Страх перед пологами - як побороти
Людина завжди боїться нового, невідомого. Але як же здорово, що ми відчуваємо не тільки страх темряви, страх перед пологами, побоювання польоту, але ще й величезну цікавість і спрагу пізнання цього невідомого, нового!
Страх – це почуття, породжене інстинктом самозбереження. Спасибі йому. Він попереджає дитину від падіння з дивана, дорослого від гуляння в темряві і т. д. А цей жах перед голосними звуками! Голосно – значить сильно і небезпечно. Страх болю береже наше тлінне тіло від травм. Страх смерті взагалі сприяє виживанню виду. Треба дякувати природу, що наділила нас цим якістю.
Але, як і у всьому, в кількості страху теж треба знати міру. Відрегулювати його дозування легко за допомогою інформації і логіки.
Як правило, не бояться народжувати жінки, які знають все про пологи або ті, які взагалі нічого про них не знають. Так як ви читаєте ці рядки, вас до другої категорії можна віднести вже не можна. І повернутися в це прекрасне щасливе неведення неможливо. Тому залишається тільки рухатися вперед до пізнання.
Чого ми боїмося?
Смерті
Наведемо дані статистики:
- В сучасній Росії жіноча смертність при пологах складає приблизно 0,01% або 10 смертей на 100 000 пологів.
- У ДТП гинуть 0.02% або 20 чоловік на 100000 аварій.
- У пожежах кожен рік в Росії гине понад 10 000 чоловік, при пологах 240 жінок на всю нашу величезну країну.
Дивно, вчора переходячи дорогу на червоне світло, а потім роз'їжджаючи з чоловіком на машині ви не боялися. Вчора, підпалюючи суху траву біля дачі і засинаючи при запалених свічках, ви не боялися. Чому ж вам страшно зараз? Ах, ви вчора не думали про статистику, про смерть і взагалі про погане!
Так чому ж ці думки заповнили вашу свідомість сьогодні? Пологи – це не шлях до смерті. Це шлях до щастя. От і думайте про це.
Болю
Ха, а депіляцію як ви переносите? Насправді у нас у всіх різний больовий поріг. Хтось зуби смикає без анестезії, хто-то кров з пальця здає в непритомному стані. Історії про сильної і тривалої болю також роздуті, як і будь-яке виходить за рамки середнього подія.
Як контролювати страх темряви? Читай тут.
Так, боляче. Але наслідки цієї болі незрівнянно цінніше, ніж після депіляції. Зрештою, на сьогоднішній день існують десятки способів знеболювання. З іншого боку, ми ж з вами зовсім не цінуємо того, що дістається нам без бою, безкоштовно і без страждань.
Невідомості
Ця проблема вирішується зовсім просто - дізнавайтеся:
- запитайте свою маму, сестру, подругу;
- погортайте довідник;
- пориньте в інтернет.
В нашому світі повної доступності інформації просто соромно перебувати в невідомості з приводу «чи є життя на марсі», а звичайних пологів. Або ви думаєте, що ви особлива, і у вас все буде по-іншому, не так, як у всіх інших жінок?!
Негативний досвід попередніх пологів
Самі важкі пологи перші. Наступні, якщо невеликий перерву, буде легше в рази або, принаймні, якщо великий, то не складніше, ніж перші.
Яким би не був досвід, добре, що він вже є. Вам вже не треба пояснювати, яке місце треба направляти ваші зусилля при потугах, як треба масажувати поперек, щоб купірувати біль, і якими словами треба лаяти забывшую про вас медсестру. Попереджений – значить озброєний.
У нас чудові, розумні, знають лікарі. Тільки треба мати досвід, везіння, знання або хоча б гроші, щоб вони були поруч з вами. Негативний досвід коштує дуже дорого. Недарма народне прислів'я стверджує, що за одного битого двох небитих дають. Якщо ви вже бита негативним досвідом, вам боятися нашої медицини?!
Небажання бути матір'ю
Ви не повірите, але більше половини батьків стають батьками випадково, не бажаючи цього. Адже секс для основної маси людей – це зовсім не фізіологічний процес для відтворення собі подібних.
Якщо майбутня мама не сприйняла своє дитя, як частину і продовження себе навіть після того, як воно «массажировало» її зсередини, не будемо втрачати надії, що материнський інстинкт прокинеться, коли малюк народиться.
Якщо ви саме така мама, то нехай епітет «не така, як всі» не здасться вам компліментом. Ви не боїтеся того. В цьому випадку краще боятися бути ізгоєм. І потім, якщо ви не любите свого нарожденное дитя, то обов'язково полюбите, як тільки візьмете його на руки, притиснете до грудей.
Як побороти страх перед пологами
1. Страх смерті – нормальне явище. Тільки не треба його включати там, де відсотки по статистики мінімальні. У вас же все добре, аномалій немає, навіть відхилення від норми в межах норми. Не забувайте, що ваші емоції на даному етапі точно також відчуває нарожденный ще чоловічок.
2. Страх болю побороти важко. Можна про нього забути. В пусту голову дурня лізе. Займіть себе хоч чимось. Що для вас найцікавіше? Детективи? Читайте! Комп'ютерна гра? Грайте! В'язання светри чоловікові? В'яжіть! Головне, щоб думки були зайняті рахунком, читанням або азартом. У вас не тільки страх зникне, сама біль притупиться і не стане такою вже хворий.
Шукайте положення, в якому біль буде мінімальною. Встаньте, сядьте, нахиліться .... Є поза, в якій вам буде комфортно. Масаж, знеболювання, аутотренінг і т. д.... все ще боїтеся?
Якщо біль перевищує якісь допустимі норми, мозок вимикає її сприйняття. Травматологи називають це больовим шоком, але сам факт існування подібного ефекту заспокоює.
Ви не розумієте, як жінка, переживши це один раз, вирішується справити на світ другого, третьої дитини? А ви запитайте її. Матуся, яка півгодини кричала від болю, народивши, геть забуває про страждання і негативі. Це єдина біль, яка приносить стільки щастя, що стає абсолютно неважливою.
3. Невідомість не тільки страшить, але вабить. Випробовувати долю, змінювати все навколо й змінюватися самій дуже навіть властиво жінці. Так у чому ж справа? Змінюйте світ! Увімкніть цікавість: а що ж там вийде-то? Невже вам не цікаво, якогось чоловічка ви народите? Може бути, це геній або майбутній президент?
Добре, не будемо про далекому майбутньому. Подумайте, як ви станете називати, яким ім'ям наречете, який одяг вдягати, пофантазуйте на тему інтер'єру його дитячої, загляньте подумки в його райдужне майбутнє і уявіть пісочні замки, які ви з ним будете будувати на кримському пляжі. Яка приємна невідомість!
4. Досвід був. Відчуття не з найкращих. Будь-який досвід хороший тим, що він вже був і при грамотній підготовці і розстановці пріоритетів більше не повториться.
5. Не бажаєте мати дитини. Дивно, чому ж тоді боїтеся його народжувати. Зараз народження дитини і материнство не завжди стають синонімами:
- Не хочете, боїтеся бути мамою, народжуйте, відмовляйтеся і гуляйте по життю далі.
- Хочете, але боїтеся труднощів? Бійтеся і народжуйте. Потім розберетеся. Це ж здорово, що майбутні складності вас зараз хвилюють більше, ніж справжні. Вони нешкідливі, тому що ще не сталося.
Поради психолога
- Педіатр Комаровський рекомендує ставитися до вагітності як до нормального стану жінки на якомусь етапі її життя. Сприймаючи себе героїнею, а своє становище подвигом, майбутня мама мимоволі одягає на себе мученицький терновий вінець. Вагітність – це звичайне, нормальне, запланований природою стан, в якому були, є і будуть майже всі жінки.
- В крові жінки під час пологової діяльності різко збільшується кількість гормонів щастя-ендорфінів, яким належить знижувати больові відчуття. Довіртеся їм.
- Біль керована поки страх не перетворився в паніку. Чим більше людина боїться, тим сильніше відчуває біль. Проженіть страх, відверніться, перейдіть з відчуттів на щось дуже потрібне і цікаве, і біль притихне.
- Для підтримки, допомоги організуйте партнерські пологи. Присутність поруч чоловіка, який боїться відбувається більше вас, змусить зникнути ваші страхи.
- Не слухайте страшилки, якими діляться подруги. Жінки схильні дещо перебільшувати свою значущість. Якщо народила без проблем, то начебто і похвалитися нічим. Щоб там не розповідали, ви їх чуєте, бачите. Ось вона, страдниця стоїть перед вами красива, здорова і жива з щекастым немовлям у візочку.
Щодо профілактики дитячих страхів читай в статті.
Які основні страхи людини? Читай далі.
Страшилки і омани
- Народжувати боляче. Немає. Народжувати не боляче. Боляче, коли розкривається матка, опускається нижче дитина, відбувається швидка підготовка до пологів. Це перейми. Природа мудра. Вона заздалегідь попереджає жінку про те, що зовсім скоро вона стане мамою. Самі пологи проходять швидко і майже безболісно на загальному тлі фізичних і емоційних зусиль.
- Краще кесарів. Природні пологи закінчуються щастям. Ви можете стати майже відразу, взяти малюка на руки, погодувати, переповити. «Кесарів розтин» - це порожнинна операція з усіма звичайними в цих випадках наслідками. Найголовніше, що біль, яку ви намагалися уникнути, прийде до вас після наркозу і буде супроводжувати набагато більший час, ніж природні пологи тривають.
- Пологи – це подвиг. На жаль, це норма життя. Здорово звичайно, якщо б нам за кожну дитину ставили пам'ятник або давали медаль. Але тоді і чоловікам доведеться за кожен статевий акт вручати хоча б по грамоті.
- Пологи – це складно. Автор цієї статті повністю позбулася цієї ілюзії, коли, перебуваючи в лікарні на збереженні, спостерігала потік породіль туди і щасливих матусь назад, одночасно читаючи документальні записки одного сучасного журналіста, який побував в племені амазонок.
Є в центрі Африки таке плем'я, в якому живуть одні жінки. Вони не орють землю і не розводять худобу. Продукти життєдіяльності ці амазонки добувають, воюючи з іншими племенами. Чоловіків беруть в полон для розмноження. Журналіст спостерігав за вагітною амазонкою. Вона скакала на коні, коли настав час народжувати. Зупинила коня, відійшла в кущі, приблизно через півгодини вийшла з дитиною, загорнутим у свою спідницю. Знову сіла на чекали господиню конячку і пострибала далі. НАРОДЖУВАТИ – ЦЕ ПРОСТО!