Як восени правильно годувати школяра
Їжа є основним для людського організму джерелом енергії, вітамінів і біологічно активних речовин. Запорукою здоров'я фахівці вважають саме повноцінне, збалансоване харчування.
Восени, коли починаються заняття в школі, розумова і фізичне навантаження дитини значно зростає, і батькам необхідно особливо уважно підходити до питання вибору продуктів для раціону дитини, оскільки від цього залежить її самопочуття і успішність.
Звичайно, не лише сніданок впливає на успішність дитини, а і увага педагогів і засоби навчання нуш, яких стає дедалі більше в українских школах.
Гарячий сніданок - обов'язкова умова здоров'я дитини
Щоденний гарячий сніданок є необхідною умовою нормального скорочення жовчного міхура, що служить ефективною профілактикою дискінезії жовчовивідних шляхів, часто зустрічається у дітей шкільного віку. Крім того, повноцінний сніданок стимулює ранкове спорожнення кишечника, що, в свою чергу, є найкращою профілактикою запорів, різкого почуття голоду або зниження рівня цукру в крові.
Ідеальна для сніданку школяра зварена (а не запарених окропом) вівсянка з оливковою і шматочком вершкового масла. Також на сніданок дитині можна запропонувати сирники зі сметаною, вівсяні оладки з натертими фруктами або морквою, запечену з вечора вертуту з лаваша, начинену сиром із зеленню і залиту сумішшю яйця і сметани. Якщо дитина не дуже любить вівсянку, вранці нагодуйте його гречаною кашею з тефтелі з нежирного м'яса або риби. Завершити сніданок бажано чашкою гарячого шоколаду або какао. Тоді у дитини буде бадьорий і веселий початок навчального дня.
Протягом дня дитина теж не повинен залишатися голодним. В школу можна давати йому бутерброди з скибочкою буженини або свіжої ковбаси, сиром, грінки в яйці, сирники. Слідкуйте за тим, щоб у дитини завжди були з собою серветки для обробки рук або засіб з антисептиком, оскільки в класі діти, на жаль, рідко миють руки перед їжею.
Протягом дня дитина не повинна залишатися голодним
Вітаміни та мікроелементи
- Вітамін С підвищує захисні сили організму, що особливо важливо для профілактики грипу та ГРВІ. Міститься в цитрусових, чорній смородині, червонокачанної і кольоровий, брокколі і брюссельській капусті, шпинаті і часнику.
- Вітаміни групи В сприяють поліпшенню роботи мозку. Ними багаті горіхи, овочі, м'ясо, риба, печінка, молочні продукти.
- Фолієва кислота відповідальна за зосередженість і активне мислення. Вона міститься в шпинаті, броколі, бобових.
- Ефективно і легко сприймати навчальний матеріал допомагає споживання достатньої кількості таких мікроелементів, як цинк, магній і залізо.
- Цинк міститься в горіхах, моркві, яблуках, білокачанну капусту. Найбільше цинку в морепродуктах: кальмарах, крабах, омарах, креветках. Слід враховувати, що спортивні навантаження підсилюють цинкове голодування організму, тому в ті дні, коли у дитини в школі уроки фізкультури або тренування по певних видів спорту, він повинен споживати якомога більше продуктів, багатих цинком.
- Магній міститься в крупах (гречаної, вівсяної, пшоняної, ячної), а також в квасолі, горосі і морській капусті.
- На залізо багате м'ясо кролика, качки, індички, а телятина, яловичина, свинина, риба, печінка, яйця, буряк. Велика кількість заліза міститься в сухофруктах, а також в яблуках і грушах.
- Амінокислоти тирозин і триптофан сприяють кращому аналітичного мислення. Вони містяться в м'ясі, рибі, твердому сирі і сирі.