Як встановити і налагодити режим дня для новонародженої дитини, який розпорядок по годинах ефективніше налагодити
19.11.2017 0

Як встановити і налагодити режим дня для новонародженої дитини, який розпорядок по годинах ефективніше налагодити

Домашній розділ
В закладки


Щастя материнства приносить і турботи про немовля. У перший рік життя потрібно визначити розпорядок дня новонародженого згідно з його індивідуальним особливостям. Кожна дитина формується і розвивається під час вагітності матері по-різному. Внаслідок цього тривалість сну, потреби в їжі та фізичної активності у окремо взятого малюка будуть відрізнятися. Важливо поспостерігати за поведінкою дитини протягом декількох днів і вирішити, як налагодити режим новонародженого.

Позитивний ефект розкладу

Режим новонародженої дитини по годинах

Розписати режим новонародженої дитини по годинах дуже важливо. Це сприяє привчання малюка до дисципліни, урівноважує психіку, оберігає від надмірного стомлення. Годування в один час поліпшить апетит, допоможе уникнути додаткових проблем з травленням. Розпорядок дня новонародженого допоможе і мамі, яка зможе планувати день виходячи із заданих годин.

Як краще годувати

Як налагодити режим новонародженого

При грудному вигодовуванні:

  • Годувати новонародженого слід на його вимогу, не витримуючи проміжки між годуваннями строго по годинах.
  • Потрібно частіше прикладати малюка до грудей: малюк буде спокійніше.
  • Часте годування груддю попередить застій молока у матері (лактостаз).

При штучному вигодовуванні:

  • Недоношених дітей годують раз на 2-2,5 години, доношених – раз в 3-3,5 години.
  • Прикорм з 4-х місяців дають строго в певні години.
  • Краще годувати дитину за загальним столом в оточенні інших родичів. Доброзичлива атмосфера сприяє гарному апетиту.

Чому новонароджений активніше вночі

Режим дня для новонародженого

Перший місяць новонароджений спить близько 20 годин. У другій починається поступове збільшення нічного сну і перехід до денної активності. У півроку малюк проводить уві сні вночі 10-11 годин. Така зміна пояснюється дуже просто. Поки дитина перебуває в животі, він спить вдень, вночі – не спить. Протягом дня його активно укачивают мамині рухи, вночі м'язи материнського живота розслабляються і маленький чоловічок прокидається. Народившись, він продовжує жити в режимі саме нічного неспання. Лише у віці 1 року більш вираженою стає денна активність, збільшується нічний сон. Відповіддю на питання, як налагодити режим новонародженого, буде поступово.

{ad1}

Сон в режимі дня для новонародженого

Режим дня новонародженої дитини

Спостерігаючи за малюком деякий час, мама зможе зрозуміти, як встановити режим новонародженому. Дитина сама підкаже, коли його нервова система потребує відпочинку. Наприклад, якщо він буде позіхати, кукситься, стане млявим, слід забезпечувати тиха година саме в ці проміжки часу щодня. Не можна слідувати строго такого графіка сну, так як іноді потрібно дати малюкові пограти трохи довше звичайного, щоб сон був більш міцним. Або, навпаки, якщо дитина перевтомився, понервував або захворів, йому потрібно забезпечити сон, відповідно до його потреб.

Як налагодити режим для новонародженої дитини з допомогою простих ритуалів

Режим для новонародженої дитини

Ранковий ритуал:

  • Прокидатися новонароджений повинен в спокійній обстановці.
  • не Можна турбувати малюка, якщо після пробудження він тихо лежить з відкритими очима, він ще може заснути знову.
  • Умивання обличчя, рук і протирання тіла повинні проводитися в один час: дитина привчитися до ранкового туалету швидше і не буде вередувати.
  • Ранковий тонізуючий масаж зарядить організм малюка енергією і допоможе остаточно прокинутися.

Вечірній ритуал:

Як встановити режим новонародженого

  • Купання ввечері можна проводити з ароматичними маслами. Вони допоможуть заспокоїти нервову систему немовляти, зрозуміти, що настав вечір.
  • Після водних процедур бажано зробити дитині розслабляючий масаж. Це допоможе напруженим м'язам розслабитися.
  • Перед сном краще всього покачати немовля на руках, притиснути до грудей, щоб він відчув себе в безпеці, поспілкувався з мамою перед сном за допомогою дотиків.
  • Нехай засинаючи, малюк почує приємну баюкающую мелодію. Можна не знати слів колискової, а тільки наспівувати її. Новонародженому буде спокійніше спати, відчуваючи поруч маму.

Важливо пам'ятати, що дані ритуали допоможуть легше вибудувати режим дня для новонародженого і виправлять всі неприємності адаптації. Цілеспрямоване щоденне повторення процедур гігієни дисциплінує дитину і навчить доглядати за собою надалі.

Який режим повинен бути у новонародженого, вирішує насамперед мама, яка перебуває з малюком 24 години на добу. Кожна дитина потребує індивідуального підходу. Не варто забувати, що бувають виняткові ситуації, коли необхідно ухилитися від поставленого графіка сну і годування. Режим для новонародженої дитини допоможе зміцнити здоров'я і нервову систему малюка, а систематичне і регулярне його виконання покращують сон і апетит.

Комментарии (0)
Додати коментар
Розпорядок дня і режим сну для дитини до 8 місяців
Маленькі деталі годування Буває ж і таке, що у малюка просто пропадає апетит. Що ж тоді робити? Потрібно більше гуляти, робити зарядку і гімнастику, малюка треба вчити
Коли можна викладати новонароджену дитину на животик і як правильно класти дитину на живіт
Крім усього іншого, лежачи на животі, дитина бачить світ з іншого ракурсу, що дозволяє розвивати інтелектуальні здібності новонародженого, вивчати навколишню обстановку
Як правильно доглядати за новонародженим хлопчиком, купати його, дотримуватися гігієни дитини з урахуванням статевих особливостей
Гігієна новонародженого хлопчика Як правильно доглядати за новонародженим хлопчиком напевно вперше мама почує в пологовому будинку. Основні правила догляду включають
Як займатися з дитиною в 1 місяць, дотримуючись розпорядок і режим дня
Новонароджений карапуз як ніхто повинен бути під постійним ретельним контролем. Батькам необхідно з перших днів відрегулювати розпорядок дня дитини в 1 місяць. Адже з
Адаптація дитини в дитячому садку - поради психолога для батьків, правила адаптації, проблеми
Перші дні в дитячому саду – справжнє випробування для дітей. Щоб адаптація дитини в дитячому садку пройшла легко і безболісно, важливо знати особливості вікового