Дисплазія тазостегнових суглобів у грудничка. ознаки
Дітки першого року життя дуже часто піддаються різним захворюванням. Це неминуче, адже не сформувався організм реагує на навколишній світ зовсім інакше, ніж вже зміцнілий дорослий.
Однак є цілий ряд патологій, які формуються ще внутрішньоутробно. До таких порушень належить і дисплазія тазостегнових суглобів у грудничка, ознаки цієї хвороби ви можете вивчити нижче.
Як виявити дисплазію, яка вона буває і чи можна її вилікувати?
Що потрібно знати про дисплазії тазостегнових суглобів у грудничка
Дисплазія тазостегнових суглобів - це порушення в формуванні суглоба, коли голівка стегнової кістки неправильно лежить по відношенню до суглобової западини. Захворювання зустрічається дуже часто, від п'яти до двадцяти відсотків новонароджених можуть бути схильні до цього недугу.
Профілактики захворювання як такої не існує, єдине, що запобігає розвитку недуги - широке сповивання. Чи не стягуйте дитини пелюшками, пам'ятайте. що нормальне фізіологічне положення ніжок - широко розкинуті і розведені в різні боки.
Малюки з дисплазією не починають ходити до року, як малюки без цього порушення. Не впадайте у відчай, це можна виправити, і як тільки ви позбудетеся від захворювання, дитина піде і буде ходити абсолютно нормально. Ставити дитини на ніжки до призначення ортопедом не рекомендується, ви погрожуєте звести нанівець все лікування.
Дисплазія тазостегнових суглобів у грудничка має ознаки, помітивши які, необхідно терміново бігти до лікаря. Методом проведення різних досліджень лікар визначить, чи є це серйозним порушенням в розвитку або ж це безпечні явища, властиві розвитку малюка. Не забувайте, що, як правило, огляду на предмет дисплазії крихту піддають ще в пологовому будинку, тому шанс помітити хворобу на ранній стадії є завжди.
Важливо знати, що якщо хвороба виявлена до півроку, то шанси виправити недорозвиненість суглобів найбільш високі. Вважається, що вже через рік малюк зможе нормально ходити. Для діагностики застосовують УЗД і консультуються у ортопеда. Якщо ж дисплазію діагностують після півроку (за допомогою рентгена суглобів), то лікування затягнеться.
Часом терапія триває протягом декількох років.
симптоми порушення
{ad1}Новонароджених дітей з найперших днів життя обов'язково веде лікар-педіатр, який визначить відхилення в розвитку і обов'язково повідомить батькам про заходи, які необхідно прийняти, направить до відповідного фахівця. Але часом і самі мама з татом можуть побачити деякі дивні речі в розвитку малюка, в його русі ніжками.
Якщо ви підозрюєте, що і вашій сім'ї торкнулася дисплазія тазостегнових суглобів у грудничка, ознаки, наведені нижче, допоможуть вам зрозуміти, чи вірний діагноз ви поставили.
Якщо одна нога малюка хоч трохи коротшою за іншу - серйозний привід показати дитину ортопеда.
При згинанні ніжок лунає характерний звук.
Рухливість стегон дуже обмежена - якщо ви спробуєте відвести ніжку в сторону, то дитина відчуває біль і висловлює невдоволення.
Розбіжність шкірних складочок в паху і на сідницях.
Звичайно, всі перераховані вище симптоми можуть означати інші, менш серйозні порушення, але, тим не менш, помітивши відхилення в розвитку дитини, необхідно терміново звертатися до дитячого ортопеда.
Ознаки дисплазії тазостегнових суглобів у немовлят - швидко розвивається порушення, яке може призвести до небезпечних наслідків.
Лікування дисплазії у дітей до року
Найважливіше в лікуванні - почати його вчасно. Якщо вчасно помітити ознаки дисплазії тазостегнових суглобів у грудничка і почати їх лікувати, то ймовірність повного одужання дорівнює практично ста відсоткам. Якщо не почати терапію вчасно, то легка ступінь загрожує перейти у важку, яку вилікувати фактично неможливо. ось які методики застосовуються для виправлення недоліку:
- широке сповивання активно використовується у діток в найперші місяці життя. Сенс в тому, щоб ніжки фіксувалися в відведеному положенні, а суглоб міг формуватися правильно.
- лікувальна гімнастика, зводиться до розведення ніжок. Її призначає ортопед. Малюка потрібно якомога довше утримувати в такому положенні, щоб ніжки були розведені, при цьому зберігалася рухова активність. Також корисним вважається носіння дитини в слінгу, а не на руках, так як він утримує ніжки в розведеному положенні.
- ортопедичні пристосування, які допомагають тримати ніжки розведеними, призначаються лікарем при більш тяжких порушеннях. сюди відносяться стремена Павлика, штанці Фрейка і спеціальні шини-розпірки. Посібник вибирається доктором згідно стану здоров'я малюка. Всі ці пристрої утримують ніжки в потрібному положенні, дозволяючи суглобу фіксуватися правильно.
- масаж, який виконує фахівець. Призначається спільно з лікувальною фізкультурою. корисно плавання на животі, але робити це необхідно спільно з тренером.
- фізіотерапія, наприклад, електрофорез.
Якщо все вищенаведене не допомагає, і проблеми з суглобом продовжують прогресувати, то призначається операція, яка дозволить поставити кістку на місце. Після операції проводиться відновлювальний період, в який входять фізіотерапія, масаж, і поступово недуга зникає.
Лікування від дисплазії довгий і безперервне, воно займає багато часу і зажадає великої віддачі від батьків, адже дитині важко даються подібні зміни. Необхідно бути готовим, що малюкові буде боляче, він стане висловлювати дискомфорт. Однак не впадайте у відчай, при дотриманні всіх рекомендацій фахівця, через рік-півтора малюк забуде про недугу.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.