Установча бесіда з дітьми допомагає поліпшити пам'ять і сприйняття
Проста установча бесіда з дітьми допомагає акцентувати увагу дитини на якій-небудь темі, будь то природа, екологія, література, перегляд мультфільму або тематичного матеріалу, рішення будь-якої задачі.
У цьому сенсі вихователь або батько проводить установчу бесіду з метою узагальнення, поглиблення в питання, чи уточнення якоїсь важливої для сприйняття інформації. Простими словами дітям задається умова завдання, яку потрібно вирішити.
Направлена установча бесіда на розумовий розвиток і розвиток мови дітей. Згадайте, в школі вчителі на уроці пропонують учневі промовляти умова і вирішення завдання, написаної на дошці. Це теж приклад настановної бесіди з дітьми, яка допомагає дитині розуміти саму суть поставленого завдання.
Приклад настановної бесіди: читання казки
Вихователь повідомляє групі в дитячому садку, що сьогодні вона прочитає їм казку «Кіт у чоботях». Перед початком читання вона просить дітей уважно послухати казку. Позначає, що їй в дитинстві бабуся подарувала таку ж казку, і вона її дуже любила. Для залучення вніманіяона задає навідні запитання на кшталт: «Діти, а у кого з вас вдома є котик?»
Як правило, діти із задоволенням починають розповідати про своє домашнього вихованця, тягнуть руки, що б розповісти найцікавіший випадок, що стався з їхнім улюбленцем. Відбувається встановлення контакту. Далі вихователь пропонує уявити, що ця казка могла бути написана про їх Мурку, Гармата і ще кого-небудь. У дітей з'являється цікавість і інтерес до казки.
{ad1}І вже безпосередньо перед прочитанням казки вихователь пропонує запам'ятати, де відбувається дія казки, яким їм видається Кот і його господар, і інші навідні запитання.
Другий приклад настановної бесіди: прогулянка на природі
Перед прогулянкою, наприклад в парк, вихователь повідомляє дітям, що сьогодні вони побачать білочку і її будиночок. Тут же задається питання: «А хто з вас бачив білочку?» «Чи бачили, який у неї гарний хвостик?» «А хто скаже, що гризла білочка в казці? - Правильно, горішки. Ось сьогодні ми подивимося, яка гарна в неї шерстка і як вона гризе горішки ».
У дітей з'являється одночасно інтерес до самій тварині і згаданої відомій казці О.С.Пушкіна.
Таким чином, установча бесіда з дітьми допомагає звернути увагу дитини на форму, дія, колір і будь-яке інше опис цікавить питання. Діти стають більш розкутими, йдуть з явним задоволенням на контакт. У пам'яті відкладаються знання, отримані в ігровому варіанті. Дитина стає більш ерудованим.
Розвиток ерудиції дитини
Фахівці рекомендують проводити установчі бесіди з дітьми дошкільного віку абсолютно по будь-якій темі. Тривалість такої бесіди повинна бути не більше 10-15 хвилин. Більший час не рекомендується, так як дитина 4-5 років здатний швидко втратити інтерес до подій і переключити свою увагу на більш цікаве заняття.
Вихователь повинен відчути ситуацію. У разі, якщо дітей не вдається зацікавити, слід закінчити розмову раніше, краще на високій ноті, і перейти безпосередньо до дії: перегляду мультфільму, читання казки, походу на прогулянку.
Закінчити бесіду потрібно коротко, але емоційно, яскраво. Наприклад: «Отже, діти, давайте швидше підемо провідати білочку».
Головне в настановної бесіді - задати тон, викликати інтерес до необхідної теми. Результатом буде радість дитячих очей від побаченого чи почутого. Бажання поділитися думкою. Розповісти, що сподобалося найбільше.
Таким чином,установча бесіда з дітьми допомагає і вихователю у вкладанні необхідних початкових знань дошкільника, і дітям в психологічному, етичному і розумовому розвитку.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.