Біла точка на яснах у грудничка. Що це може бути
18.03.2018 0

Біла точка на яснах у грудничка. Що це може бути

Здоров'я дитини
В закладки


Багато матусі, особливо ті, у яких перша дитина, дуже трепетно ​​ставляться до стану здоров'я малюка. В деякій мірі це правильно, однак і зловживати не варто, занадто трепетне ставлення до малюка, роздування проблем без приводу, в коні решт шкодять не тільки мамі, але і дитині.

Є випадки, коли звернутися до лікаря потрібно. наприклад, біла точка на яснах у грудничка викликає тривогу батьків, особливо, якщо він зовсім крихітка.

Біла точка на яснах у грудничка
Біла точка на яснах у грудничка

Кожна мама знає, що перевіряти шкірні покриви малюка, особливо в складочках, ротик, носик і вушка потрібно щоранку, а краще ще й після вечірнього купання. Все це потрібно для того, щоб завчасно попередити небажані наслідки, такі як: пітниця, ранки, в які може потрапити інфекція, різні висипання і багато іншого.

Не слід забувати про Десенка, адже малюк все суне в рот, і іноді він може, сам того не бажаючи, нашкодити себе.Десна дуже вразлива частина, їм слід приділяти чимало уваги. Здорові ясна мають рожевий колір, без будь-яких почервоніння, прищів та інших змін. Якщо ви помітили білу точку на яснах у грудничка, то це привід звернутися до лікаря.

Найпоширеніші причини появи білих точок 

  1. Нестача вітамінів. Як відомо, всі необхідні для немовляти вітаміни він отримує з материнського молока. Але не завжди це діє на практиці, і причин тому багато, по-перше, нездоровий спосіб життя матері, або погане харчування. Все це безпосередньо пов'язано зі здоров'ям малюка.

Біла точка на яснах у грудничка

Чим краще і правильніше харчуєтеся ви, тим більше корисних речовин отримає ваш малюк. Не потрібно вважати, що жирна їжа зробить молоко кориснішим, є потрібно продукти, що містять велику кількість вітамінів і мінералів, гамбургеру краще віддати перевагу овочі з м'ясом на пару.

  1. Ви не дбаєте про гігієну рота малюка. Навіть, якщо малюк п'є тільки молоко або молочну суміш, це не звільняє батьків від турботи про порожнини рота. Після кожного годування у малюка можна помітити білий наліт, ніж його більше, тим складніше видалити.
Біла точка на яснах у грудничка
Коли прорізуються зубки, малюк бере в рот все, що попадається на очі.

Білий наліт приносить гіркий присмак молоку, це може обернутися тим, що малюк відмовиться від грудного вигодовування. Тому, після кожного годування давайте маляті попити водички, це прибере білий наліт на яснах і мовою. Якщо наліт вже в запущеній стадії, то прибрати його допоможе звичайний розчин з соди, 1 ч.л. соди на склянку кип'яченої води. І цим розчином промокнути місця скупчення нальоту.

  1. Стоматит. Багато хто думає, що таке захворювання може бути тільки у дорослої людини. Однак нерідкі випадки захворювання у немовлят. Така хвороба дуже серйозна, не варто відкладати візит до лікаря. Краще раніше почати лікувати.

Причинами стоматиту можуть бути:нестача вітамінів, інфекція, отруєння та інші.

Біла точка на яснах у грудничка
Біла точка на яснах у грудничка

Кожна матуся повинна знати, що лікувати таку хворобу самостійно не можна! Тим більше, не можна залишати білі плями без лікарського контролю. Краще попередити хворобу, ніж потім її лікувати.

Способи лікування білих точок на яснах грудничка

В першу чергу,потрібно відвідати педіатра, який підкаже ваші подальші дії. Лікар визначить спосіб лікування, направить до фахівців, які допоможуть встановити хвороба і підберуть спосіб лікування. Ні в якому разі не можна лікувати дитину народними засобами без консультації лікаря.

{ad1}

Не потрібно прислухатися тільки до думок мам і бабусь. Зараз інша екологія і хвороби інші, то, що допомагало раніше, може нашкодити тепер. Груднічок найбільш вразливий до різних хвороб, тому варто трепетно ​​ставитися до процесу реабілітації.

  1. Якщо причина криється в гігієні рота, то лікар дасть рекомендації, як правильно доглядати за порожниною рота немовляти. В основному, це видалення нальоту і подальший догляд з метою недопущення рецидиву.
  2. Якщо біла точка на яснах грудничка з'явилася через захворювання слизової, то лікар негайно повинен призначити препарати. Найчастіше, білі точки в роті малюка стають більше, і це нагадує нариви. Як і будь-які рани, вони викликають біль і дискомфорт, малюк може стати примхливим, відмовитися від їжі. Тому слід своєчасно почати лікування.
  3. Якщо причина білих точок - нестача вітамінів, то малюкові і мамі прописують вітаміни, а також дають рекомендації з приводу правильного харчування.

Біла точка на яснах грудничка, яка не викликає побоювання:

  1. кіста - утворюються через слиновиділення. Так як у малюка вона ще до кінця не сформована, то нерідко з'являються «перлини» або прищики білого кольору. Вони не шкодять малюкові і самі проходять.
  2. зуби - деякі діти народжуються з зубками або з припухлими яснами. У кожного свій ритм розвитку, і ранні зуби не викликають занепокоєння. Можливо, це провісники зубів, а самі вони з'являться до 6 місяців. Через це турбуватися не варто, малюкові біль, неприємні відчуття вони не заподіють.

Причини білих точок, що представляють загрозу для малюка

Біла точка на яснах у грудничка

  1. пародонтит - це білі бульбашки, які мають несприятливі наслідки. Йти до лікаря потрібно обов'язково. По-перше, неприємні відчуття через які малюк все тягне в рот, це може привести до Лопань бульбашок. Таким чином можна занести інфекцію.
  2. молочниця - наліт на яснах і мовою. Він робить смак молока гірким, а це загрожує відмови від їжі. Щоб уникнути таких наслідків, потрібно давати малюкові багато води і частіше гуляти на свіжому повітрі.
  3. кісти - являє собою загноєння, розглянути яке можна тільки рентгеном. Причина її виникнення - інфекція.
  4. жировик - дуже схожий на кульку, особливої ​​небезпеки він не несе. Малюк відчуває тільки незручності, тому його видаляють.
  5. рак - найстрашніше наслідок, яке необхідно терміново лікувати. Рак виглядає як пухлина ясна.

При наявність таких ознак, найкраще звернутися до стоматолога. Затягувати з візитом не варто, тому що наслідки можуть бути найстрашнішими.

Профілактичні заходи по боротьбі з білими крапками на яснах

Для того, щоб ротик малюка завжди був чистим, щоб там не виявлялися різного роду захворювання, необхідно виконувати наступний комплекс процедур:

  1. харчування малюка повинно містити якомога більше вітамінів, в тому числі і харчування матері, яка годує грудьми.

  2. Не давати малюкові іграшки, які можуть завдати шкоди. Так як він все тягне в рот, краще купувати безпечні іграшки, у яких якомога менше гострих кінців.

  3. Дотримуватися гігієни порожнини рота, не давати дитині брудні іграшки і мити руки після контакту з забруднювачами.

  4. захистити дитину від контакту з людьми, у яких є захворювання рота і зубів. Особливо, давати його цілувати.

  5. Усі речі малюка, які потрапляють йому в рот, а це соски і іграшки, повинні міститися в чистоті.

Причин появи білих точок досить багато, з'ясувати їх самостійно дуже складно, а тим більше лікувати. Займатися самолікуванням малюка - це значить завдати ще більшої шкоди. Краще звернутися до фахівців, тільки вони зможуть з'ясувати причину і призначити правильне лікування.

Ротова порожнина дуже вразливе місце, особливо у дитини. Його організм ще не до кінця сформований, і будь-яка хвороба, навіть найпростіша, може принести величезну шкоду його здоров'ю.

Не дарма кажуть, - «краще хвороба попередити, ніж потім лікувати». Тому, мами, краще навіть через дрібниці звертатися до лікаря, ніж потім шкодувати.

Будьте здорові і бережіть себе і дитину, дорогі жінки!

Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.

Комментарии (0)
Додати коментар
Розпорядок дня і режим сну для дитини до 8 місяців
Маленькі деталі годування Буває ж і таке, що у малюка просто пропадає апетит. Що ж тоді робити? Потрібно більше гуляти, робити зарядку і гімнастику, малюка треба вчити
Як встановити і налагодити режим дня для новонародженої дитини, який розпорядок по годинах ефективніше налагодити
Щастя материнства приносить і турботи про немовля. У перший рік життя потрібно визначити розпорядок дня новонародженого згідно з його індивідуальним особливостям. Кожна
Як правильно доглядати за новонародженим хлопчиком, купати його, дотримуватися гігієни дитини з урахуванням статевих особливостей
Гігієна новонародженого хлопчика Як правильно доглядати за новонародженим хлопчиком напевно вперше мама почує в пологовому будинку. Основні правила догляду включають
Як займатися з дитиною в 1 місяць, дотримуючись розпорядок і режим дня
Новонароджений карапуз як ніхто повинен бути під постійним ретельним контролем. Батькам необхідно з перших днів відрегулювати розпорядок дня дитини в 1 місяць. Адже з
28 Тиждень вагітності
28 Тиждень вагітності
28 Тиждень вагітності
15.09.17 Для жінок
Двадцять восьмий тиждень вагітності… Перехідний період - зараз ви вступаєте в третій, останній триместр вашої вагітності, і до вашої зустрічі з малюком