Коучинг - що це таке, лайф, бізнес
Чому за кілька сеансів коучингу деякі люди готові заплатити величезні гроші? Це не секта. Це мистецтво одних людей вести інших осіб до успішного життя, досягнення цілей і фінансової незалежності.
Коучинг. Що це
Коучинг – це мистецтво організатора проводити бесіди, в результаті яких клієнт отримує допомогу в досягненні певних цілей. Це не наставництво і не психотерапія.
Тут людина самостійно приходить до висновків, усвідомлення своїх можливостей, вибудовування плану «попадання на вершину».
В даний час коучинг дуже популярний для всіх: як для зневірених людей, так і для тих, хто вже досяг великих успіхів. Вони проходять навчання у спеціальних школах, читають книги, в яких розкривається суть технік коучингу.
Також отримання цієї освіти можна здійснити і через інтернет, наприклад за допомогою skype. Важливо враховувати, що повного результату досягають тільки при персональних заняттях з професійним фахівцем.
Існує навіть Міжнародна Академія Коучингу, яка направлена на роботу коучинговых інститутів всього світу.
Саме тут моделюється техніка навчання, що враховує особливості ситуацій і характерів людей. Тут проводять конференції найвідоміші фахівці.
Які функції методів навчання в педагогіці? Читай далі.
Трохи історії
Слово «coach» - похідне слово від угорського «kocsi», що означає транспортний засіб, який доставляє до місця призначення – екіпаж, карета. Американці так називають автобуси з напрямком в далеку дорогу, а також найбільш дешеві місця в літаку.
Метафорично відомий коуч Інта Санта трактує суть своєї техніки так: клієнт приходить до кучеру, сідає у візок, призначає місце, куди потрібно прибути.
В ході поїздки водій веде бесіду з пасажиром, запитує його про цілях, мріях. Так, непомітно для себе, за розмовами клієнт потрапляє в точку призначення, тобто домагається своєї мети.
Слово «коучинг» було вперше вжито в сенсі, наближеному до теперішнього «інструктування», «тренування», в жаргоні Оксфордського університету.
У 80-х роках 19 ст. означав спеціальну форму тренування на психологічному рівні, яка застосовувалася для розвитку спортсменів, що бажають досягти досконалості у своїй справі.
Поступово цією методикою зацікавилися політики, бізнесмени, громадські діячі. Так коучинг поширився на весь світ.
Говорячи коротко, коучинг в своєму розвитку пройшла 5 етапів:
- 70 роки 19 ст. – виникнення;
- 80 рікѕ – поширення, процвітання;
- 90 рікѕ – диференціація;
- кінець 90-х років – популяризація;
- з 2002 року – поглиблення професіоналізм.
Види
Для досягнення більшої ефективності вирішення тих чи інших проблем коучинг підрозділяється на різні види.
- Лайф. Тут коуч за допомогою спеціальних технологій дає можливість людині стати впевненим у завтрашньому дні, знайти способи досягти фінансової незалежності, налагодити особисті стосунки, зберігати баланс з власними цілями в умовах деяких криз і багато іншого, що веде життя на краще.
- Бізнес. До такої формі тренінгу приходять ті люди, які бажають побудувати кар'єру. Цей шлях неминуче веде до успішності в суспільстві і фінансового благополуччя.
- Корпоративний. Навчання тут спрямоване на розвиток бізнес-центру і його співробітників. Воно допомагає підвищити результативність роботи, створити мотивацію для досягнення найкращих результатів, розвивати лідерські якості.
Всім корисний
Так, коучинг корисний всім. Це не тільки допомагає досягати поставлені цілі, але і дає стимул жити. Жити заради чогось.
чи Легко знайти друзів за кордоном? Читай статтю.
Які психологічні особливості дітей дошкільного і молодшого шкільного віку? Читай далі.
Дуже впевнені в собі люди можуть відмахнутися: «Коучинг? Що це таке? Навіщо він мені? Я тепер все знаю! У мене і без того все виходить». Однак вони навіть не підозрюють, наскільки більше можливостей вони можуть відкрити за допомогою персонального коуча.
Різні напрями цієї науки допоможуть реалізувати себе повною мірою в кар'єрі, в розвитку бізнесу, в особистих стосунках з людьми.
Як працює
Деякі люди плутають коучинг з бесідою особистого психотерапевта. Помилка полягає в корені. Коучинг також спрямований на роботу з клієнтом за допомогою бесід.
Але найголовніша відмінність полягає в тому, що тут фахівець навідними запитаннями та побудовами моделей ситуацій дає клієнтові САМОСТІЙНО прийти до певних висновків.
А саме:
- як повірити в себе;
- якими здібностями він володіє;
- яких цілей він здатний досягти;
- як поступово дійти до тієї вершини, яка відкриє, здавалося б, безмежні можливості.
найголовніше – клієнт не помічає, як за кілька сеансів тренінгу сам вибудовує план дій, які приведуть його до успішної (у всіх сенсах) життя.
Найбільш важливий момент тут полягає не в професіоналізмі коуча, а в бажанні клієнта прагнути до кращого і робити це самостійно. Він повинен бути готовий до особистісних змін, які в результаті і будуть допомагати йому боротися з труднощами.
Якості справжнього коуча
Справжній коуч повинен володіти наступними якостями:
- Авторитетність. При особистих бесідах «виливається» багато інтимної інформації, яку клієнт готовий розповісти не кожному. Саме тому коуч повинен бути тією людиною, яка викликає певну довіру.
- Зацікавленість у розвитку особистостей. Чим більше уваги приділяється справі, тим краще стає кінцевий результат.
- Вміння слухати і вести бесіду. Перше необхідно для того, щоб отримати базову інформацію: дізнатися особливості його характеру, проаналізувати здібності, цілі та ін. Друге потрібно для підведення людини до тих висновків, які допоможуть йому покращувати своє життя.
- Оригінальність. Коуч повинен не тільки допомогти клієнту вибудувати шлях досягнення мети, але і зробити його максимально цікавим.
- Терпіння. Робота з клієнтами завжди вимагає індивідуального підходу, підбору особливих методів бесіди, які знайти не завжди просто.