Комплекс наполеона - у чоловіків, у жінок, ознаки
Комплекс Наполеона — стан невисоких людей, які страждають від своєї уявної неповноцінності. Щоб позбутися від нього, слід виконати кілька рекомендацій, описаних в статті.
Що це таке
Психологи з задоволенням запросили б на прийом Гітлера, Олександра Великого або Наполеона Бонапарта. Адже практично всіх великих людей можна певною мірою віднести до ненормальним, не вписуються в загальноприйняті норми.
на Жаль, лікарі душ запізнилися на кілька століть: тет-а-тет з геніями не вийде, зате можна вилікувати сучасників від комплексів, названі на їхню честь.
Комплексом Наполеона називають особливу поведінку, що характеризується агресивним бажанням невисоких людей «завоювати світ». Вони активно прагнуть виділитися в будь-якому колективі талантом, розумом, професіоналізмом, іскрометним гумором. Якщо це зробити не виходить, «наполеони» відчувають себе нещасними, переходять до захисту, стають жорстокими й агресивними.
Найчастіше такий комплекс зустрічається у чоловіків: невисокий зріст вони сприймають набагато болючіше, ніж жінки. Хлопчики з раннього дитинства розуміють, що фізичною силою, купою м'язів і значним зростанням природа їх обділила, і починають активно шукати сферу, в якій завдяки наполегливій праці стають справжніми профі.
Серед низьких чоловіків можна зустріти великих полководців, акторів, вчених і політиків.
Ознаки
Далеко не всі невисокі люди переживають із-за свого зростання. Одним просто подобається бути мініатюрними, іншим допомагає зростання в професійному плані. Наприклад, гонщики Формули 1 всі низькорослі, балерини і акробатки в більшості своїй теж маленькі.
Про симптоми страху читай тут.
Люди, неготові себе прийняти, що страждають комплексом Наполеона, мають загальні симптоми:
- вони прагнуть усіма можливими способами показати суспільству свою значимість. Часто їх приймають за вискочок, які намагаються нав'язати свою точку зору;
- мають гострий розум;
- можуть підійти до вирішення проблем з несподіваного боку і бачать можливості там, де звичайна людина їх не помічає;
- «наполеонів» ранима душа, таких людей дуже легко образити;
- вони мстиві;
- володіють хворобливим самолюбством;
- не терплять критики на свою адресу;
- не приймають особливостей у ставленні на свій рахунок, всі готові робити самостійно;
- якщо за що взялися, доводять справу до логічного завершення;
- страждають перфекціонізмом і вимогливі до інших;
- воліють компенсувати свій маленький зріст «великими» придбаннями: купують значний автомобіль, квартиру, орендують величезний офіс;
- обирають високих супутників;
- досягають висот у кар'єрі, популярності і слави;
- недовірливі.
Комплекс Наполеона
Французький імператор Наполеон Бонапарт відрізнявся невисоким зростом і великими амбіціями. Шість дюймів (162 сантиметри) не завадили йому користуватися популярністю у жінок і повагою у чоловіків.
Ім'я великого полководця було відомо кожній собаці Європи, а легенди про його блискучих військових діях передавалися з уст в уста.
Комплекс Наполеона в психології отримав таку назву завдяки австрійському психолога Альфреду Адлєру. На початку минулого століття він вивчав підвищену агресивність невисоких чоловіків. За основу вчений взяв Наполеона. Психолог не врахував, що зростання Бонапарта в той час вважався середнім, малим він виглядав лише на тлі офіцерів гвардійської армії.
Австрієць не встиг закінчити свої дослідження. А його послідовники, через півстоліття дослідів над низькорослими добровольцями, рознесли його гіпотезу в пух і прах, зробивши висновок: агресія і зростання ніяк не взаємопов'язані.
Проте «Комплекс Наполеона» так і залишився жити в психології. Думка про те, що чим менше чоловік, тим сильніше він хоче заволодіти всім світом, міцно вкоренилася в умах людей.
У чоловіків
Чому чоловіки так страждають із-за свого зростання? Ось ряд помилок, які вони свято вірять, і їх спростування:
- Невисокий чоловік не подобається жінкам. Це не відповідає дійсності. Низькорослі представники сильної статі більш сексуальні. Це пояснюється підвищеним вмістом тестостерону у їхніх маленьких тілах. Том Круз невисокий, але проблем на особистому фронті у нього ніколи не було.
- Кожна жінка воліє дивитися знизу вгору. Ні, не кожна. Жінки цінують у чоловіках почуття гумору, чарівності, амбіційність та вміння досягати цілей. А маленькі «наполеончики» — рекордсмени по доведенню своєї спроможності. Часто навпаки коротуна стають загальними улюбленцями. Один Де Віто чого вартий!
- У справжнього альфа-самця повинна бути велика долоня і міцне рукопожатье. Нічого не заважає низькорослим чоловікам займатися спортом. 147 сантиметрів не завадили Джейкобу Матлала стати чемпіоном світу з боксу. Якщо ж " душа не лежить до тренування тіла, можна розвивати мозок. Це цінується в суспільстві точно не менше.
Відомі невисокі чоловіки: Дені Де Віто (150 див.), Чарлі Чаплін (163 див.), Ленін (164 див.), Том Круз (165).
У жінок
Жінки в основному переживають через свою зовнішність:
- У мене ніколи не буде довгих ніг. Так. Але чоловіки цінують не за довжину ніг як таку, а їх форму. Завдяки правильному харчуванню і фітнесу можна досягти ідеальних ніг. До того ж мініатюрні жінки мають маленькі ступні, а це вважається дуже сексуальним.
- Я не стану відомою актрисою/моделі/зіркою! Почнемо з того, що навіть високі не всі готові до зіркового життя. Все залежить від особистісних якостей людини. Єва Лонгорія із зростанням 157 сантиметрів змогла зробити неможливе і стала моделлю.
Відомі мініатюрні жінки: Єва Лонгорія (157), Королева Вікторія (152 див.), Едіт Піаф (147 див.), Кайлі Міноуг (155), Сальма Хайек (157), Хіларі Дафф (155 див.), Алла Пугачова (162).
Що робити?
Якщо ви виявили у себе симптоми наполеонівського комплексу, слід особливо прислухатися до порад психологів:
- Прийняти і полюбити себе в тому образі, в якому вас створила природа. Зростання не збільшиться і не зменшиться від сили бажання, він незмінний . Це треба усвідомити і перестати турбуватися.
- Вірити оточуючим, які захоплюються вашим ростом. Повірте, багатьом високим хотілося б скинути кілька сантиметрів і їм ви дійсно здаєтеся привабливою людиною.
- Якщо ви хочете виглядати вище, стежте за раціоном. При невисокому зростанні навіть пара кілограм буде помітна. Повні люди здаються ще більш приземкуватими. До того ж недоліки на маленькій фігурі більш очевидні.
- Жінкам варто носити довге намисто, вертикальну смужку, v-подібні вирізи, а чоловікам — тонкі ремені і краватки. Ці деталі зорово витягають фігуру.
- Чоловіки здаються вище з короткою стрижкою, довге волосся крадуть сантиметри зросту, приховуючи шию.
- Вкрай важливо ходити не сутулячись з прямою спиною. Злегка зігнувшись, можна втратити до 10 сантиметрів зросту.
- Носити підбори.
- Зрадити аутотренінгу. Пам'ятайте, що невисокі люди проживають більш довге життя і рідше хворіють. Чоловіки і жінки володіють сильною сексуальністю. «Маленька собачка до старості щеня», а золотник доріг незалежно від своїх розмірів.
А так все погано
Хороша новина для невисоких чоловіків. Сучасні вчені дали їм «амністію» від вкоріненого громадської думки: низький людина більш агресивний. Вони довели: до цього руйнівного почуття схильні більш високі чоловіки.
Про природу страху читай в статті.
Відчуття страху без причини, що це може бути? Читай тут.
Для програми ВВС Університету Центрального Ланкаширу були відібрані 10 низькорослих і 10 високих чоловіків. Їм було запропоновано перевірити свої фізичні здібності і швидкість реакції, під час вправи кардіомонітори фіксували рівень агресії.
Учасники фехтували на палицях через стіл, один з них спеціально намагався вдарити іншого по пальцях. В результаті цієї гри було виявлено, що високі чоловіки більш агресивні.
Вчений, який очолив дослідження, доктор Майкл Еслі заявив, що «синдром маленького чоловіка» — це міф. А агресія невисокого людини в суспільстві зв'язується зі зростанням тому що він - це перше, що кидається в очі.
Вивчаючи громадську думку, дослідники прийшли до висновку: на сьогоднішній день 80 відсотків людей, незважаючи на те, що міф розвіяно, вірить у підвищену агресивність невисоких чоловіків. Також не доведено, що вони менше заробляють і менше подобаються жінкам, ніж їх високі суперники.