Як прибрати страх - з підсвідомості
Рецепт із серії «як перемогти страх» не може бути універсальним і психологічно комфортним для всіх і кожного – специфіка окремої фобії завжди змусить шукати людину свій особливий вихід з проблеми. Але загальні закономірності процесу подолання страху, безумовно, існують.
Складні механізми підсвідомості
Виникненню неконтрольованих нав'язливих страхів (фобій) багато фахівців людських душ схильні пов'язувати з впливом підсвідомості людей. Саме туди найчастіше «ховаються» всі неприємності, негативні переживання, драми і розчарування.
І саме звідти вони починають раптово, невідворотно, частіше згубно впливати на свідоме життя людини, його вчинки та рішення.
Загнана в підсвідомість негатив неминуче змусить відчувати:
- незрозуміле почуття тривоги;
- необгрунтовані побоювання;
- негативні упередження;
- очікування негативного.
Марафон у досягненні щастя
Цей марафон виглядає як процес «досягнення недосяжного»: перед нами весь час маячить наживка на вудку, прив'язаною до нашої спині – ніби ось-ось дотянемся, але вона постійно на віддалі (хоч і не віддаляється, але і не наближається!).
Чи інший варіант. Людини постійно «знаходять» неприємності, він їх не запрошує, а вони «знаходять». То на рейс літака запізнився (з-за транспортних пробок) і пропала путівка; або, жінка зібралася на побачення, а тут туфель підвів – каблук зламався.
Так у підсвідомості народжується внутрішній страх залишитися невдахою на все свідоме життя, не знайти себе, не досягти успіху.
Маятниковий ефект
Ще одна закономірність з підсвідомості – маятникове протікання емоцій в житті людини. Емоції максимального позитиву можуть зміщуватися в бік значного негативу – чим сильніше відхиляється маятник емоцій в одну сторону, тим з більшою швидкістю він може рухатися в протилежному напрямку (ейфорія – депресія, веселощі – туга).
Неминучість описаної закономірності все ж контрольована:
- Потрібно бути уважним до власним емоціям і пережитим почуттям, не слід втягуватися у вир пристрастей, переживати їх в душі з неприборканою силою.
- Варто шукати опору в собі – чому сприяє внутрішній контроль, який сигналізує про можливих потрясінь і не допускає непередбачених відхилень. Хоча тотальним він теж не повинен бути – надмірне стримування загрожує впаде в депресію і затяжним виходом з неї.
Про нові методики роботи зі страхом дізнайся тут.
Загрузання в негативі
Частіше люди застрягають в негативних переживаннях – так званих, «низьких вібраціях», в той час як піднесений настрій проходить швидко і з неймовірною легкістю.
Накопичуючись у підсвідомості як на складі, пережиті нами за роки життя образи, розчарування, дитячі сльози і хвилювання з неприємним випадках, перетворюють людину в своєрідного раба:
- Неусвідомлений страх у зв'язку з виниклою болем з приводу пережитого, блокує доступ до негативу в підсвідомості, і людина не має можливості розібратися в причинах теперішніх невдач – це може викликати навіть паніку.
- Неопрацьовані обставини минулого будуть тягнути людину як якір на дно минулого, притягувати маятник до низьких вібрацій.
Для зняття описаного заглиблення, необхідно зрозуміти 2 аспекти підсвідомих проблем:
- підсвідомий страх – першопричина низьких вібрацій, страх маскується за їх проявами;
- ототожнення себе зі словом, що мають негативну навантаження (чого саме людина боїться: наприклад, «я – тупий!» як незаперечне твердження, коли людина боїться опинитися абсолютним дурнем).
Коли індивід свідомо знаходиться в низьких вібраціях (страху) і підбирає відповідне вібрацій слово, здійснюється розтотожнення – випаровування страху з підсвідомості і звільнення від заглиблення в негативі минулого.
Страх може існувати в ускладненій формі – як підсвідома програма – тоді він активний і багатошарове на рівні підсвідомості, працює автономно і через чітку періодичність. Зняття багатошарової програми вимагає ускладненої процедури растождествления.
Як прибрати страх
Прибрати страхи з підсвідомості можливо за допомогою формування належного рівня усвідомлення. Тут задіюються механізми з умовною назвою «дійти до суті», що передбачають розгляд причинно-наслідкових зв'язків страху в підсвідомості.
Людині належить розібратися в собі, тоді відбувається відключення програми, що передбачає наступні кроки:
- Спостереження за низькими вібраціями, їх відстеження. Переживаючи напруга в тілі, прискорене биття серця, дискомфорт в якому-небудь органі, у людини виникає питання: що це за почуття, страх? З чим пов'язано супроводжує його роздратування або злість? Скоріше всього, це гра підсвідомості – для «уприскування» чергової порції тяжких переживань. Саме це і відстежується індивідом – переводиться в ранг усвідомлених подій.
- Впізнавання переживань минулого. Людині треба активізувати в свідомості минулі події: що саме схоже на теперішню ситуацію відбувалося тоді, якими прізвиськами і пестливими іменами називали в той час близькі родичі. Це буде база слів – потенційних ключів, дозволяють у всьому розібратися, знайти першопричину.
- Встановлення персонажа внутрішнього діалогу. Важливо усвідомити, що це за особистість, які в нього бажання, які інтереси представляє його позиція. У його висловлюваннях теж можна знайти ключ. Тут треба бути справжнім слідчим і професійним детективом (не гірше Шерлока Холмса), відстежити та ідентифікувати найважливіше.
- Інтеграція з ключовим словом низьких вібрацій. Необхідно усвідомлено поєднати ключ і низькі вібрації. Якщо попередні кроки робилися сумлінно, результат виявиться досить виразно, взаємодія компонентів призведе до позитивної реакції підсвідомість.
- Знаходження фактів, що підтверджують вимикання програми підсвідомості. Показником успіху – відключення підсвідомої програми, має стати почуття радості, можливо, приємного спустошення, легкості і звільнення від тяжкої ноші. Саме час робити карб на зброю проти страху!
Переживання низьких вібрацій має підказувати людині, що це індикатор страху, який він підсвідомо «переміщається».
Реакцією на протистояння страху повинно бути вимовляння слова-ключа. Буде воно про здоров'я, особливості характеру або інтелекту людини – вибір самого індивіда.
Уважно вимовляючи слова, важливо відстежити зміни у вібрації – це буде підказка про вплив конкретного слова. Проголошення ключа послідовно кілька разів дозволить відчути віртуальний «клацання» відключення програми підсвідомості.
Відчуваєш страх перед людьми? Дізнайся рішення далі.
Як упоратися зі страхом? Читай тут.
Поради психолога
Як саме з'являється страх? Спрацьовує інстинкт самозбереження як реакція на загрозу або небезпеку.
Переживання страху – датчик, який сигналізує про щось погане і пропускає без фіксації все хороше (навіщо його відстежувати, це само собою зрозуміле!).
Тоді в голові (мозку) людини малюються яскраві картини уяви: пожежі і нещастя, насильство і образи. Ситуації є різні – одна страхітливе інший, і йти з голови вони не збираються. Але невже навколо лише чорні фарби?
Людина звикла направляти свою увагу саме на все негативне, тим самим отучив бачити себе надихаючі явища і події.
Досить згадати безхмарне і спокійний стан дитячого минулого, коли все було цікаво, весело і пізнавально, а поняття страху ще не існувало – тоді увага поступово переходить від негативного сприйняття.
Для прикладу можна розглянути особливу техніку, спирається на основні канали сприйняття людини – візуальний (зір), кінестетичний (тілесні відчуття) і аудіальний (слух):
- Слух. Потрібно прийняти зручне положення сидячи. Очі прикриті, слух активний. Необхідно почути кожен звук навколо. Важливо просто слухати, але відсторонитися від дійсності, не думати ні про що. Зазвичай вухо людини вловлює звуки, фоном є тиша. Тут необхідно зафіксувати увагу на тиші, звуки будуть фоном. Подібний стан медитації принесе спокій і умиротворення, очистить від негативу.
- Тілесні відчуття. Завдання – зосередитися на точках дотику людського тіла предметів навколишньої дійсності (якщо в положенні стоячи – підлоги або землі, сидячи – стільці, крісла, дивани). Відчуття має «просуватися» послідовно: від голови до нижніх кінцівок. Увага приділяється кожному предмету окремо шапці, очками, ланцюжку, сорочці, кільця і т. д.
- Очі. Подібно техніки зі слухом, увага звертається на навколишню дійсність, але концентрація – на візуальне сприйняття. Завдання – побачити навколишню красу людини: форми, кольору, гармонійного поєднання предметів інтер'єру або природи.
Після практики роботи з кожним каналом окремо, можна пробувати поєднувати при сприйнятті інформацію кількох каналів (візуальний з кінестетичними, аудіальний з візуальним і по черзі в різному парному поєднанні). Після попарного об'єднання, з'єднуємо всі три канали.
Подібні багатоканальні відчуття створюють умови для занурення в себе. Особи залишають всі тривоги, нав'язливі думки, важкі роздуми, будь-які страхи та невпевненість. Місця для них не залишається – сприйняття заповнюється повністю. Страх покидає людину.
описаної техніки або її аналоги дуже важливо навчитися елементарної дії – відчувати позитивний настрій і піднесений емоційний стан, замість гнітючого страху і тривожних відчуттів!