
Як навчитися себе контролювати свої емоції, в їжі, поради психолога
Будь контроль – це обмеження свободи. Щоб стати абсолютно вільним, безконтрольним, треба жити поза суспільством.
Тільки там рамки поведінки можна не те що розсунути, а зовсім прибрати. До тих пір, поки поруч не з'явиться хоч одна така ж волелюбна особистість.
Потребують почуття в контролі
Дитина вчиться себе контролювати буквально з першого року життя. Ти, звичайно, не пам'ятаєш, як в однорічному віці, щоб не засмучувати маму тобі доводилося терпіти і бігти до горщика. А ще дуже хотілося помацати праска. Але ти вже знав, що це боляче, тому легко перемагав своє бажання.
не Можна чітко розмежувати погані бажання і хороші. Все добре в міру. Всі емоції в певних рамках потрібні і корисні.
Емоція Гаразд Погано Страх, боязкість Зовсім не боятися не можна. Навіть на фронті воїни боялися, а тому робили захисні дії. Страх падіння не дасть дитині вдруге підповзти до краю дивана, страх болю вбереже від опіку. Захлинає паралізуючий страх поневолює волю, вбиває ініціативу. Почуття власної гідності атрофується. Людина стає безпорадною пристосуванцем. Жадібність, скупість Ніколи не станеш багатим, поки не навчишся цінувати копійку, як оцінку своєї праці. Тільки дурна людина викине в морі золотий злиток, замість того, щоб віддати його на лікування чужої дитини. Чахнути над златом нікому не йде на користь. Цінувати добробут – не значить безглуздо його збирати. Заздрість Порівнювати себе з більш сильним, розумним і красивим людиною і прагнути стати таким – це заздрість? Так, але здорова заздрість, яка змушує людину рости, підприємців розвивати бізнес, а держави процвітати. Порівнювати себе з більш сильним і благополучним людиною і намагатися опустити його до свого рівня, нашкодити, охаяти, принизити. Руйнівна сила, що змушує деградувати особистість. Себелюбство, егоїзм Тільки людина з достатніми амбіціями може добитися в житті чогось більшого. Це почуття дозволяє правильно оцінювати свої здібності, намагатися їх реалізувати і використати. Людина, що вважає себе нікчемою, ним і залишиться. Любити себе таким, яким бачить тебе мама, бабуся, нічого не роблячи для зростання. Вимагати від інших такої ж сліпої любові. Гнів, злість, Почуття, що додає додаткову силу. Почуття, що додає додаткову силу.
- чи Потрібно контролювати свої емоції? Так, не вбиваючи їх зовсім, вважаючи поганими і шкідливими, потрібно тримати в рамках розумного, як все інше.
Джерела негативу
Справ сила-силенна
найблагодатніший грунт для раптового зростання негативних почуттів – це втома. Особливо, якщо накопичених справ дуже багато, вирішуються вони важко і не завжди вдало. Втома, досада, відчуття безнадійності і відчуття себе змученій, нещасною і обдуреній в очікуваннях.
Поради:
- Кинь. Краще зробити завтра з бажанням і гарним настроєм, під запальну музику. Це займе менше часу і сил. Кожній справі, навіть самому нелюбу прийде свій час і настрій.
- Завжди пам'ятай, що не ти народилася для цих справ, а справи робляться, щоб тобі стало краще. Тому їх можна іноді не робити.
- Не збирай проблеми. Вирішуй по мірі надходження.
Пам'ятаєш, як приємно, весело і урочисто на душі, коли втомлене тіло спочиває на лаврах перемоги над складним і важким справою?! Ось ці почуття не потрібно контролювати.
Немає слів
Ах, як людині іноді не вистачає хвоста! Не вистачає словникового запасу, щоб виразити свої емоції:
- Постукай хвостом швидко і роздратовано. Кожному зрозуміло, що ти злишся.
- Виляти з боку в бік. Всі, дивлячись на веселу вертушку, зрозуміють, як тобі добре.
- Хвіст затиснутий між ніг – ти дуже боїшся і т. д.
Немає у нас хвостів, а слів не вистачає. Накопичується роздратування через те, що ніяк не можемо донести до інших свою ідею, думку, свій душевний стан!
Який можна зробити сюрприз коханому? Читай статтю.
А навіщо? Тобі насправді дуже треба, щоб вони його зрозуміли? Тоді сядь, заспокойся і напиши все на папері. На відміну від хвостатих нам дано ще й писемність.
Дрібниці життя
Щоб не помічати дрібниць, збільш масштаб свого життя. Обмежуючи своє перебування в цьому світі маленькою кімнатою і нудною роботою, звичайно, найбільшою проблемою стане пил на полицях або несправний кран.
Якими б великими чи малими не були дрібниці життя, вони все одно трохи дратують. Нормальними емоціями можуть бути в цьому випадку досада чи байдужість.
Будь оптимістом, приймай все, як необхідну даність. Досада і роздратування не усунуть неполадки, але зіпсують настрій.
Іпохондрія
Моє глибоке переконання, що цим захворюванням страждають ті, кому нема чим себе зайняти, хоча вважається психічним. Людина посилено шукає в собі різні захворювання, знаходить їх симптоми і лікується, сильно засмучуючись і вимотуючи скаргами і стогонами своїх близьких.
найцікавіше, що він насправді відчуває себе погано. Самонавіювання – велика сила. Як тільки його увага переключиться на іншу тему, настане повне одужання.
А ще від цієї хвороби «страждають» люди, обділені справжньою любов'ю. Адже, коли про тебе турбуються і переживають тільки, коли ти хворий, що залишається робити, як не вселити собі яке-небудь захворювання на все життя.
Як навчитися контролювати свої емоції
Вихід негативу
Будь-яке сильне емоційний стан людини відгукується фізичними і хімічними змінами в його організмі. Наприклад, підвищенням кількості адреналіну в крові.
Вченими доведено, що всі аномалії чудово нейтралізують фізичні навантаження. Тому, якщо тебе розпирає гнів, одягни боксерські рукавички і побий «грушу».
Душить образа – включи гучну музику і танцюй. Заїла заздрість – піди в сауну або в басейн. Весь негатив випарується, вийде, випарується разом з потом і адреналіном.
Трансформація почуттів
Будь-яка сила може бути використана як на шкоду, так і на користь. Наприклад, енергія атома або звичайний сокира. Чому б не скористатися цим правилом в психології?
Можна сильний руйнівний почуття перенаправити в корисне творче русло.
Заздрість – відмінний двигун до досягнення будь-якої мети. Так само, як і образа. Змусь себе захотіти стати краще об'єкта заздрості або кривдника. Добийся того, щоб заздрили тобі.
Жадібність теж можна трансформувати в хазяйновитість, якщо ти її розумієш. З будь-яким негативним почуттям можна впоратися, якщо ти розумієш, що воно тебе не прикрашає.
Внутрішній діалог
Один із психологічних прийомів – розмова з внутрішнім «Я». Поставте себе на місце кривдника і поспілкуйтеся з собою на його місці. Або подивіться на себе репетує і червоного від гніву з боку і поговоріть з собою злим і гидким.
Не знаєш як підвищити самооцінку людині? Читай статтю.
Як розпізнати справжнього чоловіка? Читай далі.
Тут, як у всім, головне не переборщити, інакше можна наблизитися до шизофренії.
Поради психолога
Вченими-екстрасенсами відмічено, що у тих людей, які стримують емоції, не випускаючи пару», розвиваються різні захворювання. Замкнена негативна внутрішня енергія концентрується в різних органах і порушує обмінні процеси.
Тому не можна стримуватися, але і не контролювати свої вчинки, які диктуються емоціями, теж не можна. Що ж робити?
- Фізичні вправи допоможуть не концентрувати всередині погану енергетику. Якщо є можливість залишитися наодинці, просто покричить або голосно заспівай свою улюблену пісню.
- Відмінно нейтралізує і приборкує буйство емоцій гарна спокійна приємна музика і сон. Ще наші бабусі казали, гладячи нас по голівках і витираючи гіркі сльози: «Ляж, поспи і все пройде!». Емоції зникають уві сні.
- Включи фантазію. Відомсти кривдникові, переможи страх, доведи правоту в своїй уяві. Прожите не тілом, але мозком, вже трошки прожите. Наприклад, віртуальне подорож іноді залишає більше враження, ніж реальне.
- Поділися своїми емоціями з іншими людьми. Будь-яке переживання, десять разів розказане, описане словами, стає в десять разів менше, легше.
- Роздай борги. Кожен новий борг психологічно пригинає людини, робить крок і ускладнює життя. Кожен з них сам по собі маленький і нешкідливий. Хіба важко віддати сусідові давно позичений п'ятак, полагодити мамі настільну лампу або здати книгу в бібліотеку? Ти вже не пам'ятаєш половину боргів, але підсвідомість їх підсумовує, тисне і псує настрій.
- Ніколи не піддавайся емоціям, будучи п'яним. Умій усвідомлювати свій стан. Кричати, танцювати, бити посуд і боксувати можна лише тверезого.
Контролювати себе має будь-яка розумна людина, що живе в суспільстві і хоче, щоб суспільство його гідно брало. Відпущена безконтрольність веде до ізоляції духовної і фізичної.
Відео: Два методу впоратися з негативом



