Депресія від самотності - як вийти, що робити, поради психолога
17.07.2017 0

Депресія від самотності - як вийти, що робити, поради психолога

Психологія
В закладки


Депресія і самотність – поняття взаємозалежні. Як перше, так і друге стан може бути і головною причиною, і наслідком.

Депресія від самотності. Психологія і причини

Багато людей схильні до депресії, а почуття самотності рано чи пізно відчуває кожен. У сучасному світі самотність переслідує людину і вже стає звичним станом.

Основними причинами виникнення емоційного розлади на фоні самотності є:

  • зростаюча ізольованість, обумовлена віртуальним спілкуванням, мінімальними контактами в повсякденному житті, розвитком електронних технологій, і призводить до того, що все частіше людина приходить до усвідомлення того, що «так, у мене депресія від самотності»;
  • гонитва за матеріальними благами, бажання перевершити оточуючих людей у всьому забирає стільки сил і енергії, що часу на елементарні знайомства і підтримання міжособистісних зв'язків просто не залишається;
  • благодатний грунт для виникнення і розвитку почуття самотності - це життя у великих містах і мегаполісах, пов'язана з професійною діяльністю у великих організаціях або пов'язана з частими тривалими відрядженнями, переїздами;
  • психологічні травми, пов'язані зі смертю рідної чи близької людини, отримані після розлучення або в результаті переїзду в незнайоме місце;
  • особистісні особливості, виражені низькою самооцінкою, почуттям невпевненості, зайвої интроверсией.

lone1

Перебуваючи у вимушеній самотності, людина схильна до роздумів про сенс життя, своє існування і призначення. Результатом подібних роздумів часто стає сумнів, і навіть розчарування в собі, тому що в такі моменти переважають почуття безнадії та безперспективності. А це прямий шлях до депресії.

До цього часу конкретних причин виникнення даного захворювання не виявлено. Вона має певний стадіальний характер і конкретні форми, але джерела її можуть бути різні: від негативного дитячого досвіду до особистісних особливостей і рис.

Як вийти з ситуації

Розібратися в собі

Самотня людина відчуває дискомфорт, його душа втратила гармонію і він бачить знаходження щастя тільки через інших людей: йому повинні допомогти рідні, близькі, друзі.

У чому виражаються депресія і суїцидальна поведінка? Читай далі.

Але це і є основна помилка, адже він забуває, що щастя починається з внутрішнього стану. Тільки люблячий і поважаючий себе людина здатна приділити необхідну увагу проблемі і розібратися з нею в позитивному ключі.

Діяти

Досягнення суспільних цілей – прекрасний засіб в боротьбі з ізоляційної нудьгою. Дія дуже важливо, причому воно може бути спрямоване на різні сфери життя людини:

37660023-1024px

  • запросити друга на чашку кави і просто попліткувати;
  • записатися в басейн або в групу східних єдиноборств;
  • добровільно допомагати притулку покинутих тварин.

Будь-яке з цих принесе помітний ефект і допоможе впоратися з негативними емоціями.

Позбутися згубних думок

В самоті згубні думки наростають як сніжний ком. Що робити в такій ситуації? Єдиним способом впоратися з цією проблемою самостійно є їх визнання.

Усвідомити і відпустити згубні думки, значить визнати своє бажання отримати радість в житті.

Протистояння полягає, в першу чергу, в зміні настрою, набуття позитивних емоцій та їх підкріплення через підвищення самооцінки і заповнення душевної порожнечі. Важливо навчитися перемикати думки з негативу на позитив!

Перемістити фокус з себе на інших

Депресивний стан, поєднане з почуттям самотності, змушує людину думати лише про себе, своїх бідах і нещастях. Це помилкова позиція, яка вимагає зміщення фокусу і на оточуючих людей. Необхідно прикладати зусилля і помічати інших, які потребують допомоги та підтримки.

Не сидіти вдома

0916fda99746e7eb66d59fc84a8f80ed

Приказка «вдома і стіни допомагають» абсолютно не придатна в стані депресії. Ув'язнення в чотирьох стінах тільки посилює подібний стан. Вийти на прогулянку з друзями або виїхати на вихідні за місто – чудові заходи, які наповнять енергією і зарядять позитивом.

Візуалізувати себе серед людей

Досить закрити очі і уявити, що людина зовсім не один, а має багато друзів, його оточують люблячі люди, близькі по духу. Це дозволяє впевнено взаємодіяти і не турбуватися по дурницях. Подібний прийом ефективний, до того ж, як відомо, думка матеріальна!

У чому полягає лікування анестетической депресії? Відповіді тут.

Як вивести чоловіка з депресії після розлучення? Читай далі.

Завзятість до результатів

Не здаватися ні за яких обставин. Домагатися результату необхідно стійко і наполегливо. Не багато можуть похвалитися наданням хорошого і надійного друга легким шляхом.

Якщо не вийшло зустріти близьку по духу людину на заняттях йогою, то він може з'явитися в танцювальній групі. Споріднені душі обов'язково зустрічаються. Це лише питання часу.

Поради психолога

  1. Працювати на повну силу. Боротьба з депресією від самотності починається з очищення розуму від негативних думок, а зробити це найбільш ефективно і безболісно допоможе старанна праця. Якщо якийсь час попрацювати без вихідних і повністю віддатися робочим моментам, то на зайві роздуми просто не залишиться часу. У ситуації, коли конкретна професійна діяльність тільки погіршує становище і не приносить ніякої радості, варто пошукати інше джерело праці, робота над яким буде тільки в задоволення. Щаслива людина більш ефективний на робочому місці!w9h5AcvQm14
  2. Спілкування. Природний шлях позбавлення від самотності і депресії – спілкування з людьми. Якщо в найближчому оточенні немає тих, з якими хотілося б тримати зв'язок, то оптимальним виходом буде підшукати роботу, пов'язану з безпосередньою комунікацією. В результаті і матеріальне, і психічний стан буде тільки у виграші.
  3. Набрання значною цілі. Створення мрії або великої мети, досягнення якої потребує часу, причому мінімум років десять. Відсутність цілей або їх мала значущість вганяють людини в депресію, роблячи існування безглуздим. Мрія ж змушує діяти і докладати зусилля.
  4. Цінувати те, що є. Людині складно позбавитися від депресії від самотності, якщо він не може цінувати те, що має. Цьому потрібно вчитися. Домігшись значного результату, його відразу знецінюють і починають шукати «нове щастя». В такому пошуку може пройти все життя, поки людина не усвідомлює ,що радість життя, гарний настрій закладені у нього всередині і майже не залежать від зовнішніх обставин.
  5. Оптимістичний погляд на життя. Не треба боятися ставити перед собою цілі і досягати їх. Успішні люди домоглися свого становища тільки через набуття великої мрії. Вони йшли до неї не злякавшись навіть найважчих перешкод. Страх ж паралізує, наповнюючи життя порожнечею і сірими фарбами. Людина створюють своє життя і свою долю. Стати щасливим і повним енергії для великих звершень допоможе тільки оптимістичний настрій і віра в краще.

Людині властиві різні емоції і почуття. Постійно бути щасливою неможливо. У певні моменти життя кожен може залишитися на самоті і впасти в депресію. Відмінність лише в тому, що сильна людина вийде з цього стану швидко, а слабкий потрапить у полон затяжної хвороби, коли без допомоги фахівця не обійтися.

Відео: Як впоратися з відчуттям покинутості

Комментарии (0)
Додати коментар
Важка депресія - симптоми, ознаки, як вийти, лікування
Важка депресія – складна форма депресивного стану. Ознаки захворювання проявляються в поведінці, фізіології, емоційній сфері. Як діагностувати і вилікувати цю недугу, не
Страх самотності - як боротися, у жінок, у чоловіків
Стаття розглядає актуальну проблему, пов'язану з патологією сприйняття себе і навколишнього світу – страх самотності. Аналізуються загальні причини формування страху
Маскована депресія - симптоми, причини, лікування
Депресивний стан може бути абсолютно непомітним для оточуючих, але відчуватися людиною на рівні фізичного нездужання і навіть виразних болю в тій чи іншій частині тіла.
Допологова депресія - причини, симптоми, як боротися
На останніх термінах вагітності деякі жінки стикаються з такою недугою, як допологова депресія. Що це таке, які її симптоми і як з нею боротися – відповіді на ці питання
Біполярна депресія - що це, симптоми, лікування
Біполярна депресія є психогенним захворюванням, що супроводжується частими і різкими перепадами настрою. У статті розглядаються причини, симптоми захворювання,