Помаранчевий еліксир - сік гарбуза: користь і області застосування
Про корисні властивості гарбуза і страв, з неї приготованих, відомо давно. Батьківщиною оной прийнято вважати Центральну Америку, хоча деякі фахівці схильні віддавати пальму першості в питаннях культивації гарбуза Стародавньому Китаю. Не будемо заглиблюватися в історичну дискусію, а краще поговоримо про користь, яку гарбузовий сік приносить нашому організму.
Сік гарбуза: корисні властивості і склад
Почнемо з того, що вода, з якої на 85% складається сік гарбуза, чиста і структурована, тобто містить інформацію, яка поліпшує роботу кожної клітини людського організму, а останнім часом в пресі і наукових публікаціях все більше уваги приділяється саме цим властивостям води і їх впливу на життєдіяльність людини.
Другий компонент, про який хотілося б згадати окремо - це рослинна клітковина (або пектин), яка в гарбузовому соку міститься в дуже великій кількості. Що це нам дає? Пектин покращує роботу кишечника і для нормальної перистальтики шлунково-кишкового тракту він життєво необхідний.
Крім того, рослинні волокна є сорбентами і пов'язують на собі шкідливі речовини, які потрапляють в травний тракт ззовні або виділяються стінкою кишечнику в його порожнину: це токсини, алергени, імунні комплекси, продукти порушеного обміну (наприклад, молочна кислота при подагрі), радіонукліди.
переходимо до біологічно активних компонентів гарбузового соку. Чим багатий? Мікроелементи (калій, магній, залізо в високих концентраціях, цинк, фосфор і т.д.), вітамін А, вітаміни групи В, С і Е. І це не все! У гарбузовому соку містяться антиоксиданти і порівняно рідко зустрічається вітамін К, без якого неможлива адекватна робота системи згортання крові.
Користь соку гарбуза і області практичного застосування
Переходимо до практики. Коли нам знадобляться всі корисні властивості соку гарбуза - в лікуванні яких станів і хвороб?
{ad1}Перш за все, кожна здорова людина повинна підтримувати свою фізичну оболонку, і для цього склянку свіжого соку гарбуза буде як не можна до речі. Якщо ж тіло вже дало сигнали про збої в ході внутрішніх процесів, сік тим більше показаний.
Вітаміни групи В нададуть цілющу дію на центральну нервову систему: відчуваєте перевтома вже в середині робочого дня? Чи не можете розслабитися ввечері і довго ворочаєтеся в ліжку? Вранці прокидаєтесь НЕ відпочили? Стрес на роботі і вдома? У всіх цих допоможе вживання соку гарбуза. По склянці або півсклянки один раз в день перед їжею, і ще один стакан з медом перед сном.
Вітамін Е життєво необхідний для роботи нашої статевої сфери, тому чоловікам гарбузовий сік стане в нагоді в лікуванні і профілактиці захворювань передміхурової залози, а жінкам - при порушеннях менструального циклу.
У лікуванні сечокам'яної хвороби, гломерулонефриту та інших захворювань нирок теж знайшлося місце соку гарбуза. Чи не пасує він і перед патологією печінки: при вірусному гепатиті А, холециститі і жовчнокам'яній хворобі гарбузовий сік допоможе завдяки високому вмісту вітамінів і адсорбуючим властивостям рослинної клітковини.
Все та ж здатність пектину забирати на себе токсини і алергени допоможе в при порушеннях обміну речовин (подагра) і в лікуванні аутоімунних захворювань (ревматоїдний артрит і т.п.), так що і тут зелене світло отримує сік гарбуза. Користь вітаміну С для імунітету дозволяє застосовувати його і для зміцнення захисних сил організму, особливо у дітей.
Стане в нагоді гарбузовий сік любителям дієт: калорій в ньому міститься мало, а при проведення розвантажувальних днів рослинна клітковина наповнить ШКТ, якому потрібно працювати і в дні, коли ви голодуєте, з іншого боку - вона ж видалить з кишечника всі шлаки і токсини.
Косметологи теж не втрималися і не змогли пройти повз такого продукту. Чим корисний сік гарбуза для них? Живильні речовини знадобляться для масок на обличчя: допоможуть здолати вугровий висип, підвищать тургор і еластичність шкіри, посприяють розгладження зморшок. Подібний ефект надасть і систематична обробка шкіри ватним тампоном, змоченим в гарбузовому соку.
Залишається підвести підсумок: сік гарбуза є універсальним народним засобом для боротьби з багатьма недугами. Так, він не в змозі впоратися з ними самостійно і не є панацеєю, але він буде м'яко допомагати організму боротися з патогенними агентами, забезпечуючи його необхідною енергією і поживними компонентами.
Протипоказань немає, є лише рекомендації не застосовувати сік гарбуза при зниженій кислотності і розладах кишечника.