресії у воду можна додавати ефірні масла іланг-ілангу, лаванди, ялівцю, герані, троянди, неролі.
Часто депресія пов'язана з тим, що людина в ситуації стресу не може зберігати контроль над думками та емоціями. В цьому випадку допоможе медитація – внутрішнє зосередження, що дозволяє відсторонитися від негативних переживань.
Ліки проти дратівливості й тривоги
Якщо стан депресії затягується, і людина не в силах впоратися з ним, то необхідно звернутися до лікаря. Фахівець може прописати медикаментозні препарати, які допоможуть зняти напади роздратування і полегшать тривогу.
Самостійно починати прийом сильнодіючих медикаментів вкрай не рекомендується.
Серед популярних лікарських засобів можна назвати наступні.
Ефективні препарати
- ново-пасит (для зняття емоційного напруження);
- нотта (для людей, що зазнають значні інтелектуальні та емоційні навантаження);
- адаптол (допомагає впоратися з дратівливістю).
Заспокійливі чаї
- Настрій лимона і пустирника (1 стіл.л. пустирника і цедра одного лимона залити 250 мл окропу і настоювати 3 години).
- Збір з валеріани, пустирника, кмину і фенхелю (всі компоненти в рівних частинах змішати, взяти дві стіл.л., а потім залити 0,5 літра окропу. Пити 3 рази в день по 50 мл) Приймати 10 днів.
Як правильно вести щоденник особистий? Читай далі.
Про перших ознаках депресії дізнайся зі статті.
Способи боротьби з апатією. Поради психолога
Крім описаних засобів, рекомендується виконувати прості рекомендації, які допоможуть позбутися від туги і апатії:
- Знайдіть захоплення до душі. Кожен день виділити трохи часу для того, що вам подобається. Нехай це буде малювання читання чи інше заняття.
- Дотримуйте режим дня, навіть якщо вам доведеться спочатку змушувати себе це робити. Лягайте спати і вставайте в один і той же час. «Плаваючий» графік, нічні пильнування і недосип – вірний шлях до нудьги.
- Ведіть щоденник або просто виписуйте на папір негативні емоції. Це дозволить не накопичувати їх у собі, а випускати негатив назовні без шкоди для оточуючих.
- Намагайтеся частіше робити перерви в роботі і змінювати діяльність кожні півгодини, чергуйте фізичні і розумові навантаження.
- Мрійте і будуйте плани! Наші мрії додають нам сил і енергії.
Впоратися з наслідками стресу і депресією цілком можливо, якщо не опускати руки. Найважливіша умова подолання навіть важкої туги – це уважне ставлення до себе і любов до життя. Світ дарує нам безліч можливостей бути щасливими, потрібно лише вчасно ними скористатися.