Полуниця - посадка і догляд. Вдалий урожай!
31.03.2018 0

Полуниця - посадка і догляд. Вдалий урожай!

Сад та город
В закладки


Напевно немає жодного садівника, який б не розводив на своїй ділянці полуницю. Ці ягоди дуже улюблені дітьми та дорослими і не вимагають великих зусиль при її розведенні. Хоча, звичайно ж, деякі секретик і у неї все-таки існують.

По-перше, слід дотримуватися схему посадки полуниці з тим, щоб рослини не заважали б один одному під час росту і плодоношення. А для того, щоб між рослинами НЕ укоренялися розетки, які утворюються на вусах, і посадки надмірно НЕ загущающих, канаві міжряддя щільно ховаються різними плівками, руберойдом або навіть картоном.

Полуниця - посадка і догляд
Полуниця - посадка і догляд

До речі, таке укриття вільної від рослин землі також допомагає позбутися від бур'янів і зайвого пересихання грунту.

Полуниця - посадка і догляд

Починати висадку полуниці можна з ранньої весни і продовжувати до пізньої осені. Полуницю переважно висаджувати на рівному і досить освітленій ділянці, оскільки рослина є теплолюбних і світлолюбна.

Грунти переважно повинні бути супіщані, суглинні і слабокислі.

перед посадкою потрібно спочатку підготувати грунт: Позбавити її від личинок жуків, обробити фунгіцидними препаратами, які запобігають загнивання коренів.

Якщо ви плануєте висаджувати полуницю навесні, то для посадки підійдуть молоді саджанці, якщо восени, то краще використовувати приросли вуса поточного року. Перед посадкою полуниці грунт потрібно зволожити, а коріння рослини обробити фунгицидно - інсектицидною розчином.

Кущики полуниці висаджують в заздалегідь зроблені грядки або викопані ямки. Кущики укладають в землю практично вертикально і присипають їх землею, стежать за тим, щоб не відбувалося загинання коренів.

Потім грунт добре приминають, щоб запобігти висмикування рослини із землі. Не слід садити кущ полуниці занадто глибоко, потрібно стежити, щоб розетка була на рівні землі.

Висаджують кущі на відстані 40 - 60 см один від одного, щоб дати їм можливість розростися. Після посадки рослини поливають і удобрюють органічними розчинами. Значно підвищує врожайність полуниці мульчування.

Мульчування полуниці, як важливий етап посадки і догляду, також скорочує випаровування вологи, запобігає вимерзання і є додатковою підгодівлею для рослини.

Способи посадки полуниці відбиваються на якості її плодоношення.

Наприклад, при однорядною схемою кущі висаджуються на відстані 30-35 см між рослинами і 90 см між рядами. Це так звана розріджена посадка, щільність рослин становить 30-40 тисяч кущів на га.

При закладці загущених плантацій для однорічних кущів полуниці можливе збільшення щільності до 60-70 рослин на га.

Полуниця - посадка і догляд
Полуниця - посадка і догляд

Але загущена схема посадки все-таки має багато недоліків, так як буквально на другий і третій рік її доведеться розріджувати, щоб не знижувати врожайність і не послаблювати кущі полуниці.

Посадка і догляд за полуницею в цьому випадку вимагає ретельного ставлення, бо віковим кущах (старше другого року) загрожують самі різні хвороби.

Тому багато садівників погоджуються, що виходом із ситуації, коли при малій площі потрібно висадити велику кількість кущів, є вертикальна посадка полуниці.

Така посадка проводиться при використанні багатоярусного розташування ємностей з землею, в яку висаджуються рослини. Конструкції, які утримують ці ємності, найкраще використовувати міцні, але легко переміщувані.

А під ємності добре підходять труби з отворами, бочки з отворами, як металеві, так і дерев'яні, кошики, поліетиленові або гончарні посудини, ящики і так далі. Слід встановлювати ємності «ялинкою» або ступенями.

Тобто кожен ярус повинен бути меншою площею, ніж нижній.

По-друге, займаючись розведенням полуниці, не можна не враховувати терміни посадки полуниці. А так як розмножувати полуницю можна трьома способами: насінням, розетками та діленням куща, - то і терміни висадки рослин безпосередньо залежать від обраного способу її розмноження.

Розмноження полуниці партікуляціей

Партікуляція (Поділ куща) особливо актуальна у випадках розмноження безвусих сортів. Для такого способу розмноження слід вибирати тільки добре розвинені кущики і акуратно викопати їх після плодоношення.

Звільнивши коріння від грунту, ножем потрібно обережно розділити кущик так, щоб в кожній частині виявилося неушкодженим сердечко (ріжок) з трьома і більше листочками і коріння.

коричневі старе коріння необхідно підрізати, залишивши тільки молоді білі корінці не довше 7 см. Отримані деленкі можна висаджувати на місце, виділене під полуницю. Такий спосіб використовується без оглядки на терміни пересадки.

Полуниця - посадка і догляд
Полуниця - посадка і догляд

Розмноження полуниці за допомогою розеток або вусів

Необхідно врахувати, що такий спосіб розмноження - це посадка полуниці восени розсадою від розеток - відростків.

{ad1}

Читайте саму популярну статтю рубрики: Драцена маргината: догляд в домашніх умовах. 

Всі знають, що багато сортів полуниці випускають довгі тонкі вуса - відростки, які на відстані від 10 см утворюють першу розетку, потім трохи подалі - другу і так далі. Ці розетки, якщо вчасно не відокремити вус від материнського куща, вкорінюється, і утворилося нове рослина починає своє нове життя.

При недостатній увазі до догляду за полуницею незабаром все вільне місце заростає молодими кущами, а самі материнські кущі через високої щільності розташування кущів дрібнішають. За рахунок цього значно зменшується і плодоношення.

Щоб материнський кущ не втрачав свої сили на формування вусів - відростків, слід постійно займатися їх обрізанням. У випадках же, коли садівникові хочеться збільшити кількість ягідних кущів, розетки, утворені на вусах, можуть послужити хорошим матеріалом для розмноження полуниці.

Полуниця - посадка і догляд
Полуниця - посадка і догляд

Для цього вибираються вуса з однорічних або дворічних кущиків, відрізаються від материнських кущів і відрізані кінці вусів опускаються в посуд, наповнену густим, кефірообразним розчином коров'ячого гною.

На одному вусики можна залишити не більше 2 розеток. Це робиться для того, щоб не виснажувати материнський кущ.

Хоча можна дати можливість дозріти розетки природним способом, і багато садівників саме так і роблять.

Посуд з «букетом» вусів ставлять в «інкубатор» з дорощування молодої розсади - в ямку на підготовлену тимчасову разводочний грядку.

Самі вуса розташовують навколо, немов сонячні промінчики, так, щоб розетки злегка стосувалися грунту, і періодично їх поливають.

Потрібно стежити, щоб земля близько коренів розеток завжди була вологою, і щоб в посудині з гноєм жижа теж не пересихала. Пізніше, коли розетки добре укореняться і почнуть утворювати новіше листочки, можна переміщати їх разом з грудкою землі на підготовлену грядку, не пошкоджуючи кореневу систему.

Якщо під час пересадки розсади видаються дуже спекотна погода, молоді кущики потрібно затінити за допомогою лутрасила або навіть простих порожніх відер. У тіні кущі будуть краще розвивати кореневу систему.

Розмноження полуниці за допомогою насіння

У деяких випадках, особливо, коли хочеться отримати дуже багато кущів якогось рідкісного сорту, а материнського матеріалу замало, садівники вдаються до насіннєвому розмноженню. Процес цей надзвичайно важкий, тим більше, що не кожен сорт вдається такому розведення. І все-таки спробувати варто.

Насіннєвий матеріал слід готувати з великих рівних добре виспевшіх ягід. Чи не доцільно брати насіння з нижньої частини плода, найкращий матеріал знаходиться в середині або біля основи полуниці.

Ягода розрізається кружечками і розкладається на паперову серветку для висушування. Можна навіть розмазати м'якоть з папірця. Потім після висушування серветку з висушеної ягодою легко перетирають в руках, щоб відокремити насіння від серветки.

Потім потрібно зробити статіфікацію насіннєвого матеріалу протягом 3-4 місяців. Для цього насіння поміщають на вологу тканинну серветку в блюдечко, накривають і ставлять посуд в холодильник в таке місце, детемпература постійно тримається 2-4 градуси.

Якщо часу для цього немає, то можна обмежитися кислотним способом прискорення проростання насіння. Для цього потрібно на 10 хвилин просто опустити підготовлений матеріал в концентровану сірчану кислоту.

Після процедури півгодини треба насіння промивати водою під краном. Після висушування до сипучості можна приступати до процесу висаджування полуниці на розсаду. Посадка і догляд за полуницею не дуже складний процес, але головні правила посадки потрібно обов'язково дотримуватися.

Приступати до висаджування насіння полуниці слід починати в лютому.

Природно, що готові кущики будуть вже до наступу на Землі теплого весняного періоду. Тому, цей вид розведення полуниці так і називається - посадка полуниці навесні.

В ящик заввишки не менше 10 см до половини насипається спеціальний грунт для розсади і добре поливається водою. На вологу поверхню викладаються насіння, але не присипаються землею. Обережно все це знову поливається водою, і ящик накривається склом або поліетиленом.

Ящик ставиться в тепле місце, але дуже важливо, щоб земля була постійно у вологому стані.

Полуниця - посадка і догляд
Полуниця - посадка і догляд

Після появи сходів ящик потрібно поставити на добре освітлюється сонцем місце. Навіть можна використовувати дзеркало або обгорнуту фольгою картонку для збільшення попадання сонячних променів, поставивши відбивач з іншого боку від падіння світла. Укриття (скло або плівка) тепер забирається.

Пікірують розсада в горщики після появи 1-2 листочків і підгодовується добривом для полуниці раз в 14 днів. Коли кущики придбають достатній розмір, їх можна висаджувати на відкритий грунт, попередньо провівши кілька разів загартування рослин, щоразу збільшуючи час перебування розсади на відкритому повітрі.

Всі три способи розмноження полуниці вимагають від садівника великої самовіддачі і турботи про молодих рослинах - і полуниця не залишиться у свого господаря в боргу, нагородивши його відмінним, смачним і рясним врожаєм!

Догляд за полуницею

Як зазначалося раніше, полуниця дуже вимоглива до поливу, тому посадку і догляд важливо проводити з дотриманням своєчасного поливу кущів. При сухій погоді полуницю потрібно поливати вранці 2-3 рази в тиждень.

Для поливу краще використовувати теплу відстояну воду. Один раз в два тижні проводять підгодівлю рослини. Коли сформуються ягоди, грунт покривають тирсою, це запобігає загнивання ягід.

Для збільшення врожаю кущики полуниці навесні обприскують розчинами з фітогормонами. Щоб полуниця була соковита і велика обов'язково потрібно обрізати періодично наростаючі вуса, оскільки вони будуть відтягувати всі поживні речовини на себе.

Догляд за полуницею після плодоношення

Після закінчення плодоношення необхідно видалити всі бур'яни, розпушити грунт навколо рослин. Потім проводять підгодівлю добривами, можна використовувати кінський гній. Грунт між грядками також розпушують, прибирають бур'яни і засипають голками, тирсою, скошеною травою або компостом.

Цей спосіб також запобіжить вимерзання кущів в період заморозків. Для відлякування шкідників можна висадити на грядку кілька рослин цибулі, часнику, або кропу.

ВІДЕО: Полуниця - посадка і догляд

Знаючи і виконуючи всі особливості догляду за полуницею, ви обов'язково досягнете хорошого якісного врожаю!

Комментарии (0)
Додати коментар
Агрус - посадка і догляд. Корисні поради
Агрус - посадка і догляд Щоб дана ягода змогла бути на столі з початку літа і до пізньої осені, необхідно буде підбирати сорти так, щоб це нагадувало принцип конвеєра.
Полуниця - користь і шкода для організму і особи жінки
ilady.kharkiv.ua здогадується, як сильно ти любиш цю соковиту супутницю літа - полуницю. А чи знаєш ти, яка користь полуниці для організму людини? Поговоримо прямо
Полуничні маски для обличчя, рецепти
Полуничні маски для обличчя, рецепти
Полуничні маски для обличчя, рецепти
28.12.17 Догляд за обличчям
Полуниця є не тільки дуже смачною і корисною ягодою, але і може бути основою маски для обличчя.
Маски з полуниці для особи, рецепти
Маски з полуниці для особи, рецепти
Маски з полуниці для особи, рецепти
10.02.18 Догляд за обличчям
Коли за вікном сяє яскраве і тепле сонце, саме час збирати зі своїх дачних грядок свіжу полуницю. А використовувати її можна не тільки в їжу, але і в косметичних цілях.
Туя: вирощування з насіння в домашніх умовах в горщику. Посадка і догляд
добре ростуть у приміщенні і деякі сорти туї гігантської (складчастої), такі як: