Шпори на п'ятах
У народі п'яткових шпорами називають болі в області п'яти і ступнях. Часто їх поява є супровідним симптомом якогось захворювання.
З наукової точки зору шпора є поразкою сухожилля, найчастіше запального характеру. Приємних відчуттів вона не доставляє.
Високе навантаження на ногу, неправильне положення під час ходьби або сидіння провокують зайве навантаження на кістки і сухожилля. На стику сухожилля і починає формуватися горезвісна шпора.
Як з'являється п'яткова шпора?
На жаль, процес появия шпори на п'ятах логічний за своєю суттю. При сильних навантаженнях на ноги страждають м'язи, сухожилля і кістки.
Більш того, з віком кістки стають більш крихкими, а навантаження на м'язову і кісткову тканину аж ніяк не зменшується. Мікротравми в області ступень з'являються все частіше, і, як правило, їм не приділяють належної уваги. Все це провокує запалення тканин, з'являються болі. Тим більше з віком погіршується кровообіг в тканинах і повноцінне живлення клітин.
Згодом (при відсутності необхідних заходів) людині стає боляче ходити, і часом навіть ступати на ногу. Про витончених каблуках можна геть забути. Навіть якщо якийсь час «почекати» і вести малорухливий спосіб життя, то болі в області п'яти вщухають тільки на цей період «затишшя»
Больовий поріг залежить і від індивідуальної чутливості шкіри. Деякі люди не помічають розвиток шпорная симптомів аж до гострого болю, інші ж реагують на перші ознаки мікротрав. І це, хоч як це дивно, можна обернути на свою користь.
Профілактичні заходи проти появи шпор на п'ятах
Як вже було сказано, люди з особливою чутливістю гостро реагують на будь-які зміни у власному організмі. Ось тут-то і потрібно почути «внутрішній голос» і звернутися за допомогою до фахівців.
{ad1}Досвідчений лікар допоможе виявити запальний процес на ранньому етапі і підкаже, які заходи необхідно вжити. Це можуть бути заходи, пов'язані зі зменшенням навантажень на ноги (при занятті активним спортом), або лікарем можуть бути рекомендовані мазі з протизапальною дією.
Крім того, людям з надмірною вагою може бути підібраний оптимальний раціон харчування. Адже зайва вага безпосередньо збільшує навантаження на кістки і тканини.
Самостійно ви можете проводити профілактику шпор, вдаючись до гімнастики або масажу. Підійдуть будь-які рухи тіла, які допоможуть поліпшити кровообіг в області ступні і п'яти. Не варто забувати про доцільність невеликого каблука замість шпильки. Ну і звичайно - своєчасна діагностика і лікування захворювань суглобів на ранній стадії.
Що провокує розвиток шпори?
Крім профілактичних заходів, яких може дотримуватися кожен, давайте розглянемо чинники, безпосередньо впливають на виникнення і розвиток шпори на п'ятах. В тому числі:
- цукровий діабет;
- плоскостопість і «високий підйом» стопи;
- незручне взуття;
- зайва вага;
- отримання постійних травм стопи внаслідок заняттям активним спортом.
Шпори на п'ятах: як лікувати
Найбільш правильним рішенням для позбавлення від цієї проблеми буде звернення до лікаря, який зможе підібрати підходящу саме вам форму лікування цієї недуги.
Але якщо, в силу якихось причин, ви не бажаєте звертатися до медиків, знайте, допомогти при болях в п'ятах може і народна медицина.
Широке поширення в боротьбі з цією недугою отримав компрес з чорної редьки або кореня хрону.
У міських умовах можна приготувати компрес простіше. Наприклад, беруть 5 літрів гарячої води, в яку додають 2-3 столових ложки кухонної солі і 1 столову ложку йоду. Ноги опускають в цю воду і прогрівають.
Через деякий час (хвилин через 5-7), коли вода почне трохи остигати, в ємність додають ще гарячої води. В цілому ваші ноги повинні знаходитися в гарячій йодо-сольовий ванні для ніг порядку 25-35 хвилин. Подібну процедуру слід повторювати щовечора. Через 8-10 вечорів п'яткова біль повинна вщухнути.