Як підвищити самооцінку і полюбити себе - поради, вправи, відео
Людина, яка не знає, як підвищити самооцінку і полюбити себе, не може бути щасливий. У нашій статті ви дізнаєтеся найдієвіші методики, які допоможуть змінити хід думок, а значить і життя, навчать цінувати свої досягнення і уживатися з власним Я.
Найбільше надбання, яким неподільно володіє людина, це він сам. Але люди з низькою самооцінкою не дорожать цим, приймають діамант за скляшку, тому не бувають задоволені собою, картають за помилки, не помічаючи досягнень, завжди погоджуються на меншу і не вірять в себе.
Але таке положення можна і потрібно міняти, адже тільки дурень не цінує свій скарб.
Робота з думками і образами
Самооцінка і любов до себе – це важлива частина внутрішнього світу, формування якого починається з дитинства.
Тут важливу роль відіграє система думок і уявлень про своєї особистості, впитанная з молоком матері.
Як виробити харизму? Читай статтю.
Тому робота над самосприйняттям може зайняти багато часу, але результат того вартий. Ось кілька способів успішно впоратися із завданням:
Міняємо думки
- Для цієї мети знадобиться аркуш паперу, на який слід записати негативні роздуми про себе, сформовані вами самостійно або отримані з оцінок оточуючих. Наприклад: я нічого не вмію, я даремний людина, я ніколи не буду щасливий. Не слід турбуватися, якщо список буде довгим, це тільки підтверджує, що є над чим працювати.
- Після цього необхідно написати позитивні думки, діаметрально протилежні вже зазначеним. В якості прикладу – у мене все виходить, я приношу користь людям, я буду дуже щасливий. Але недостатньо просто скласти пропозиції, протилежні за змістом, потрібно повірити в них, зробити частиною себе.
- Щоб все вийшло, рекомендується вибратиз другого списку кілька фраз, які подобаються найбільше і піднімають настрій. Ці висловлювання слід повторювати як можна частіше, тоді старі установки поступово втратять свою вагу та актуальність.
Міняємо образи
Слідом за зміною думок необхідно навчитися модифікувати подібні враження. Домігшись успіхів у цій практиці, ви зможете прибрати зі спогадів ті моменти, які заважають цінувати і любити себе.
- Для початку потрібно розслабитися і заспокоїтися, а потім зосередитися на якому-небудь одному болючому спогаді з минулого. Це може бути, наприклад, епізод, коли мама сварила за уроки, які ви прогуляли.
- Необхідно якомога яскравіше уявити собі ситуацію, згадати, як мати дорікала в нерозсудливості, безладності, необов'язковості та інших смертних гріхах.
- Постарайтеся подумки сфотографувати сценку у момент найвищого напруження пристрастей. А тепер слід уявити, що водні потоки починають змивати це фото, поки від нього нічого не залишається.
- Тепер можна почати формувати новий образ, в якому ви не тільки пішли в школу, але ще і отримали високі оцінки, похвалу від вчителі та інші блага. Мама вами пишається, називає ласкавими словами, обіймає і посміхається. Цей момент теж потрібно подумки відтворити й помістити в уявну рамку, розмістивши на стіні в кімнаті.
Ця практика допоможе змінити уявлення про себе, навчитися справлятися з невдачами, від яких ніхто не застрахований.
Як полюбити себе, пробачивши
Підвищити свою самооцінку можна тільки звільнившись від провини перед собою та неприйняття.
Вам просто потрібно спробувати бути до себе добрішими і терпиміше. На це і розраховані наведені методики.
Техніка вибачення
Існує безліч вправ, спрямованих на самопрощення. Наведемо два найбільш прості, але дієві.
Письмова
Зміст її полягає в тому, щоб написати два листи, адресовані самому собі. У першому зверніться до свого внутрішнього Я з розповіддю про своїх переживаннях, думках, провали і невдачі. У відповідному посланні висловіть своє розуміння, прощення, підтримку і участь.
Чим частіше буде проводитися такий експеримент, тим вищими будуть його результати.
Медитативна
- Потрібно прийняти зручну позу, розслабитися і уявити, що перебуваєте в чудовому місці, наприклад, на березі озера. У небі сяє сонце, ніжний приз приносить прохолоду води і квіткові аромати, легенько стосується вашого обличчя.
- Насолодившись відчуттями уявіть, що до вас з небес опускається золотистий промінь світла, наповнений вищої космічної енергією. Він проникає у вас, обдаровуючи життєвою енергією, здоров'ям і любов'ю.
- Тепер уявіть себе чотирирічною дитиною,, який сидить на березі озера. Ви сумуєте, самотні, розгублені, розчавлені каяттям від безлічі вчинених проступків. Спробуйте підійти до себе і висловити все те, що досі порт носите в душі і пробачте собі всі гріхи. Потрібно попросити вибачення у маленького себе і побачити, як ви один одного пробачаєте.
- Після цього дайте тією золотою енергії посилитися і змити з вас минулий біль і образи. Ви відчуєте чудову легкість і довгоочікуване заспокоєння.
Приваблює все загадкове? Читай про те, як розвинути в собі екстрасенсорні здібності.
Які психологічні особливості розвитку дітей молодшого шкільного віку? Читай далі.
Про методи навчання в педагогіці дізнайся зі статті.
Психологія має в своєму розпорядженні великим арсеналом рекомендацій, які допоможуть прийняти і полюбити себе. Вони гідні на уважний розгляд.
Як підвищити самооцінку? Поради психолога
- Перестаньте займатися порівнянням себе з іншими, єдиний еталон – це ви самі і ваші нові досягнення, які перевершують попередні.
- Намагайтеся частіше медитувати, це допоможе краще зрозуміти себе, привести внутрішній світ до гармонії, навчитися справлятися зі стресами і невдачами.
- Подаруйте собі можливість відчути себе талановитим, вмілим. У цьому допоможуть різні хобі, які не тільки приносять задоволення і привносять елемент новизни, але і дозволяють відкрити в собі несподівані здібності.
- Складіть список особистих досягнень і вершин, які ви встигли досягти за своє життя. Не соромтеся вписувати сюди крім червоного диплома і підкорення Евересту вміння заощадити або раннє пробудження після вдалої вечірки. Напевно захочеться постійно поповнювати цей перелік і пишатися собою.
- Особисті позитивні якості також гідні бути увічненими у списку, тому напишіть найбільш повне перерахування і повісьте цей цінний документ так, щоб він щодня попадався на очі.
- Займіться собою і своєю зовнішністю, такі преображення здатні не тільки додати впевненості в собі, але і допомогти побачити дивно прекрасне створіння під завалами комплексів.
- Придумайте самі, які дії допоможуть вам повірити в себе і полюбити, а потім дотримуйтесь наміченим планом.
Любов до себе – найприродніше почуття, але деяким доводиться шукати до нього дорогу крізь невдоволення собою і самоприниження. Тим цінніше знайдена впевненість в собі і відчуття особистої значущості.