Набряки ніг при вагітності: що робити?
07.07.2018 0

Набряки ніг при вагітності: що робити?

Вагітність
В закладки


Кожна представниця витонченого статі напевно неодноразово уявляє себе щасливою мамою. І коли-небудь ці мрії перетворюються в реальність.

Але всім відомо, що перед цим необхідно провести дев'ять місяців в точний образ життя. Багато речей, продукти і напої під забороною, надмірних навантажень і нервових, стресових ситуацій слід уникати, в цілому - спосіб життя необхідно багато в чому перебудовувати.

Але навіть кардинальні зміни життя майбутніх мам на період виношування можуть супроводжуватися труднощами і проблемами.

Зокрема, дівчата нерідко задаються питанням щодо того, коли з'являються набряки ніг при вагітності: що робити і як бути.

Побутові вирішення проблеми

Набряки ніг при вагітності: що робити?
Набряки ніг при вагітності: що робити?

Отже, перше, що вам слід зробити безпосередньо перед тим, як приступити до дій для зниження набряклості - дізнатися причину її появи. Звичайно, вагітність часом має на увазі під собою такі проблеми, але ключова відгадка захована дещо глибше. Насправді, на набряклість ніг впливають такі чинники:

  • Надмірне вживання солі. Натрій в соляному складі сприяє застою рідини в вашому організмі і призводить до набряклості. Звичайно, сіль повинна бути присутнім в організмі, як і сам натрій, але в нормально кількості, інакше рідина не буде встигати виходити;
  • Неправильний раціон. Всім і без того відомо, що у вагітних жінок денне меню повинно бути максимально корисним і різноманітним, при цьому бажання і харчові переваги в період вагітності можуть бути найнеймовірнішими. Уважно вивчіть своє раціон;
  • Мало води. Пийте багато рідини, особливо, чистої води і вітамінізованих свіжих соків. Не думайте, що через великий обсяг рідин в організмі з'являється набряклість. Справа напевно не в цьому. А ось з недостатньою кількістю води з'являється ризик утворення тромбів;
  • Коли помітите ваші набряки ніг при вагітності, що робити далі, ви повинні вирішувати після встановлення причини. Такий може виявитися і надмірне вживання сечогінних засобів. Вони можуть бути призначені лікарем і тільки в такому випадку мають місце бути присутнім у вашому житті майбутньої мами.

В інших випадках без потреби виключіть їх, оскільки разом з органічної рідиною з організму буде виходити велика кількість корисних речовин, таких, як калій, що буде негативно позначатися і на вашому стані, і на здоров'я майбутньої дитини. Крім того, при призначеному прийомі сечогінних медикаментів - стежте за кількістю калію в організмі і заповнюйте його запаси за рахунок продуктів;

  • Зайва стомлюваність. Зрозуміло, прогулянки на вуличному свіжому повітрі і помірні фізичні навантаження не зашкодять жодній жінці, навіть вагітною. Але не варто переоцінювати свої можливості і проводити надто багато часу стоячи на ногах. Ви повинні знати, що вже на початку появи відчуття втоми варто присісти відпочити;
  • Правильне положення для відпочинку. Щоб мінімізувати набряки ніг при вагітності, що робити? Відповідь може бути в тому, в якій позі ви віддаєте перевагу лежати. краще вибрати становище на лівому боці, адже в такому положенні нирковий відділ залишається без зайвого навантаження, що дозволяє стимулювати природний вихід рідин з організму;
  • Мало рухів. Якщо у вас є достатня кількість сил і енергії, при цьому ви дуже добре себе почуваєте, то не варто лінуватися, а краще прогуляйтеся по вуличці або зробіть спеціальну зарядку для вагітних. Таким чином, центр скупчення рідини перенесеться з ніг рівномірно по всьому організму, що вбереже вас від набряклості ніг;
  • Неправильне білизна. Якщо ваша спідня білизна вам віджимає, тисне або натирає - слід його негайно змінити, оскільки це може загрожувати не тільки прохідною набряком, але і більш важкими захворюваннями. Ідеальним варіантом буде придбання спеціальної білизни для вагітних, яке буде розподіляти рівномірно по організму всі вступники рідини, і, отже, не буде затримувати їх в ногах.

Але пам'ятайте, що навіть спеціальну білизну не повинно бути на вас в упор, правильно підбирайте розміри.

Серйозні проблеми

Набряки ніг при вагітності: що робити?
Надмірне вживання солі і жідкостіможет викликати набряки ніг у вагітних

Обов'язково сходіть до лікаря, якщо при правильному способі життя ви виявили у себе набряки ніг при вагітності - що робити і головну причину цього встановить саме доктор. Можливо, у вас виявлять захворювання, про які ви навіть не підозрювали. Зокрема, нерідко до набряклості ніг приводять хвороби ниркового і серцевого відділу, а також таке захворювання, як гестоз. Останній може нести за собою важкі для здоров'я наслідки, і навіть ризик смертельної загрози для майбутньої матері і дитини, якщо вчасно не вживати заходів.

{ad1}

Не варто заперечувати рішення лікаря після отримання результатів ваших аналізів. Краще зайвий раз пройти додатковий огляд у фахівців в окремих галузях медицини, і вчасно вилікувати можливі захворювання, ніж пізніше шкодувати про незроблене.

Крім того, причиною вашої зайвої набряклості може бути вагітність більш ніж однією дитиною.

Існує кілька встановлений стадій складності набряклості в області ніг:

  • Скупчення зайвої рідини в гомілковий області;
  • Рідина починає накопичуватися також у відділах стоп і нижньої частини живота;
  • До повністю набряклим ногам додається набряклість рук;
  • Спостерігаються набряки практично по всьому тілу.

Щоб не запускати свої статки до крайніх стадій, які загрожують хворобливими наслідками і довгим відновленням, необхідно контролювати набряки ніг і всього тіла при вагітності, а також знати, що робити з цією проблемою.

Також, якщо ви помітили за собою збільшення в обсязі, при цьому не в області живота, а раціон залишився той же - також зверніться до лікаря. Зайві кілограми можуть бути ознакою прихованих набряків.

Слід стати на облік лікаря також у наступних випадках:

  • При наявності у вас зайвої ваги не в зв'язку з вагітністю;
  • призахворюваннях відділу печінки або нирок;
  • при серцево-судинних захворюваннях;
  • При наявності варикозу - розширення вен.

У таких випадках без контролю фахівця не слід приймати необдуманих рішень і квапити події.

Тільки лікар спалить підказати вам правильне лікування.

Домашнє лікування набряклості ніг при вагітності: як і що робити

Набряки ніг при вагітності: що робити?
Для зняття набряклості ніг у спокійному стані в положенні лежачи слід класти ноги на піднесену поверхню

Набряклість - далеко не найстрашніше, що може трапитися з дівчиною в положенні. Тому для того, щоб по максимуму обмежити себе від хімічних і фармакологічних медикаментів, краще дотримувати правильний для такого стану спосіб життя. Крім того, допомога може надати домашнє лікування. Ви можете займатися ним самостійно, якщо хочете вилікувати набряки ваших ніг при вагітності, адже те, що потрібно робити, не включає в себе особливо складних дій.

Отже, якщо у вас немає будь-яких медичних протипоказань (хвороби нирок, судин, серця), то ви можете приступити до спеціальній дієті для вагітних. Слідкуйте за мінімальною нормою вживаних вами рідин - в обсязі не менше двох літрів. У цей обсяг включаються супи, соки і вода, а також свіжі фрукти і деякі соковиті овочі типу огірка.

Якщо ж така кількість рідини є причиною вашої набряклості, то ви можете трохи зменшити його - до одного літра. Менша кількість буде вже недостатнім для правильної роботи організму, з'явиться надмірна сухість, і замість набряклості ви отримаєте ряд інших нещасливих проблем.

Виключіть зі свого раціону каву і все кофеиносодержащие напої і продукти. Перебуваючи в положенні, не можна допускати стрибків тиску. Також рекомендується замінити чимось іншим міцні чаї, а легкі (найкраще - трав'яні або зелені) - вживати не часто.

Як уже згадувалося, щоб зменшити і вилікувати набряки ніг при вагітності, то дія, що робити, таке: вам потрібно знизити кількість споживаної солі, а краще - повністю виключити її з денного раціону. Не хвилюйтеся, всі необхідні вам і малюкові компоненти, в тому числі і головний соляної натрій, будуть потрапляти в організм в досить кількості в складі інших харчових продуктів.

Також, щоб полегшити ваш стан набряклості, рекомендується в період вашого лежачого відпочинку класти ноги на піднесену поверхню - валики, підставку, високу подушку. Таким чином, кров буде циркулювати краще, як і інші рідини - все рівномірно розподілиться по організму.

Ні в якому разі при набряклих ногах не надягайте на постійну носку взуття на високій танкетці або підборах. Максимальна висота підошви повинна бути не більше двох-трьох сантиметрів, при цьому ви повинні відчувати себе у взутті комфортно.

Намагайтеся не купувати собі зайвої ваги за рахунок жирового прошарку. Це вже має на увазі підвищену набряклість.

Тому, якщо ви не до кінця впевнені в швидкості свого обміну речовин, не їжте занадто багато за один прийом.

Візит до лікаря

Набряки ніг при вагітності: що робити?
Якщо набряклість доставляє дискомфорт і больові відчуття - негайно звертайтеся до лікаря

Навіть якщо вам вдалося самостійно і щодо точно встановити причину появи набряків, то не слід уникати відвідування доктора. Адже, можливо, ваша причина не єдина, а лише посилює проблему.

Найчастіше лікар, якщо у вас спостерігаються сильні набряки ніг при вагітності, радить не тільки що робити, але і дає рекомендації відвідати фахівців. Також слід здати аналізи, перевірити чи все в нормі, а потім обстежитися. Зокрема, мова йде про нирковий, печеночном, серцевому відділах. Тільки після цього ви зможете на сто відсотків знати, що вам дозволено робити і будь занять слід уникати.

У більшості випадком, при нормальній протекаемості вагітності набряки проходять самі, після пологів. Але, тим не менш, не варто затягувати, особливо, якщо набряклість доставляє вам дискомфорт або больові відчуття - поспішайте до лікаря. Слід уберегти себе і майбутнього малюка від можливих наслідків.

Бережіть себе і будьте здорові!

(Box type = "shadow»)Не пропустіть найпопулярніші статті рубрики:

  • Зверніть увагу на поради лікарів: чи можна вагітним купатися в річці?
  • Що кажуть лікарі про те, чи можна вагітним засмагати на сонці.

{/ Box}

Комментарии (0)
Додати коментар
Вагітність 1 триместр. Як вести спосіб життя
Перші дні вагітності вважаються найнебезпечнішими для ембріона, тому що маленький організм тільки прикріпився до стінок матки і йому належить витримати різні потрясіння.
Що не можна робити вагітним у першому триместрі
Початкові місяці вагітності - це перші 13 тижнів. У цей час необхідно ретельно ставитися до харчування, способу життя. Від чогось доведеться відмовитися, змінити спосіб
Харчування під час вагітності по тижнях + Таблиця
У період вагітності жінка повинна бути особливо уважною до свого раціону харчування, адже вітаміни, які засвоюються організмом, сприяють повноцінному розвитку плоду.
Чи можна вагітним їсти корицю
Жінка в положенні прагне переглянути раціон. Вона виключає з нього шкідливі продукти. Правильно харчуватися під час вагітності похвально, але фанатизм небажаний.
9 Тиждень вагітності
9 Тиждень вагітності
9 Тиждень вагітності
14.09.17 Вагітність
На дев'ятому тижні вагітності відчуття майбутньої мами вже абсолютно зрозумілі: незважаючи на те, що зовні змін практично немає, примхливість, різкі зміни в настрої,