28 Тиждень вагітності
Двадцять восьмий тиждень вагітності… Перехідний період - зараз ви вступаєте в третій, останній триместр вашої вагітності, і до вашої зустрічі з малюком залишаються вже лічені тижні. До речі, вже можна трохи заспокоїтися з приводу ймовірних передчасних пологів - шансів на те, що лікарі в разі передчасних пологів зуміють виходити вашого малюка, з кожним тижнем стає все більше.
На цьому етапі вагітності майбутні мами зможуть «познайомитися» з новими відчуттями. Зокрема, ваш малюк напевно стане дуже (навіть надмірно) активним, і ворушіння, поштовхи будуть тільки посилюватися аж до 32-го тижня, коли йому стане настільки тісно в матці, що ворушитися він буде менше.
Самопочуття майбутніх мам обумовлюється стрімко зростаючим животом і не менш стрімко прибавляющимися кілограмами. Якщо порівнювати ваш вага з періодом до вагітності, то до цього моменту ви, швидше за все, додали вже близько 9-10 кг, що не може не позначитися на вашому настрої, самопочутті - багато вагітні у цей період відчувають себе жахливо незграбними. Втім, це зараз, один з небагатьох факторів, який вас може турбувати - ви, напевно, відчуваєте себе відмінно, настрою додає також і той факт, що декретна відпустка вже не за горами.
Особливу увагу варто звернути на своє харчування - вам зараз протипоказані гострі, солоні, мариновані страви, які викликають підвищену спрагу. Взагалі, потрібно намагатися якнайменше пити, так як рідина затримується в організмі і призводить до набряків.
З 28-го тижня вагітності вам доведеться відвідувати лікаря два рази на місяць, після 35-го тижня ви будете ходити в жіночу консультацію вже чотири рази на місяць.
Багато майбутні мами на двадцять восьмому тижні вагітності скаржаться на постійні болі в області попереку, спини. Це нормальне явище, обумовлене зростаючим животом, з-за якого навантаження розподіляються кілька нерівномірно. Спеціальна гімнастика і допологовий бандаж дозволять вам забути про цю проблему.
Існує небезпека передчасних пологів. Якщо ви відчуваєте сильний біль в області живота, які не минають навіть в положенні лежачи, і повертаються хвилями кожні 10-15 хвилин або якщо у вас з'явилися нехарактерні виділення (водянисті, кров'янисті і так далі) - це привід не просто звернутися до лікаря, але терміново викликати швидку допомогу, так як мова швидше за все йде про передчасних пологах. Потрібно пам'ятати про те, що дуже часто передчасні пологи протікають дуже швидко, а тому не варто намагатися дістатися до лікарні самостійно. Шанси на те, що лікарі зуміють виходити малюка, дуже великі.
Ваш малюк. Вага вашого малюка на двадцять восьмому тижні становить близько 1000-1300 грам, зріст - близько 37 див. Саме в цей час дитина став юридично визнаною особистістю. В нашій країні лише з двадцять восьмого тижня малюк буде вважатися новонародженим, а не викиднем, як вважалося раніше. Що цікаво (і сумно), в нашій країні діти, які народилися до 28 тижня, вважатися людиною з юридичної точки зору, отримати відповідні документи можуть тільки в тому випадку, якщо вони прожили після пологів більше 7 днів. Якщо малюка не зуміли виходити і він помер до того, як йому виповнилося сім днів, мова буде йти про викидень… Це зроблено для того, щоб знизити в нашій країні показники перинатальної смерті.
Що стосується 28-го тижня, то ваша дитина є вже достатньо зрілим, щоб зуміти вижити за допомогою лікарів. Легкі вашої дитини ще слабкі, але за допомогою сучасних медичних технологій можна забезпечити оптимальні умови для малюка, так що шанси на виживання дитини вже дуже і дуже високі.
Не забувайте вважати ворушіння вашого малюка - тепер вам необхідно буде це робити аж до пологів. Вважається, що при оптимальному внутрішньоутробному стані в середньому малюк робить за 10 хвилин три ворушіння, за півгодини - п'ять рухів, і за годину близько 10-15 ворушінь. Не варто турбуватися, якщо протягом двох-трьох годин малюк не ворушиться, не штовхається - ймовірно, він просто спить. Якщо ви все-таки хвилюєтеся, спробуйте прилягти на лівий бік, позайматися фізичними вправами, з'їсти що-небудь солодке: напевно ваша крихітка відгукнеться у відповідь на ваші дії.
Якщо ж ваші спроби викликати активність малюка зазнали краху, якщо період пасивності триває вже більше п'яти годин - це вагомий привід терміново звернутися за допомогою до лікарів. Не важливо, який час доби на дворі, який день тижня - завжди можна звернутися до чергового лікаря в жіночій консультації або в пологовий будинок. Не ризикуйте здоров'ям свого малюка.
Звичайно, до двадцять восьмому тижні дитина вже займає правильне положення головкою вниз, до виходу з матки. Але навіть якщо малюк зараз розташувався у вас в животі ніжками вниз - приводу панікувати поки ще немає жодного, адже у дитини ще досить часу для того, щоб перекинутися.