Гарбузовая (гарбузова) каша з рисом на молоці. Як правильно вибирати гарбуз
Гарбузовая або гарбузова каша з рисом на молоці — апетитне і ситне блюдо, яке ідеально підходить для здорового сніданку. Солодка, смачна, ніжна і дивно красива. Вона чудово насичує організм, залишаючи ситість до обіду, що дозволяє не згадувати про перекуси. Крім того, гарбуз володіє багатьма вітамінами, мінералами і корисними властивостями, які дозволяють організму розмірено і правильно працювати. Це і каротин і вітаміни С, Т, РР, групи В, і клітковина, і залізо. Овоч прискорює обмін речовин, заспокоює печію, надає очищаючий ефект і налагоджує роботу травного тракту. Він простий, доступний і часто входить в меню дієт для схуднення, так як гарбуз дуже низькокалорійна, в 100 її грамах міститься всього 26-28 ккал. Каша з гарбуза з рисом і молоком вважається класичним рецептом. Інгредієнти прекрасно поєднуються, при цьому традиційна страва не забороняється доповнити ваніліном, родзинками, горіхами, гарбузовим насінням, медом, ягодами...
Як правильно вибрати гарбуз
Однак перш ніж приготувати гарбузовую кашу, слід правильно вибрати хорошу гарбуз. Скористайтеся порадами Твоєї Ізюминки і тоді у вас вийде чудова страва до сімейного столу.
- Купуйте гарбуз не більше 5 кг. Це гарантія того, що в ній ще не з'явилися жорсткі волокна.
- Гарбуз купуйте стиглий, а не перезрілий, інакше його м'якоть буде грубою і несмачною.
- Плодоніжка повинна бути скручена і засохла. Це говорить, що овоч повністю дозрів і поживних речовин грунту не потребує.
- Надмірно «тверда» шкірка, не володіє глянцевим блиском, свідчить про тривалому терміні зберігання овоча.
- Для каші оптимальний сорт овочу – мускатний. Його м'якоть оранжева настільки солодка, що в додаванні цукру може не потребувати, це ідеальний варіант для тих, хто прагне схуднути і виключає цукор зі свого раціону. Проте слід врахувати, що зберігається даний сорт тільки до грудня, далі втрачає свої смакові якості.
Так, і кілька слів про незвичайному назві страви. Гарбуз - так на Україні називають гарбуз, неправда, трохи співзвучно зі словом кавун, але кавун по українськи носить іншу назву - кавун. Раніше, в українців існував звичай, викочувати гарбуз нареченому на знак відмови при сватанні молодої. Зараз цей ритуал вже майже ніде не використовується, а гарбуз займає своє почесне місце на столі, як українського народу, так і у нас.
і ми Приступимо до варінні каші на основі цього чудесного, корисного помаранчевого овоча, який нам щедро дарує золота осінь.
Гарбузовая (гарбузова) каша з рисом на молоці, рецепт приготування з покроковим фото
Інгредієнти:
Гарбуз (гарбуз) – 350 г Рис – 150 г Вершкове масло – 50 г Сіль – щіпка Мед – 2 столові ложки Молоко – 450 мл
Примітка. Співвідношення продуктів можна змінювати. Наприклад, для більш густої каші з гарбуза треба зменшити кількість молока, дієтичної – порцію рису. Мед можна замінити цукром або улюбленим варенням.
Приготування:
1. Гарбуз очистимо від товстої шкірки, помиємо, наріжемо кубиками і заллємо питною водою, щоб вона цілком покривала.
до Речі кажучи, дуже часто зустрічається овоч з жорсткою шкіркою. Щоб полегшити процес його очищення, можна на шкірці зробити кілька надрізів і на 2-3 хвилини покласти гарбуз у мікрохвильовку. Шкірка розм'якне і її можна буде легше зрізати.
2. Воду доведемо до кипіння, закрое кришкою каструлю, зробимо слабкий вогонь і будемо варити овоч близько 15-20 хвилин, до м'якості. Після рідина зіллємо.
3. Товкачкою або блендера подрібнити м'якоть гарбуза до консистенції пюре.
4. Рис промиємо кілька разів у воді. Промивати крупу потрібно до тих пір, поки сливаемая вода не буде чистою. Заллємо питною водою у співвідношенні 1:1,5 і відваримо до напівготовності, близько 5-7 хвилин.
5. У каструлю до гарбузової маси перекладемо рис.
6. Заллємо продуті молоком.
7. Перемішаємо, дамо каші закипіти, а потім зробимо повільний вогонь і будемо мучити кашу на плиті під закритою кришкою півгодини. Також її можна відправити в духову шафу. гарбузова каша з рисом на молоці не пригоріла, періодично її помішуйте.
8. Приправимо страву сіллю, маслом і медом.
9. Добре перемішаємо.
10. Подавати гарбузову кашу з рисом можна і в теплому і охолодженому вигляді. За бажанням перед подачею покладете в готову страву ізюм, банан, горіхи або надайте пікантну нотку меленою корицею або кардамоном.
Приємного апетиту!
Пропоную приготувати ще одну надзвичайно смачну кашу з гарбузом в горщиках.