Страх втрати - відносин, близької людини, що робити
Неможливо прожити життя, нічого не втрачаючи, а тільки купуючи. Це в принципі нереально. Приклад: перші молочні зуби. І боляче і прикро їх втрачати, а ніхто ще не залишався з ними до старості.
Ах, якби вся наша життя складалося тільки з таких от маленьких і потрібних втрат! На жаль, світ більш суворий, ніж нам хотілося б.
Психологія придбань
Тлумачний словник визначає слово «втрата», як зникнення чого-небудь, кого-небудь. Ось воно було-було і пішло. Російська мудра приказка говорить: як прийшло, так і пішло. Ось саме!
Людина приходить у цей світ голеньким. Все, що він має на момент народження – це своє безпорадне тіло і батьків. Все, що нас оточує, набуте.
Але подивіться, як стискуються кулаки, коли в них потрапляє, як ручки тягнуться до всього, як швидко дитина вчиться говорити слово «моє!». Цей нормальний вроджений інстинкт допомагає вижити не тільки в екстремальних ситуаціях.
наче малюк знає, що попереду його чекають втрати і втрати, і тому прагне дотримати баланс.
Як прийшло, так і пішло
Згадайте деякі з своїх втрат. Кілька років збирали гроші на машину, відмовляли собі у дорогих шатах, відпочинок на морі, економили на всьому. А через тиждень після придбання ваш новенький ВАЗ хулігани викрали. Трагедії вдалося пережити з великими труднощами.
А пам'ятайте золоте колечко з маленьким бриллиантиком, яке вам ваш шанувальник подарував? Ні?! Ви це дороге для нього прикраса втратили на першому ж корпоративі і навіть не засмутилися з цього приводу. Як прийшло, так і пішло.
Ми оцінюємо втрати по тим витратам свого фізичного, а частіше емоційного праці, які в них вклали.
Як це не сумно, але навіть людина для нас дорожче той, заради якого наша душа більше хворіла, а тіло страждало:
- Раптово трагічно закінчив свій життєвий шлях чудова людина, меценат, альтруїст і геній. Ви знали його здалеку, не беручи участі в його житті. Огорчитесь і тільки.
- Варто порівнювати це почуття зі скорботою матері, яка втратила свою дитину? А дитині теж було 33 роки. Тільки він був пересічним ледарем і п'яницею. Але мати вклала у своє дитя серце, безсонні ночі і біль переживань.
Як допомогти дитині подолати страх? Читай тут.
Страх втрати
Цей страх, по суті, не показник вашої турботи та любові, а страх за своє благополуччя, залишитися без чогось.
Якщо вас розділи на вулиці, ви не боялися за одяг, а переживали за себе без одягу. Ви не плакали за викраденій машині, ви лили сльози за тим своїм невиконаним бажанням заради цього автомобіля і за себе, залишилася без транспорту.
Почуття та їх обґрунтування при втраті матеріальних цінностей мало чим відрізняється від інших втрат.
Відносин
Людина – стадна тварина. Як і всі примати, ми відчуваємо себе в безпеці в суспільстві собі подібних і відчуваємо страх, виявляючись на самоті в незнайомому місці. Ці рефлекси, інстинкти, якщо хочете, почуття передали нам наші предки, які жили племенами і общинами.
Для сучасної людини також стане великим випробуванням, покаранням позбавлення спілкування, ізоляція. Будь то тюремне ув'язнення в одиночній камері або звичайний бойкот. Звичайно, страшно опинитися в ізоляції. Це почуття нормально, поки не з'явилася фобія.
Вам приємно з цією людиною, комфортно, весело, безпечно. У вас склалася потреба спілкування з ним. Ви боїтеся втратити ці блага, розуміючи, що життя без них стане складніше, тьмяніше для вас. Цілком нормальна реакція і зрозуміла.
У вас були б ідеальні стосунки, якби той інший осіб з тією ж силою боявся втратити вас, ваше розташування.
Що робити?
Нічого. Насолоджуйтеся товариством один одного. Але, як і у всьому, навіть в любові і прихильності треба знати міру. Вірніше, любов може бути безмежною, але її вираження повинні мати пристойні кордону.
Правий був геній, запевняючи, що чим менше нас люблять, тим сильнішою є відповідна прихильність. Страх втратити відносини штовхає на приниження, нав'язливість, тим самим ще більше відштовхуючи. Якщо ви, проаналізувавши ситуацію, зрозумієте цю нескладну арифметику, то, звичайно, стримуєте свій запал і разомкнете сталеві обійми.
Буде ще краще, якщо розгорнете відносини у зворотний бік. Той, важливий для вас людина має такі ж інстинкти і рефлекси, як і ви. Йому теж не подобається втрачати. Поки ви за ним ганялися і боялися, у нього страху не виникало (куди ви подінетеся?). Але якщо ви раптом відпустіть його на волю хоча б трохи ...
Близької людини
На те він і близький, що вже не входить в число оцінюваних об'єктів витраченими на нього силами, грошима і емоціями. Він відчувається як частина вашого організму. І як вашої невід'ємної частини, йому дозволено бути далеко не ідеальним.
Кожна людина боїться втратити свою руку, ногу, навіть молочні зуби. Це нормально і зрозуміло. Це умова виживання. Тепер зрозуміло, що страх втрати близьких людей – це природне почуття. Навпаки, його відсутність – неправильна аномалія.
Подивимося на цю прихильність з іншого боку. Поспостерігайте за людьми, які живуть чужим життям, за фанатами, наприклад. Для них кумир – навіть не частина їх організму, а сенс життя, все життя.
Фанат нічого не намагається здійснити сам. Його, як людину, не існує. Він світить відбитим світлом, як Місяць. Ви ж знаєте, що без Сонця ніхто не побачить супутник Землі. Так і життя заради кумира, позбавляє вас власного світла, перетворює на супутник. А могли б стати Сонечком.
Що робити?
Робити висновки! Не допускайте фанатизму навіть з найближчими людьми.
Світіть самі, щоб їм було комфортно і тепло поруч з вами за ВАШИХ ПЕРЕВАГ і ДОСЯГНЕНЬ, а не тому, що ви, жертвуючи собою, все віддаєте йому. До цього швидко звикають і перестають цінувати. Перестаньте бути жертвою!
Страх захворіти раком: звідки він? Дізнайся тут.
Як перебороти страх емоційної близькості? Поради далі.
Інша справа, коли ви боїтеся втратити близьких, як частину себе, люблячи і співпереживаючи, не забуваючи про свою гідність. Боляче! Зуб видалити боляче. Руку відрізати нестерпно. Щоб знайти анестезію, доведеться звернутися до філософії чи до Бога.
Ви збираєтеся жити вічно? Навряд чи. Чому тоді сподіваєтеся, що ваші близькі будуть поряд, поки будете жити ви? Їх, звичайно, коли-небудь не стане. Прийміть це як факт, як те, що день змінюється вночі.
Як позбутися фобії
Не маючи, не втратиш = 0
Не прив'язуватися ні до чого і ні до кого? Жахливий стан повної незалежності, тобто досконалого самотності.
Ви не отримуєте задоволення від спілкування, не вплутуєтеся в авантюру під назвою ЛЮБОВ, до кого б вона не була (чоловікові, батькам, дітям, одному). Холодний розум, холодне серце, ніяких позитивних емоцій, пристрастей, яскравих переживань.
Як результат, ніяких негативних переживань при їх втраті (не маючи, не втратиш). Немає болю відрізання частини душі, сліз на викраденій машині, переживань через страх втрати. Ви нічого не мали, тому і нічого не втратили. НУЛЬ.
Мати і втрачати = 0
Ви живете на повну котушку. Робите вчинки, робите відкриття, народжуєте дітей, любіть їх до втрати пульсу. Ви обожнюєте своїх батьків, і готові на все заради коханої людини. «Душа зобов'язана працювати і день і ніч» - написав Свєтлов, застерігаючи нас від байдужості.
Чим більше ви маєте, тим більше можете втратити, тим більше втрачаєте. Боляче? Дуже. За кожне задоволення приходить розплата до болю його втрати. Скільки радості, стільки й болю. Знову НУЛЬ.
Який нуль вибрати?
Якщо ви живете, втрати неминучі. Два шляхи вирішення цієї проблеми:
- Відхід від прихильностей.
- Душа зобов'язана працювати і вчитися втрачати.
Зовсім позбутися страху втрати або дозволити собі боятися втрат. Шукайте золоту середину.