Депресія від самотності - як вийти, що робити, поради психолога
Депресія і самотність – поняття взаємозалежні. Як перше, так і друге стан може бути і головною причиною, і наслідком.
Депресія від самотності. Психологія і причини
Багато людей схильні до депресії, а почуття самотності рано чи пізно відчуває кожен. У сучасному світі самотність переслідує людину і вже стає звичним станом.
Основними причинами виникнення емоційного розлади на фоні самотності є:
- зростаюча ізольованість, обумовлена віртуальним спілкуванням, мінімальними контактами в повсякденному житті, розвитком електронних технологій, і призводить до того, що все частіше людина приходить до усвідомлення того, що «так, у мене депресія від самотності»;
- гонитва за матеріальними благами, бажання перевершити оточуючих людей у всьому забирає стільки сил і енергії, що часу на елементарні знайомства і підтримання міжособистісних зв'язків просто не залишається;
- благодатний грунт для виникнення і розвитку почуття самотності - це життя у великих містах і мегаполісах, пов'язана з професійною діяльністю у великих організаціях або пов'язана з частими тривалими відрядженнями, переїздами;
- психологічні травми, пов'язані зі смертю рідної чи близької людини, отримані після розлучення або в результаті переїзду в незнайоме місце;
- особистісні особливості, виражені низькою самооцінкою, почуттям невпевненості, зайвої интроверсией.
Перебуваючи у вимушеній самотності, людина схильна до роздумів про сенс життя, своє існування і призначення. Результатом подібних роздумів часто стає сумнів, і навіть розчарування в собі, тому що в такі моменти переважають почуття безнадії та безперспективності. А це прямий шлях до депресії.
До цього часу конкретних причин виникнення даного захворювання не виявлено. Вона має певний стадіальний характер і конкретні форми, але джерела її можуть бути різні: від негативного дитячого досвіду до особистісних особливостей і рис.
Як вийти з ситуації
Розібратися в собі
Самотня людина відчуває дискомфорт, його душа втратила гармонію і він бачить знаходження щастя тільки через інших людей: йому повинні допомогти рідні, близькі, друзі.
У чому виражаються депресія і суїцидальна поведінка? Читай далі.
Але це і є основна помилка, адже він забуває, що щастя починається з внутрішнього стану. Тільки люблячий і поважаючий себе людина здатна приділити необхідну увагу проблемі і розібратися з нею в позитивному ключі.
Діяти
Досягнення суспільних цілей – прекрасний засіб в боротьбі з ізоляційної нудьгою. Дія дуже важливо, причому воно може бути спрямоване на різні сфери життя людини:
- запросити друга на чашку кави і просто попліткувати;
- записатися в басейн або в групу східних єдиноборств;
- добровільно допомагати притулку покинутих тварин.
Будь-яке з цих принесе помітний ефект і допоможе впоратися з негативними емоціями.
Позбутися згубних думок
В самоті згубні думки наростають як сніжний ком. Що робити в такій ситуації? Єдиним способом впоратися з цією проблемою самостійно є їх визнання.
Усвідомити і відпустити згубні думки, значить визнати своє бажання отримати радість в житті.
Протистояння полягає, в першу чергу, в зміні настрою, набуття позитивних емоцій та їх підкріплення через підвищення самооцінки і заповнення душевної порожнечі. Важливо навчитися перемикати думки з негативу на позитив!
Перемістити фокус з себе на інших
Депресивний стан, поєднане з почуттям самотності, змушує людину думати лише про себе, своїх бідах і нещастях. Це помилкова позиція, яка вимагає зміщення фокусу і на оточуючих людей. Необхідно прикладати зусилля і помічати інших, які потребують допомоги та підтримки.
Не сидіти вдома
Приказка «вдома і стіни допомагають» абсолютно не придатна в стані депресії. Ув'язнення в чотирьох стінах тільки посилює подібний стан. Вийти на прогулянку з друзями або виїхати на вихідні за місто – чудові заходи, які наповнять енергією і зарядять позитивом.
Візуалізувати себе серед людей
Досить закрити очі і уявити, що людина зовсім не один, а має багато друзів, його оточують люблячі люди, близькі по духу. Це дозволяє впевнено взаємодіяти і не турбуватися по дурницях. Подібний прийом ефективний, до того ж, як відомо, думка матеріальна!
У чому полягає лікування анестетической депресії? Відповіді тут.
Як вивести чоловіка з депресії після розлучення? Читай далі.
Завзятість до результатів
Не здаватися ні за яких обставин. Домагатися результату необхідно стійко і наполегливо. Не багато можуть похвалитися наданням хорошого і надійного друга легким шляхом.
Якщо не вийшло зустріти близьку по духу людину на заняттях йогою, то він може з'явитися в танцювальній групі. Споріднені душі обов'язково зустрічаються. Це лише питання часу.
Поради психолога
- Працювати на повну силу. Боротьба з депресією від самотності починається з очищення розуму від негативних думок, а зробити це найбільш ефективно і безболісно допоможе старанна праця. Якщо якийсь час попрацювати без вихідних і повністю віддатися робочим моментам, то на зайві роздуми просто не залишиться часу. У ситуації, коли конкретна професійна діяльність тільки погіршує становище і не приносить ніякої радості, варто пошукати інше джерело праці, робота над яким буде тільки в задоволення. Щаслива людина більш ефективний на робочому місці!
- Спілкування. Природний шлях позбавлення від самотності і депресії – спілкування з людьми. Якщо в найближчому оточенні немає тих, з якими хотілося б тримати зв'язок, то оптимальним виходом буде підшукати роботу, пов'язану з безпосередньою комунікацією. В результаті і матеріальне, і психічний стан буде тільки у виграші.
- Набрання значною цілі. Створення мрії або великої мети, досягнення якої потребує часу, причому мінімум років десять. Відсутність цілей або їх мала значущість вганяють людини в депресію, роблячи існування безглуздим. Мрія ж змушує діяти і докладати зусилля.
- Цінувати те, що є. Людині складно позбавитися від депресії від самотності, якщо він не може цінувати те, що має. Цьому потрібно вчитися. Домігшись значного результату, його відразу знецінюють і починають шукати «нове щастя». В такому пошуку може пройти все життя, поки людина не усвідомлює ,що радість життя, гарний настрій закладені у нього всередині і майже не залежать від зовнішніх обставин.
- Оптимістичний погляд на життя. Не треба боятися ставити перед собою цілі і досягати їх. Успішні люди домоглися свого становища тільки через набуття великої мрії. Вони йшли до неї не злякавшись навіть найважчих перешкод. Страх ж паралізує, наповнюючи життя порожнечею і сірими фарбами. Людина створюють своє життя і свою долю. Стати щасливим і повним енергії для великих звершень допоможе тільки оптимістичний настрій і віра в краще.
Людині властиві різні емоції і почуття. Постійно бути щасливою неможливо. У певні моменти життя кожен може залишитися на самоті і впасти в депресію. Відмінність лише в тому, що сильна людина вийде з цього стану швидко, а слабкий потрапить у полон затяжної хвороби, коли без допомоги фахівця не обійтися.