Полуниця з насіння. Вирощування полуниці з насіння
Ось уже потроху стовпчики термометрів за вікном показують все більш і більш високу температуру, не за горами і прихід весни. Садівники любителі потроху починають прокидатися від зимової сплячки і біжать купувати пакетики з насінням. Серед таких пакетиків є і насіння полуниці, звичне розмноження якої відбувається за допомогою вусів.
Полуниця з насіння - вибір
Полуниця з насіння користується популярністю не тільки у багатьох дачників і садівників, а й у міських жителів, які примудряються висаджувати її на підвіконнях квартир і на балконах.
Найчастіше, полуниця розмножується за допомогою купленої розсади і, звичайно ж, в цьому є плюси - вже є здорова рослина з певним віком і практично готове до плодоношення, але той це сорт? Залишається лише довіритися словами продавця.
З насінням справи йдуть трохи краще - так як великому виробнику не вигідно обманювати і в пакеті, швидше за все, виявиться те, що дійсно написано. А що ж там, до речі, виявиться і як виглядають ці насіння?
З насінням справи йдуть трохи краще - так як великому виробнику не вигідно обманювати і в пакеті, швидше за все, виявиться те, що дійсно написано.
А що ж там, до речі, виявиться і як виглядають ці насіння?
Всередині упаковки будуть крихітні зернятка, на вигляд досить крихкі і при першому погляді може здатися, що з них нічого не проросте. На самій полуниці такі зернятка розташовані зовні і рівним шаром покривають всю ягоду.
Досвідчені садівники кажуть, що схожість насіння не висока, але, є секрети, які допоможуть трохи збільшити відсоток схожості.
В будь-якому випадку, будь-якого дачника дуже приємно виростити полуницю з самого початку - саме з насіння.
Секрети збільшення сходів полуниці
До посадки насіння полуниці потрібно замочити в розчині стимулятора і поставити на підвіконня вікна, це дозволить трохи загартувати майбутні паростки і підготувати їх до суворих російських зим. Температура повинна бути близько 15 градусів, для полуниці з насіння це дуже важно.Висажівать насіння після замочування в стимуляторе необхідно через 2-4 дня.
{ad1}підготовка ґрунту полягає в змішуванні компосту і звичайної содової землі в співвідношенні 50 на 50, після цього в заготовку можна додати золу від дерева, приблизно 1/10 частину землі. Садити насіння можна в будь-який посуд, попередньо заготовивши в ній дренажні отвори, якщо таких немає.
Садити необхідно досить часто, так як через погане відсотка сходів можуть залишатися великі пустоти. Як правило, сходять близько 40-50% насіння. Насіння полуниці дуже маленькі, тому їх не слід поміщати глибоко в грунт. Їх розсаджують поверхнево, розподіливши рівномірно за допомогою голки або зубочистки.
Борозни потрібно робити на відстані 4-5 сантиметрів один від одного.
Після посадки важливо закрити землю спеціально підготовленої тканиною або поліетиленом для створення парникового ефекту. При цьому обов'язково пам'ятати про провітрюванні хоча б по 5-10 хвилин в день.
Як тільки перша полуничка проросте, потрібно зняти спеціальну тканину повністю і віднести баночки ближче до світла, але не ставити їх на прямі сонячні промені, це може обпалити паростки.
Якщо полуниця була посаджена в зимовий період, обов'язково потрібно додержівать її під штучним світлом, в сумі час світлової дії повинно бути не менше 12 годин.
Висадка полуниці з насіння
І ось, полуниця вже підросла і прийшов час її розсадження (зазвичай при появі 5-6 листочків). Для кожного кущика необхідний окремий ділянку. Можна використовувати будь-які ємності, але обов'язково з дренажними отворами.
Склад землі потрібно залишити таким же, але додати трохи добрив, що містять калій, азот і суперфосфат.Как тільки пересадка рослини закінчиться, необхідно їх полити, але акуратно, тільки під самий корінь.
В перші дні не можна виносити розсаду на прямі сонячні промені; ослаблені від пересадки невеликі кущики можуть погібнуть.После все піде легше і простіше. Необхідно лише вчасно поливати рослини і рихлити грунт.С настанням тепла пора виносити кущики на свіже повітря на деякий час, тим самим привчаючи їх до відкритого весняному сонечку.
Нарешті настала посадка рослин на волю! Бажано додати трохи золи в кожну ямку і потім насолоджуватися виконаною роботою!
Важливо знати, що плодоношення не наступить відразу ж в перший рік висадки полуниці з насіння, адже полуниці потрібно звикнути до умов проживання і повністю зміцніти.
При правильному і грамотному підході полуниця буде радувати відмінним урожаєм довгі роки.
Корисне ВІДЕО на тему: Полуниця з насіння. Вирощування полуниці з насіння
Читайте саму популярну статтю рубрики: Драцена маргината: догляд в домашніх умовах.