Як перестати соромитися - людей, своєї внешкости, перестати боятися і червоніти
Одвічне питання «Хто винен?» у разі сором'язливості не так важливий, як рішення проблеми «Як перестати соромитися людей?». Позбутися нерішучості і попередити напади збентеження допоможуть прості методики та поради психолога.
Сором'язливість — це недолік, який заважає жити повноцінно. Якщо така особливість поведінки виявляється в дитячому віці, то вона часто переходить у доросле життя, обмежує діяльність, призводить до проблем у спілкуванні та самореалізації.
Коли людина приймає рішення перестати соромитися людей, то він або вона стають на шлях поліпшення свого життя.
Психологія сором'язливості
Гостру сором'язливість фахівці називають соціальною фобією і зараховують до однієї з проблем психічного здоров'я.
При цьому розладі людина намагається уникати незвичної обстановки, боїться спілкуватися з людьми, відчуває при цьому тривогу і страх.
В явній або прихованій формі недугою страждає майже половина населення планети. Схильні соціальної фобії інтроверти, яких більше займають власні переживання (від слова «ін» — всередині). Є чимало сором'язливих екстравертів — людей, орієнтованих на навколишній світ (від слова «екстра» — назовні).
Вважається, що сором'язливість, боязкість обумовлена трьома факторами:
- Надмірне самосвідомість. Сором'язлива людина занадто багато думає про себе.
- Негативна самооцінка.
- Негативне уявлення про свої таланти і здібності.
Сформувався особливий тип поведінки, що характеризує соромливих екстравертів. Вони вміють маскувати свій внутрішній дискомфорт, але використовують будь-який привід, щоб уникнути публічності.
Не всі інтроверти є скромними. Деякі вважають за краще залишатися на самоті, хоча мають все необхідне, включаючи адекватну самооцінку, для успішної взаємодії з іншими людьми.
Сором'язливість може бути придбана в дитячому садку і школі в результаті невдалого досвіду спілкування. Батьки, помітивши, що дитина соромиться, поспішають приклеїти відповідний ярлик.
не Потрібно перебільшувати проблеми дошкільника і підлітка, а допомогти йому перестати соромитися, стати впевненим у собі людиною.
Дорослі теж не застраховані від боязкості. Вона часто з'являється після життєвих драм, таких як розлучення, зрада близьких, втрата роботи.
Як змусити себе не боятися і не червоніти
Існує ознака, що видає сором'язливого людини — почервоніння. Мозкові центри, що відповідають за страх і занепокоєння, викликають відповідну реакцію всього тіла: кровоносної системи, органів дихання, шкіри.
Емоційні реакції соромливих інтровертів можуть проявлятися в красноте шкіри обличчя, шиї, тремтінні рук, невпевненості фігури.
Є ряд прийомів, які допоможуть впоратися з цим станом:
- Читайте вголос. Виробляйте звичку чути свій голос і не соромитися його, вчіться міняти інтонації, додавати необхідні нотки для виразності голосу.
- Розмовляйте з незнайомцями. Навіть думка про це дії викликає паніку і прилив крові до обличчя у сором'язливого людини. Впоратися з подібним станом допоможуть щоденні тренування. Потрібно видихнути повітря, підійти до незнайомої людини і задати будь-яке питання, зберігаючи привітне та спокійний вираз обличчя. Особливо знадобиться вміння спілкуватися в новому колективі. Почніть з простих запитань, звернених до свого безпосереднього начальника.
- Недосыпайте. Скорочення часу, який людина витрачає на сон, отримало назву депривація. Це стан знижує тривожність, саме вона є причиною страхів і почервоніння. Також зменшується депресія за рахунок придушення надлишкової вироблення соматропина.
- Якщо страх, хвилювання і збентеження викликає необхідність дивитися в очі людині, то підніміть свій погляд трохи вище — на його чоло, брови, перенісся. З тією ж метою спробуйте перебувати збоку від людини, з якою спілкуєтесь.
- Застосовуйте тональний крем перед публічними виступами, зустрічами, які можуть викликати почервоніння шкіри від збентеження.
- Загоряйте. Смаглявий колір обличчя приховає червоність.
Як перестати соромитися
Себе
Сором'язливі люди самі замикають себе в пастку між двома страхами: страх залишитися непоміченими і привернути до себе увагу оточуючих.
Треба перестати соромитися і стати впевненою в собі дівчиною або розкутим хлопцем. На вечірку або на інший захід приходьте трохи раніше за інших. Звикніть до обстановки і відчуєте себе комфортніше.
В гостях займіться чимось корисним, наприклад, запропонуйте допомогу господарям, развлекайте казками і фокусами дітей.
Пройдіть по жвавій вулиці міста, підходите до незнайомих людей і питайте у них час, просіть пояснити, як пройти до торговельного центру.
Між кожним питанням пропускайте три хвилини. Невеликий відсоток зустрічних, поставиться недоброзичливо до вас. Таких людей потрібно уникати, а видає їх вираз обличчя.
Танцювати
Якщо потрібно підправити техніку рухів, то подивитеся навчальні ролики в інтернеті, будинки потренуйтеся перед дзеркалом. Засвойте кілька рухів і вирушайте на танцпол, де людніше.
Постарайтеся не піддаватися паніці, думкам про те, що всі на вас дивляться. Думайте під час танцю про партнера, про те, що робите, а не як в цей час виглядаєте.
Сексу
Не катуйте себе очікуванням невдачі в інтимних стосунках, навіть якщо подібні моменти були в минулому. Уникайте критичних висловлювань про себе і свою фігуру, не пов'язуйте з її особливостями якість сексу.
Як закохати в себе дівчину, якщо вона любить іншого? Читай далі.
Приділяйте належну увагу підготовці, створіть чуттєву збуджуючу атмосферу за допомогою запахів, приглушеного освітлення, музики. Позбутися від страху сексу також допомагає алкоголь в невеликих кількостях.
Чоловіків
Надмірно критичне ставлення до своєї зовнішності властиво всім сором'язливим людям.
Сором'язливі дівчата порівнюють себе з обкладинками глянцевих журналів, починають переживати за обличчя і фігури, бояться хлопців.
А вони найчастіше уникають стосунків з надмірно вимогливими і самокритичними особами. Причиною стає не зовнішність, характер, поведінка. Перестаньте комплексувати, частіше заговорюйте з чоловіками про них же.
Співати
Почніть з виконання легких пісень, для яких підходять середні вокальні здібності. Спочатку репетируйте будинку, потім підспівуйте в компанії близьких друзів.
Наступні етапи — караоке–бар і виступ на публіці. Співайте самостійно, коли навчитеся володіти своїм голосом.
Виходити на сцену
Страх перед глядацьким залом — звичайний стан. Практика — головна умова позбавлення від страху виступати перед аудиторією. Пориньте у стан відчуженості, думайте про те, заради чого вам треба вийти на сцену.
В залі знайдіть зацікавлені особи людей, думайте, що саме для них ви розповідаєте (співаєте, граєте на музичних інструментах, декламируете і т. д.)
Говорити
Людський голос — могутній засіб переконання, спокушання, контролю. Правильно користуватися цим даром вміють не багато, але можуть навчитися.
- Запишіть себе на диктофон, прослухайте і визначте, що потребує поліпшення.
- Попрацюйте над голосом, уявляючи перед собою людину або кілька людей, які вас слухають.
- Коли соромитеся висловити публічно ідею, додайте в голос жартівливі нотки, висловіть свою думку, використовуючи гумор.
Соромитися і боятися не потрібно, це неприродний стан. Подолати фобії і страхи, підвищену тривожність курси допомагають голковколювання, масаж, СПА, відвідування психотерапевта.
Чоловіка
Доглядайте за собою з допомогою домашніх засобів, відвідуйте салон краси. Будь-які процедури заспокоюють, налаштовують позитивно по відношенню до себе. Підберіть в магазині красиву білизну і одяг, що приховує недоліки фігури.
Займіться фітнесом, йогою, фізичними вправами, вони додають витонченість і граціозність, вчать володіти своїм тілом.
У компанії
Сором'язливі люди, які себе незатишно почувають у великих компаніях, можуть знайти серед запрошених 1-2 людей і спілкуватися з ними. Вступайте в розмову з незнайомими людьми. Уявіть, що ви репортер, який збирає матеріал для своєї статті.
Не уникайте тих, хто виявляє до вас інтерес. Ставтеся до інших запрошеним доброзичливо, посміхайтеся.
У школі
- Частіше звертайтеся до однокласників, іншим учням школи і вчителя із запитаннями. Просіть про допомогу у навчанні, підготовці проекту, газети, вироби.
- Тренуйтеся перед дзеркалом, намагаючись надати обличчю невимушене та привітне вираз.
- Демонструйте в розмові і у відповідях на уроках свою обізнаність у різних питаннях, тоді до вас частіше звертатимуться.
Начальника
- Пам'ятайте про переваги, які дозволили вам отримати цю роботу. Якщо начальник вказує на недоліки вашої діяльності, то поставтеся до його слів з розумінням.
- Коли шеф надміру вас лає, уявіть на його місці персонаж мультфільму або комедії.
- Спілкуючись з начальством, налаштуйтеся на позитивну хвилю. Жінці – керівнику скажіть комплімент з приводу зовнішності, чоловіка – боса похваліть за мудре керівництво.
Дивитися в очі
Якщо вас напружує зоровий контакт, то подивитеся на область чола, грудей, руки співрозмовника. У спокійній дружній бесіді постарайтеся 3-5 секунд дивитися в очі людині. Час від часу плавно відводите погляд, потім знову зверніть його на обличчя співрозмовника.
Гінеколога
Прибрати виникло внутрішнє напруження в кабінеті гінеколога допоможе думка про те, що доктор — за визначенням безстатеве істота, сором'язливість недоречна, коли мова йде про здоров'я.
Вагінальний огляд пройде майже безболісно, якщо розслабитися. Лікаря, який викликає неприязнь, краще змінити на іншого гінеколога.
Говорити англійською
Подолати сором'язливість допомагає вимові іноземних слів вголос. Частіше практикуйтеся. Говорите по-англійськи простими короткими реченнями.
Фотографуватися
Щоб фото вийшло, потрібно постаратися створити на своєму обличчі привітне і радісний вираз, зайняти перед об'єктивом найбільш виграшне становище.
Подивіться на себе в дзеркало, змініть позу, виберіть кращий поворот голови. В об'єктив посміхайтеся не тільки устами, але й очима.
У тренажерному залі
Найбільш комфортна психологічна обстановка — на групових заняттях. Відвідують їх люди з різним рівнем підготовки, поряд з ними вам буде легше зрозуміти, до чого прагнути, чого можна досягти.
У перші дні не приходьте до тренажерного залу в години пік, виберіть такий час, коли обстановка більш спокійна.
Як не соромитися своєї зовнішності
Свого тіла
Якщо ви стурбовані своєю зовнішністю, то постарайтеся зрозуміти, що природа не всіх нагороджує ідеальною фігурою і правильними рисами обличчя. Працюйте над недоліками свого тіла, які вам заважають.
Як забути дівчину, яку любиш і бачиш кожен день? Читай далі.
Як веде себе чоловік, коли він любить жінку? Читай статтю.
- Допоможуть заняття спортом, дієти і хороші косметичні засоби.
- Залиште в своєму гардеробі тільки ті речі, які вам йдуть.
- В бесіді не повідомляйте про свої недоліки, ведіть себе так, немов ви — ідеал.
Свого голосу
Приємний голос не кожному дається з народження. Подбайте про своїх голосових зв'язках. Вони потребують періодичного відпочинку та великій кількості вологи.
- Вживайте більше чистої води і соковитих фруктів, які допоможуть підтримувати зв'язки в тонусі.
- Якщо вас бентежить звучання свого голосу, то спробуйте наодинці вимовляти фрази з різною інтонацією, скоромовки.
Брекетів
Носити брекети стає престижним. Їх наявність — ознака достатку, уваги до своєї зовнішності і здоров'я. Не треба хвилюватися, що подумають про брекетах інші люди. Думайте про те, що в результаті лікування ви отримаєте гарні рівні зуби.
Носити окуляри
Поставтеся уважно до вибору оправи, щоб вона не порушувала гармонію вашого обличчя. Якщо почуєте глузування на свою адресу, то знайте, що відпускають їх недалекі люди. Не реагуйте, тоді жартівники швидко замовкнуть.
Прищів
Прищів не потрібно соромитися, від них треба постаратися позбутися. Гормони, шкірні паразити, неправильне харчування, поганий догляд за шкірою — причини можуть бути різні.
Якщо турбує стан шкіри, то його покращують скраби, маски, компреси. Колір і контури особи можна коригувати за допомогою тонального крему, рум'яна, пудри.
Свого обличчя
Поки ви самі не акцентуєте увагу на явних чи уявних дефекти, інші люди їх просто не помітять чи не додадуть значення. В ситуаціях, що викликають напади сором'язливості, думайте про кращі риси свого обличчя.
Трансформуйте прояви збентеження в інші емоції. Для цього вчіться перед дзеркалом висловлювати на обличчі радість, зацікавленість, здивування, захоплення іншими людьми.
Поради психолога
- Спробуйте знайти фактори або тригери, які викликають напади сором'язливості. Запишіть їх, відзначайте, від яких вдалося позбутися.
- Думки матеріальні, тому потрібно думати в позитивному ключі про себе.
- Не будьте залежними від думки інші людей. Воно виникає за законами чужого розуму, а ви живете своїм розумом.
- Постарайтеся не переживати з приводу невдач, вони трапляються у кожного в житті.
- Дайте можливість людям дізнатися вас з кращого боку, демонструйте при кожному зручному випадки свої таланти.
- Шукайте нових друзів і знайомих, у тому числі в інтернеті.
- Ведіть щоденник або записуйте в блокнот свої успіхи. Пишаєтеся собою і любіть себе незалежно від кількості досягнень.
Боязкий людина витрачає час на роздуми, проявляє нерішучість у різних ситуаціях. Часом, ця риса відштовхує нових друзів, оточуючих людей.
Сором'язливі люди надто багато часу витрачає на думки про минуле або майбутнє, а зараз вислизає з життя, це збіднює її. Розвивайте свої достоїнства, спілкуйтеся, тоді не залишиться жодного сліду від сором'язливості.