Як розвивається стоматит у грудничка: симптоми
Багато батьків переживають, коли бачать, що у дитини починається розвиток стоматиту. Дане захворювання здатне проявлятися різними клінічними ознаками. У будь-якому випадку для того, щоб допомогти своєму малюкові, потрібно знати більше про стоматиті у грудничка, симптомів приділяючи увагу.
Симптоми стоматиту у грудничка
Дитина стикається з хворобливими, неприємними відчуттями в ротовій порожнині і появою ранок, ранок. Дані симптоми являють собою основу для постановки діагнозу. У той же час картина може відрізнятися, в залежності від форми недуги.
- Герпетичний стоматит. Серед ознак захворювання значаться висока температура (до 38 - 40), дратівливість і збудженість, бульбашки в роту (мова, щоки, м'яке піднебіння). Згодом пухирці лопаються, утворюючи виразки діаметром до одного - п'яти міліметрів. Малюк страждає від набряку і кровоточивості ясен, підвищеного слинотечі, порушення ковтальної діяльності, поганого запаху з рота.
- Афтознийстоматит. Серед ознак потрібно відзначити печіння і пощипування в роті, які з'являються на самому початку розвитку захворювання. Спочатку у дитини з'являються червона точка або припухлість, після чого - відкрита і невелика ранка, яка проявляється больовими відчуттями, відрізняється волокнистої структурою, білим або жовтим центром, червоними краями.
Якщо ви підозрюєте стоматит у грудничка, симптоми дозволять зорієнтуватися в подальших діях, але в більшості випадків передбачається взаємодія з досвідченим медиком, здатним поставити точний діагноз.
Форми стоматиту
В наші дні доведено, що стоматит може розвиватися в різних формах. У той же час найбільш поширеними є такі варіанти: афтозний, ангулярних, герпетичний.
- Афтознийстоматит. афта - це медичний термін, що передбачає невелику ділянку на слизовій оболонці з ушкодженнями. У більшості випадків візуальний прояв захворювання виявляється наступним: маленькі виразки круглої форми, жовтуватий або сірий наліт, яскраво-червоний ободок-кордон.
- Ангулярних стоматит. Даний недуга в побуті прийнято називати «заїди». Малюк стикається з сильним роздратуванням шкірного покриву в куточках рота, тріщинами. У більшості випадків до подібних проблем призводить яскраво виражений недолік заліза.
- Герпетичний стоматит. Захворювання є заразним, але частіше за все воно проявляється у віці від одного року до трьох років.
Стоматит у грудничка різні симптоми викликає, адже все залежить від форми захворювання.
{ad1}Клінічна картина герпетичного стоматиту
До загальних симптомів додаються специфічні ознаки, які потрібно брати до уваги.
- Афти в ротовій порожнині з'являються майже одночасно: в декількох місцях і приблизно одного і того ж розміру.
- Хвороба є хвилеподібною. Спочатку рот дитини обсипається хворобливими виразками. Початковий процес супроводжується підвищенням температури. Згодом захворювання перестає проявляти себе, але через кілька днів відбувається рецидив. Таке хвилеподібний перебіг є характерним для герпетичного стоматиту.
- Виявляється набряк ясен.
- З рота виходить неприємний запах.
Симптоми афтозного стоматиту
- За пару днів з'являються афти в вигляді ранок. Малюк стикається з підвищеною температурою, палінням дрібних бульбашок на мові. Медики даний симптом найчастіше називають «географічний язик».
- Присутній наліт білястого кольору.
- Кількість виразок у ротовій порожнині, в порівнянні з герпетическим стоматитом, виявляється істотно менше. Найчастіше число новоутворень коливається від 1 - 2 до 5 - 6. При цьому герпетична форма призводить до обсипання всього рота.
- Лімфатичні вузли, розташовані під нижньою щелепою, збільшуються в розмірах і викликають больові відчуття. Така ознака може бути характерним для будь-якого стоматиту.
Коли звертатися до лікарів
Якщо ви відзначаєте, що проявився стоматит у грудничка, симптоми починають активно турбувати, бажано звернутися до лікаря. Така дія є обов'язковим в певних випадках.
Дитина втрачає здатність пити і ковтати.
Температура тіла стає високою.
Малюк стає нервовим. Будь-які спроби заспокоїти дитину виявляються провальними.
Після трьох днів відсутні поліпшення в стані здоров'я.
Виявляється зневоднення у вигляді пересохлих губ, відсутність сліз під час плачу, западання тім'ячка, відсутність сечовипускання протягом восьми годин, дуже темний колір сечі.
Втома і сильна слабкість.
Малюка майже неможливо розбудити.
У перерахованих випадках бажано звернутися до досвідченого лікаря для того, щоб вжити ефективних заходів для поліпшення ситуації, гарантувати порятунок дитини.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.