Кращий вибір продукту - шпинат, користь якого безцінна для кожного
Таке високе звання шпинат знайшов аж ніяк не за дорогу вартість. У Франції його називають також "мітлою шлунка" за ефективне очищення організму, а в Америці вживають мало не кожен день у всіляких варіаціях. Пояснити це легко - шпинат настільки корисний, що відмовлятися від нього просто нерозумно, адже немає способу простіше наситити організм речовинами, необхідними для його правильного розвитку і функціонування. Корисні властивості шпинату обумовлюються такими чинниками:
- Шпинат містить половину добової норми вітамінів А і В, а також марганцю, третина вітаміну С, чверть норми калію і магнію. При цьому вміст вітаміну К в шпинаті в 4 рази перевищує норму.
- Листя шпинату включають в себе речовини, які значно прискорюють процес засвоєння корисних мікро- і макроелементів, а також вітамінів.
- Стимулює роботу слинних залоз, а також підшлункової залози, налагоджує вуглеводний обмін і прискорює переварювання продуктів.
- Неоціненна користь шпинату для чоловіків і жінок у віці: він дозволяє зберегти гостроту зору, зміцнює кістки, суглоби і стінки судин, служить профілактикою інсульту і інших серцево судинних захворювань, нормалізує артеріальний тиск.
- Містить велику кількість клітковини, а тому ефективно очищає організм від токсинів і шлаків.
- Відновлює функціональність нервової системи, заспокійливо діє на неї. Дарує приплив бадьорості і сил.
- Шпинат запобігає розвитку пухлинних захворювань, а значить служить профілактикою онкологічних хвороб.
- Одне тільки вживання шпинату може вилікувати людину від авітамінозу навесні або восени, в період ослаблення імунітету.
Одні тільки ці чинники наочно показують, чим корисний шпинат людині. Однак це не вся користь, яку можна отримати з даного продукту: народна медицина давно вже розробила цілі методики боротьби з хворобами за допомогою шпинату. Особливу увагу звернути на зелень варто і худнуть: калорійність шпинату при всій його корисності становить всього 23 ккал.
{ad1}Розвантажувальні дні, які періодично потрібно влаштовувати для організму, ідеально проходять у тих, хто вживає шпинат, адже даний продукт не погіршує самопочуття, але зміцнює і очищає організм на вищому рівні. Ще чим корисний шпинат для чоловіків і деяких жінок, так це високим вмістом легко засвоюється білка. Кажуть, що при вживанні шпинату м'язи ростуть з неймовірною швидкістю навіть при мінімальних тренуваннях, так чому б не перевірити на собі?
Безцінний внесок шпинату в лікуванні захворювань
Перше, що спадає на думку при згадці шпинату - його благотворний вплив на очі. Справа в тому, що при регулярному вживанні шпинату в сітківці ока накопичується лютеїн, який запобігає очні хвороби, знімає втому і підвищує гостроту зору. Щоденне вживання 250 г шпинату в день допоможе повернути різкість зору.
Також в шпинаті міститься багато фолієвої кислоти, яка явно відповідає на часто виникає питання, чим корисний шпинат для жінок. Відомо дію шпинату і на заспокоєння збуджених ясен, і на опіки, і на інші шкірні захворювання. Шпинат знімає втому, поповнює запаси енергії. Але крім цього, він дійсно може лікувати захворювання:
- сік зі шпинату допомагає при проблемах зі шлунком, астмі і сухому кашлі. Ним полощуть рот при запаленнях слизової, і горло, якщо запалюються мигдалини.
- змішаний в рівних пропорціях сік шпинату з мигдальним маслом, дуже корисний організмам, що ростуть, тому що містить всі необхідні речовини для правильного розвитку.
- від укусів комах, наривів і запалень рятують розім'яті (обов'язково свіжі) листя шпинату.
- паста з листя шпинату і оливкового масла успішно може застосовуватися для лікування екземи та опіків.
Завжди бажано використовувати листя шпинату, в яких ви впевнені, адже ця рослина вбирає все, що є в навколишньому середовищі. Тому вигідно вирощувати шпинат самостійно: він невибагливий, тому дана дія можливо навіть на балконі. Добре й те, що шпинат заморожений користь має майже таку ж, як і свіжий. Важливим є той факт, що шпинат не втрачає корисних властивостей при температурній обробці на відміну від інших овочів.
Особливості застосування шпинату: протипоказання і шкода
Перше, що потрібно вивчити при вживанні шпинату - свіже листя не можна зберігати в холодильнику довше 2-3 днів. І навіть розморожені листя теж не можна довго зберігати. Краще вибирати молоді листки, адже вони містять мінімальну кількість щавлевої кислоти. Саме вона обумовлює протипоказання: не можна застосовувати шпинат тим, хто має проблеми з водно-сольовим балансом. Тобто, шпинат, користь і шкода якого завжди максимальні, протипоказаний людям з подагрою і ревматизмом.
Також не рекомендується приймати шпинат тим, хто страждає захворюваннями сечовивідних або жовчовивідних шляхів. Пам'ятайте про те, що старе листя, навіть в стравах, можуть спровокувати отруєння, тому остерігайтеся їх, якщо маєте проблеми зі шлунком. Також листя не першої свіжості абсолютно протипоказані дітям, так як можуть проявитися корисні властивості і протипоказання шпинату зовсім не так, як хотілося б. Головне, що потрібно знати - ваше здоров'я у ваших руках і ніколи не нехтуйте їм навіть в таких простих речах, як вибір продуктів.