Мета фізичного виховання дітей дошкільного віку
03.07.2018 0

Мета фізичного виховання дітей дошкільного віку

Здоров'я дитини
В закладки


Здоров'я - найважливіша річ у житті кожного. І фізичне виховання - основа здорової людини. Вже з дитячих років слід привчати дитину до спортивних занять і фізичної праці. Саме в період до семи років активно розвивається його мускулатура, дихальна система, розвиток серця і загальної координації. І тому глобальна мета фізичного виховання дітей дошкільного віку в основному одна - здорова і активна особистість. Але щоб її досягти, потрібно систематично працювати з малюком.

Дошкільні заклади: рекомендації з фізичного виховання

За статистикою в школу надходить лише 5-6% дітей, у яких абсолютно відсутні проблеми зі здоров'ям. Решта дітей страждають як на хронічні захворювання, так і є недорозвиненими в загальному фізіологічному сенсі. Але дитя сам по собі ще не розуміє всієї важливості фізичних вправ, тому цим займаються батьки і вихователі в дитячих садках. Уже в дошкільних установах обов'язковим предметом є фізкультура.

Мета фізичного виховання дітей дошкільного віку
Корисні ігри на розвиток моторики і уяви

Всі заняття розраховані на певний вік і відповідають психологічним особливостям дітей. Вправи повинні бути цікавими для малюка і виправдовувати як педагогічну, так і фізичне навантаження.

Корисні розвиваючі моторику гри
Корисні розвиваючі моторику гри

Основна задача навчання в дитячому саду - це вміння наслідувати і працювати спільно з вихователем, відповідно до його вказівок. Всі комплекси фізичних вправ слід розділити на кілька різних підвидів: ранкова гімнастика, заняття на вулиці, спортивні паузи між заняттями в саду.

Всі вправи також повинні відбуватися в ігровій формі. Гра завжди принесе вихованцю задоволення, приверне його. Педагог - вихователь повинен хвалити малюка і підбадьорювати, прагнучи викликати у хлопців інтерес до рухів. Рекомендують виконувати різні вправи з предметами: стрічками, хусточками, м'ячиками. Ігрові форми принесуть не лише фізичне, а й емоційне розвиток. Таким чином, метою фізичного виховання у дітей дошкільного віку можна назвати не тільки розвиток тіла дитини, але і його емоційної складової.

{ad1}

Ще знаменитий педагог свого часу О. Сухомлинський вказував, що турбота про здоров'я вихованців - найважливіше завдання вихователя, бо від їх бадьорості залежить розумовий розвиток дитини, її духовне життя, а також віра в свої власні сили.

Фізичне виховання вдома

Якщо малюк не відвідує дитячий садок, зміцнювати його здоров'я потрібно обов'язково вдома. Батьки повинні також робити зі своїм чадом ранкові зарядки і фізичні вправи. Покажіть своїм дітям приклад. Створіть свій комплекс вправ, який ви з ранку зможете зробити з дитиною. Не потрібно робити складні і важкі «гімнастичні трюки».

Можна, можливо просто пару раз присісти і ритмічно порухатися під приємну дитячу музику. В результаті, пройде кілька місяців такого тренування разом, ви побачите, яким бадьорим стане ваша дитина, і наступного разу він сам буде будити вас, пропонуючи зробити зарядку.

фізичного виховання дітей
Фізичне виховання дітей - основа міцного здоров'я в майбутньому

Не забувайте про сімейні рухливих іграх. Під час руху в малюка активізується і розвивається не тільки дихальна система, кровообіг, і координація рухів, але також відбувається тренування уваги, витривалості і пам'яті.

Не варто забувати, що мета фізичного виховання дітей дошкільного віку не одна. В цілому виховання також допомагає попередити плоскостопість, загартувати організм дитини і сформувати правильну поставу.

Інші методи фізичного виховання

фізичного виховання дітей

Крім фізичних навантажень, потрібно пам'ятати ще про кілька речей, які допоможуть в досягненні поставлених завдань:

- присутність спеціальних гігієнічних умов розвитку дитини: простір, де знаходиться, чистота в будинку і дитячому садку, дитячі іграшки;

фізичного виховання дітей- слід стежити за правильним і збалансованим харчуванням дитини;

- час на природі: ігри, спілкування з природою, пікніки, катання на велосипеді, прогулянки, походи;

- правильний режим дня і сну;

- загартовування організму дитини;

- рухливість дитини: не сидіти за комп'ютером вдома, а знаходиться в русі, будь-то допомога мамі по дому або ранкова зарядка з татом.

Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як розвивати дитину в 5 місяців за допомогою гри та з урахуванням фізіології дітей п'ятого місяця
Дитинство – це чудова пора для малюків, яка є найважливішим періодом зростання. У цей період батьки повинні особливо уважно підходити до розвитку дитини в різні місяці
Форми роботи з батьками в дитячому саду - нові, активні методи з фізичної культури, математики
Форми роботи з батьками в дитячому садку можуть бути самими різноманітними, але всі вони повинні переслідувати єдину мету – допомогти дитині розкрити свої здібності і
Трудове виховання в дитячому садку - цілі, завдання, види праці
Поряд з навчальним процесом і грою в дитячому садку багато уваги приділяється трудовому вихованню. Як організовується діяльність малюків, які основні відмінності
Трудове виховання - дошкільнят, школярів, в сім'ї, в школі
Як часто сьогодні дорослі люди живуть за рахунок накопичень своїх працьовитих, знаменитих предків. Цих ще можна якось зрозуміти і пробачити. Інша справа, коли
Принципи виховання - фізичного, сімейного, соціального
У статті розглядаються принципи виховання дітей дошкільного віку. Описуються сучасні тенденції виховного процесу щодо старосвітського режиму. Пропонуються рекомендації