Лікувальні властивості борсукового жиру, протипоказання. Користь для дітей. рецепти застосування
Борсуковий жир здавна відомий в народній медицині як цілющу речовину. Лікувальні властивості даного препарату цікавлять багатьох прихильників натуральної медицини, але важливо знати і про протипоказання його застосування. Жир було відомо знахарів багато століть назад і застосовується багатьма досі.
Борсуковий жир - що це таке, склад, запах і смак, від чого допомагає борсуковий жир
Перед тим, як звір впаде в сплячку, його організм починає активно запасати поживні речовини. Мета таких запасів - підтримати життєдіяльність організму в той період, коли поповнення поживними запасами ззовні неможливо. Концентруються ці речовини в жирових тканинах.
Тому правильно заготовлений продукт зберігає вітаміни і біологічно активні речовини, збалансовано підібрані самою природою. Найбільш корисний жир, добутий напередодні впадання тварини в сплячку, оскільки в цьому випадку концентрація корисних речовин досягає максимуму.
Якщо борсуковий жир потримати в кімнаті, він набуває консистенції густої сметани, а при приміщенні в холодильник загусає до стану в'язкої пасти. Щоб він став майже рідким, досить трохи зігріти його в руках.
Колір якісного продукту білий або кремовий. Володіє слабким специфічним запахом, на смак схожий на топлений жир інших тварин. Якщо колір продукту має виражену жовтизну, жир пахне кислим або гнилим і прогірклий на смак, значить він зіпсований.
Лікувальні властивості борсукового жиру пов'язані перш за все з його функціями для організму тварини. Мета жиру - запасти поживні речовини на тривалий період і захистити від можливих несприятливих чинників навколишнього середовища, зокрема, зберегти тепло і зменшити ризик випадкових пошкоджень звіра під час сплячки.
Тому що входять до нього корисні речовини легко засвоюється організмом. Серед них:
- поліненасичені кислоти, необхідні для синтезу «хорошого» холестерину;
- вітаміни Е і А - природні антиоксиданти;
- вітаміни групи B, які беруть участь в обміні речовин;
- вітамін К, необхідний для нормального згортання крові.
Корисні властивості натурального жиру
Натуральний борсуковий жир володіє такими корисними властивостями:
- зміцнює імунітет
- Активізує регенерацію клітин
- Покращує обмінні процеси в організмі
- Підвищує статеву активність
- Сприятливо впливає на шкіру і волосся
- Знижує ризик онкології
- Покращує гормональний баланс
- Піднімає працездатність і зміцнює сили
- Покращує згортання крові
- Має зігріваючий ефект
- Загоює рани, зменшує запалення і знезаражує
- Активізує роботу печінки
Лікувальні властивості борсукового жиру
Борсуковий жир, лікувальні властивості якого настільки різноманітні, рекомендують для лікування найрізноманітніших захворювань:
- хвороби органів дихання: бронхіт, пневмонія, туберкульоз легенів;
- простудні захворювання;
- недуги опорно-рухового апарату: м'язові болі, артрит, остеохондроз;
- травми: опіки, розтягнення, порізи;
- шкірні захворювання: вугровий висип, дерматит, псоріаз, фурункули, пролежні, лишай;
- хвороби сечостатевої системи у чоловіків і жінок: простатит, безпліддя;
- хвороби шлунково-кишкового тракту: виразка, гастрит;
- проблеми серця і судин: варикоз, ішемія, атеросклероз;
- виснаження організму і авітаміноз.
Використовують цей засіб і зовнішньо, і внутрішньо. При дотриманні правил використання та розрахунку дозування побічних дій у нього практично не буває. Приймати його слід натщесерце, не менше ніж за півгодини до їди. Це необхідно для того, щоб корисні речовини більш повно засвоїли організмом.
Перед вживанням потрібно потримати його при кімнатній температурі або трохи підігріти на водяній бані. Багатьом буває складно проковтнути жир, тому його можна запивати водою або лікувальними відварами, наприклад, шипшини. Допускається змішувати жир з медом, молоком або варенням.
Перед прийомом необхідно впевнитись у відсутності алергії. При лікуванні серйозних захворювань попередня консультація з лікарем обов'язкове.
Борсуковий жир при застуді
Якщо хвороба не супроводжується підвищенням температури, поєднують зовнішнє і внутрішнє застосування. Теплий жир п'ють тричі на день по 1 ст. л.
Також жиром розтирають груди і область лопаток - ті ж ділянки, на які зазвичай ставлять гірчичники. Потім оброблене місце утеплюють на кілька годин.
Борсуковий жир при температурі
При температурі допускається виключно внутрішнє вживання за звичайною схемою при простудних захворюваннях.
Інструкція по застосуванню від кашлю дорослим
При важкому кашлі рекомендується вживати чистий жир по 1 ст. л. Приймають його протягом місяця, після чого потрібно зробити двотижневу перерву. Важливо не припиняти прийом засобу навіть якщо здається, що кашель пройшов, оскільки це сприяє закріпленню результату і запобігає рецидивам захворювання.
Борсуковий жир при бронхіті у дорослих
При бронхіті рекомендується поєднання внутрішнього і зовнішнього вживання. Продовжувати лікування необхідно не менше тижня. Для підвищення ефекту і усунення неприємного смаку можна приготувати наступний засіб: на водяній бані розтоплюють шоколад і додають півпачки вершкового масла, 8 ч.л. жиру і 24 гр. какао-порошку.
Корисна стаття: Коліт кишечника. Симптоми і лікування у дорослих
Борсуковий жир при туберкульозі легенів, застосування
Оновленню клітин легенів сприяє відомий з давніх часів рецепт:
- жир: 1,5 ст.л;
- подрібнений лист алое: 1 ст.л .;
- какао: 1,5 ст. л;
- коньяк: 1 ч.л.
Суміш інгредієнтів беруть по 1-2 ст.л. Якщо своєчасно почати лікування, в поєднанні з курсом медичної терапії прийом препарату надасть швидкий ефект і запобіжить ускладнення.
Інший відомий рецепт:
- Подрібнити, не очищаючи від шкірки, 10 лимонів.
- Додати до них 0,5 л коньяку, по літру барсучьего жиру і меду.
- Отриманою сумішшю заливають 10 сирих курячих яєць і настоюють протягом 5 днів.
- По закінченню цього терміну яйця, не виймаючи, розбивають. Шкаралупу ретельно розтирають, після чого суміш ще раз перемішують.
- Тричі в день вийшло засіб приймають по третині склянки.
Борсуковий жир при пневмонії
Хворим на пневмонію рекомендується поєднувати зовнішнє (якщо немає високої температури) використання жиру з прийомом всередину. Для посилення лікувального ефекту розтоплений жир змішують з медом або варенням в пропорціях 3: 1 і п'ють по десертній ложці три рази в день.
Такий засіб можна приймати без перерви, поки хвороба повністю не відступить.
Борсуковий жир для потенції чоловікам
Борсуковий жир, лікувальні властивості якого дозволяють зміцнити кровоносні судини і поліпшити гормональний баланс, використовують для боротьби з чоловічим безсиллям і запобігання імпотенції.
Чоловікам, які мають проблеми в цій сфері, тричі в день потрібно вживати столову ложку жиру за півгодини до їди. Мінімальний курс триває тиждень. У складних випадках препарат приймають протягом місяця, після чого роблять паузу на 14 днів і повторюють курс. Більш приємним смак зроблять мед або горіхи.
Борсуковий жир для суглобів застосування
Завдяки протизапальним властивостям борсуковий жир знімає болі в м'язах і суглобах. Біологічно активні компоненти покращують мікроциркуляцію суглобової рідини, зменшують набряки і запобігають руйнуванню тканин суглоба.
При болях в суглобах перед застосуванням жиру рекомендується розігріти шкіру. Найкраще це зробити, відвідавши лазню або сауну, або прийнявши гарячу ванну. Жир втирають в чисту суху шкіру, м'яко масажуючи проблемні ділянки, до повного вбирання. Після цього оброблене місце утеплюють. Робити процедуру бажано на ніч.
Борсуковий жир для спини
Для лікування болю в спині при остеохондрозі або розтягненнях необхідно втирати жир в хворе місце. Після чого оброблену ділянку утеплюють на кілька годиною. Посилить дію жиру додавання в нього ефірних масел. Корисно буде також прийняти перед процедурою теплий душ або ванну, щоб розслабити м'язи.
Борсуковий жир при опіках
Використовують бактерицидні і загоюють якості барсучьего жиру при несильних опіках шкіри, сонячних в тому числі. Обпечену ділянку попередньо охолоджують і, в разі необхідності, дезінфікують. Після чого наносять на постраждалу ділянку товстий шар розтопленого борсукового жиру.
Втирати його в шкіру не треба, так само як і накладати поверх пов'язку. Шар жиру бажано оновити протягом дня мінімум двічі.
Борсуковий жир при виразці
Завдяки жиру швидше йде процес загоєння рубців, тому з давніх часів лікарі давали його хворим при виразці. Приймати його слід по 0,5 ч.л. протягом 14 днів. Повторний курс проводять після двотижневої перерви.
Борсуковий жир при болях
Болі в м'язах, суглобові, ревматоїдні і посттравматичні болі знімають, втираючи в проблемну ділянку борсуковий жир і утеплюючи його потім на кілька годин.
{ad1}Борсуковий жир при холестерин
Поліненасичені кислоти, що містяться в борсукових жирі, покращують стан крові і знижують показники «шкідливого» холестерину. Тому невелике його вживання нормалізує обмін речовин і забезпечить організм необхідними йому видами жирів.
Борсуковий жир при онкології
Борсуковий жир має антиоксидантні, бактерицидні та загальнозміцнюючі властивості, які зменшують ризик розвитку пухлин. Однак щодо його застосування під час ракових захворювань думки лікарів розділилися.
Частина медиків вважає, що онкохворим борсуковий жир не варто вживати. У ньому немає речовин, здатних придушувати вже з'явилися ракові клітини, а поживні речовини здатні надати протилежну дію і тільки посилити їх зростання.
Інші фахівці вважають борсуковий жир ефективним на ранніх стадіях, а також рекомендують вживання його як загальнозміцнюючий і відновлюючого кошти під час хіміотерапії. У будь-якому випадку, після закінчення курсу протиракової терапії борсуковий жир може ефективно відновити сили і налагодити порушений обмін речовин.
Корисна стаття: Ортопедичні подушки. Зручність, якість, здоровий сон. Як вибрати правильну ортопедичну подушку
Борсуковий жир при раку легенів
Багато фахівців рекомендують при виявленні хвороби на ранніх стадіях використовувати народний засіб: коньяк, сік алое, борсуковий жир і мед в рівних пропорціях ретельно змішують, найкраще міксером. Приймають отриманий склад по 1 ст. л.
Борсуковий жир при астмі
При астмі поєднують внутрішнє і зовнішнє використання препарату. Астматикам потрібно бути особливо уважним при вживанні кошти в перший раз через схильності алергії. З цієї ж причини при прийомі всередину жир краще змішувати ні з медом, а з відваром шипшини. Тривалість курсу лікування від двох до чотирьох тижнів.
Лікувальні властивості при грижі хребта
Для лікування міжхребцевої грижі з барсучьего жиру роблять компреси. Для цього жир товстим шаром, не втираючи, наносять на хворе місце. Для створення парникового ефекту зверху потрібно накласти плівку і закрити ковдрою або товстим рушником. Тримають компрес близько чверті години. Після процедури залишки жиру ретельно змивають.
Борсуковий жир при вагітності
Офіційна медицина відноситься до використання під час вагітності барсучьего жиру насторожено, і на багатьох аптечних препаратах з цим компонентом у складі вагітність вказується як одне з протипоказань.
Проте, борсуковий жир здатний посилити імунітет майбутньої мами і запобігти розвитку молочниці. Тому при бажанні можна приймати його невеликими дозами, порадившись попередньо з лікарем і ретельно відстежуючи самопочуття. Якщо є хоч найменші побоювання, варто обмежитися зовнішнім вживанням препарату.
У цій статті найдієвіші способи: Як швидко і спокійно заснути
Як приймати борсуковий жир для профілактики і імунітету
Борсуковий жир може застосовуватися не тільки як ліки, але і в якості профілактики захворювань. Щоб в сезон інфекцій посилити захисні можливості організму, потрібно приготувати таку суміш:
- 100 гр. жиру
- 100 гр. меду
- 50 гр. подрібненої кураги
- 50 гр. подрібненого родзинок
- 50 гр. подрібнених волоських горіхів
Приготовану суміш п'ють три рази протягом дня. Дозування для дорослих - столова ложка, для дітей - чайна.
Борсуковий жир для дитини
Борсуковий жир для немовлят до року, 2-х, 3-х років
Застосовуючи борсуковий жир для лікування дітей, потрібно пам'ятати про декілька обмеженнях і правилах прийому. Давати всередину борсуковий жир малюкам до трьох років протипоказано, його лікувальні властивості використовуються тільки зовнішньо, при натирання:
- для немовлят педіатри радять використовувати жир дуже обережно і тільки в разі крайньої необхідності. Краще обмежитися натиранням ніжок;
- починаючи з року, жиром можна натирати груди і спинку малюка.
Після трьох років препарат допускається давати всередину після консультації з лікарем, попередньо переконавшись, що у дитини немає на нього алергії.
Рекомендована одноразова доза прийому борсукового жиру при прийомі всередину для дітей 3-4 років 1/3 ч.л., 5-6 років ½ ч.л., з семи років - 1 ч.л. З 14-15 років дозволяється давати дорослі дозування. Середня тривалість курсу становить 10-14 днів і залежить від віку дитини і тяжкості його стану.
Борсуковий жир при нежиті у дитини
Для лікування нежиті перенісся потрібно намазати жиром, зверху покласти чисту серветку. Краще робити це на ніч. Вранці шкіру ретельно очищають від залишків засобу.
Як приймати борсуковий жир від кашлю для дітей
Для лікування кашлю малюкам з трьох років засіб дозволено давати всередину, дотримуючись дозування. Оскільки смак жиру для багатьох досить неприємний, попередньо його можна змішати з медом або молоком в пропорціях 1: 3.
Молоко можна замінити будь-якою рідиною, яку любить дитина - чаєм, теплим морсом, компотом. Замість меду можна взяти варення або джем.
Мазь з Борсучим жиром для дітей
Для натирання використовують не тільки чистий жир, але і готують на його основі мазі. Додавання перцю, камфори або гірчиці підсилює його зігріваючий ефект. Для полегшення дихання при нежиті в борсуковий жир додають ефірні масла, які надають інгаляційне дію, наприклад, м'яти або евкаліпта.
Як натерти дитини Борсучим жиром
Перед натиранням борсуковий жир спочатку розм'якшують при кімнатній температурі або підігрівають на водяній бані. Втирають теплий жир в груди, спинку і стопи масажними рухами. При цьому у маленьких дітей не можна натирати область серця і трахеї.
Площа натирання повинна бути невеликою, а шкіра чистою, без подразнень і запалень. Забороняється використовувати засіб після гарячої ванни або під час високої температури. Натирання необхідно робити або при перших симптомах хвороби до підвищення температури, або, коли температура вже спала, і дитина почала одужувати.
Після процедури треба надягти теплий одяг і шкарпетки. Додатково грудку і спинку дитини можна укутати, так зігріваючий ефект подіє сильніше. Краще використовувати стару одяг, оскільки жир залишає складні плями і запах.
Борсуковий жир в аптеці
В даний час борсуковий жир продається в аптеках в самих різних формах: бальзаму, капсул або крему. Найбільш відомі препарати:
- Барсукор - препарат для прийому всередину в капсулах. Середня ціна 120 руб. за 50 капсул і 230 за 100 капсул.
- Борсуковий жир сустамед. Випускається у вигляді бальзамів та у вигляді капсул. Ціна за 75 мл бальзаму 74 руб., За 120 капсул 120 руб. Бальзам використовується для розтирань, капсули приймають усередину.
- Барсучок - дитячий масажний крем з розігріваються ефектом. Обсяг 50 мл, середня ціна 60 руб.
- Борсуковий жир алтайський. Випускається в рідкому вигляді у флаконі об'ємом 200 мл., Середня ціна 235 руб. Призначений для прийому всередину.
- Розігріваючий бальзам Доктор Віра. Випускається у вигляді крему в баночці об'ємом 50 мл. Використовується як зовнішній засіб.
Як приготувати, топити борсуковий жир в домашніх умовах
Чи збереже борсуковий жир лікувальні властивості тільки в тому випадку, якщо його правильно приготувати.
Для приготування можна використовувати або тільки чисте сало, яке представляє собою підшкірний жир, або суміш жирів (Підшкірного сала, жир з внутрішніх органів і міжм'язової жир). У першому випадку заготовку робити простіше, зате цілющі якості другого способу вище.
Спочатку необхідно зрізати з жиру все м'ясо і ретельно очистити від крові. Якщо кров потрапить в жир, термін його зберігання сильно скоротиться, хоча на цілющих властивостях це не позначиться.
Підшкірне сало і жир, зрізаний з внутрішніх органів, ріжуть на шматки і топлять на водяній бані. У процесі приготування вийшла рідина зливають і додають нові шматки сала.
Для того, щоб витопити міжм'язової жир, нарізане і промите м'ясо нагрівають на слабкому вогні. Отриману в результаті рідина зливають. Коли вона відстоїться, зверху утворюється жир, який необхідно відокремити.
Суміш всіх трьох жирів з'єднують і злегка підігрівають для кращого змішування. Після чого проціджують і розливають по місткостях, в яких жир буде зберігатися. Якщо ємність при цьому перевернути догори дном, то решта в жирі рідина збереться у горлечка, і її можна буде легко злити. Таким чином, жир стане більш густим і концентрованим.
Борсуковий жир в косметології
Живильні і загоюють характеристики цього зілля знайшли застосування в косметології.
Крем для сухої шкіри
При постійному помішуванні розтопити 50 мл жиру, влити декілька крапель рослинних масел, на яких немає алергії, і добре розмішати. Це можуть бути масло какао, жожоба, масло ши, зародків пшениці, ефірні масла. Цей крем підійде для будь-якої частини тіла з сухою шкірою, зберігають його в холодильнику.
Маска для сухої і нормальної шкіри
На водяній бані нагрівають плитку гіркого шоколаду, поки вона не стане, і змішують з Борсучим жиром (1 ст.л). До нанесення маска повинна охолонути при кімнатній температурі. Тримають її на шкірі протягом 10 хвилин, після закінчення цього часу видаляють теплою водою.
Маска, що зміцнює волосся
Додати в рідкий жир (1 ст.л) по 10 крапель ефірних масел гвоздики і м'яти, 1 ч.л. меду і 1 ч.л. вичавленого з цибулини соку. Використовувати засіб можна двічі в тиждень, втираючи на дві години на шкіру голови. Для змивання маски використовують шампунь.
Маска для сухого волосся
Перемішати борсуковий жир, безбарвну хну, сік алое і теплу молочну сироватку. На дві частини сироватки береться по одній частині інших інгредієнтів. Додати в отриману суміш 3 краплі ефірного масла. Нанести на всю довжину. Після закінчення півтори години вимити голову з шампунем.
Мазь з Борсучим жиром
Лікувальні мазі, де борсуковий жир є основним інгредієнтом, мають властивості зігріваючими, протизапальними і ранозагоювальні. Їх неважко приготувати самостійно. Наприклад, до 100 гр. розтопленого жиру додають 1 ч.л. масла жожоба і по 10 крапель масел лаванди і розмарину, а також 5 крапель м'яти.
Недоліком домашніх мазей є короткий термін зберігання. Тому для тривалого використання краще купити засіб в аптеці.
Протипоказання і можливу шкоду від застосування
Перш, ніж перевіряти на практиці лікувальні властивості борсукового жиру, потрібно переконатися у відсутності протипоказань. До них відносяться:
- перший триместр вагітності та годування груддю;
- прийом всередину дітьми до трьох років;
- гострі захворювання печінки, підшлункової залози та жовчного міхура;
- зовнішнє вживання при високій температурі, оскільки жир володіє зігріваючими властивостями;
- індивідуальна непереносимість.
Прийом борсукового жиру може викликати такі побічні ефекти:
- пронос;
- нудота;
- шкірні роздратування;
- утруднення дихання.
Корисна стаття: Чистотіл. Корисні властивості і протипоказання застосування чистотілу. Рецепти з чистотілом
Борсуковий жир - відгуки лікарів
Офіційна медицина відноситься до борсуковому жиру вельми прихильно, що не завжди буває з народними засобами. Лікарі визнають ефективність цього препарату при лікуванні бронхолегеневих і простудних захворювань, проблеми з суглобами. Медики нерідко радять його пацієнтам як доповнення до основного лікування або як профілактичний засіб, а також використовують його самі.
При цьому доктора звертають увагу пацієнтів, що борсуковий жир не стільки ліки, скільки біологічно активна добавка. Тому медики рекомендують в разі серйозних захворювань не покладатися тільки на цей засіб, а поєднувати його з медикаментозним лікуванням і обов'язково попередньо порадитися з доктором.
Як зберігати борсуковий жир в домашніх умовах. Терміни та умови зберігання
Зберігають борсуковий жир в ємностях невеликого обсягу, в сухому темному місці з мінімальним доступом кисню. Пов'язано це з тим, що при контакті з повітрям жир починає окислюватися, що погіршує смакові якості і знижує термін придатності.
Оптимальна температура зберігання від -20 ° до + 5 °. Негативно на цілющі властивості також впливають високі температури, що руйнують корисні кислоти. Тому жир не рекомендується сильно нагрівати. Якщо дотримуватися правил зберігання, борсуковий жир зберігає лікувальні властивості до двох років.
Протипоказання барсучьего жиру нечисленні, а лікувальні властивості великі. Головне, дотримуватися правил використання та зберігання препарату, а також купувати його у перевірених виробників.
Борсуковий жир. Лікувальні властивості:
Лікування Борсучим жиром в народній медицині: