Виховання дитини до року - по місяцях, ігри, навчання
06.07.2017 0

Виховання дитини до року - по місяцях, ігри, навчання

Психологія
В закладки


Багато хто пам'ятає притчу, в якій молода мама прийшла дізнатися у мудреця, коли починати виховання її однорічної дитини. На що той запевнив жінку, що вона запізнилася на цілий рік.

Знають цю істину багато, але не всі розуміють її правоту. Насправді виховувати майбутнього малюка треба починати за довго до народження, тобто з себе, а потім під час вагітності. Тим не менш, малюк вже народився. Почнемо.

Виховання дитини до року по місяцях

Народилася дитина. Не спокушайтеся на рахунок чистого аркуша! У нього вже є свій темперамент, особиста енергетика і навіть риси характеру.

Ви, напевно, звертали увагу в пологовому будинку, що хтось із новонароджених спокійно посмоктала молочка і мовчить, а інший крутить головушкой, кричить, сердиться, ловить ротом ще що-небудь. Їм ще за кілька годин, а вони вже різні.

Перший період – від 0 до 3 місяців

Всі його проблеми, а значить і ваші у цей час крутяться в трьох темах:

  • скоштував, не поїв, мало поїв, переїв, відригнув;
  • покакав, не покакав, закріпило, газики;
  • холодно, жарко, замерз, спітнів, потничка, попрел.

Чудово, якщо у мами хороша лактація. У цей перший період малюк не набирає стільки калорій, скільки запасається імунітет на все життя.

Педіатрами доведено, що перші краплі грудного молозива – це щеплення від алергій на багато років. Годуйте молозивом, поки не з'явиться молоко.

Поєднувати годування з загартовуванням. Маленький чоловічок народжується з величезним потенціалом. Не вбивайте його імунітет 1 рік теплими ковдрами і грілками під спинку. Смоктання для новонародженого – величезна праця, під час якого він не замерзне навіть при негативній температурі повітря. Роздягніть його і годуйте голим.shutterstock_159426563

Ще одна неодмінна правило: годувати треба так, щоб губки захоплювали якомога менше повітря, а потім обов'язково тримати дитину не горизонтально, щоб вийшло повітря.

Малюк поїв, відригнув повітря, саме час спати. Намагайтеся укладати дітей першого року життя в кімнаті з відкритими вікнами. Загорніть або одягніть, як для гуляння і відкрийте стулки.

Він ще погано чує і бачить, але чудово відчуває ваш стан. Раніше у вас з ним, пов'язаних пуповиною, серцебиття і адреналін був загальним. Зараз цей зв'язок зберігається.

У чому виражається трудове виховання в дитячому садку? Читай статтю.

Вона залишиться між вами на все життя. Намагайтеся не нервувати. Іноді ви не розумієте, чому він не спить. Адже, все добре, тільки вам погано. Ось саме тому і не спить - він відчуває, що вам погано.

Розмовляйте з ним. Роблячи масаж, підмиваючи, сповиваючи, обов'язково мурлыкайте що-небудь, називайте його по імені. Перший тиждень дитина добре розрізняє запахи, чує гучні звуки і бачить світло. В кінці першого місяця майже повністю прокидається зір і слух.

Зараз у магазині можна придбати надувні круги для купання, які одягаються дитині на шию. Це сама розвиваюча процедура, яку можна проводити кожен вечір, після того, як заживе пупкова ранка. Новонароджене немовля плавав всі 9 місяців в утробі матері. Для нього ця середовище звична та улюблена.

Ігри та іграшки

Всі виховання дитини до року відбувається в процесі догляду за ним і в грі. Перша іграшка – брязкальце. Ода повинна бути яскрава, в міру дзвінка і адаптована для дитини. Головка повертається в сторону шуму, очі шукають його джерело, яскраве пляма.

В два місяці вже можна підвісити пару яскравих брязкалець на такій відстані, щоб малюк міг дотягуватися до них рукою.

В кінці третього місяця життя ваш карапуз відмінно тримає голівку, посміхається вам, грає з брязкальцями, плаває по ванній і повертається. Пора купувати манеж, тому що в цьому віці бешкетники часто падають з пеленальних столиків і скочуються з диванів.

Другий період – від 3 до 6 місяців

Він уже все бачить, чує, розуміє настрій, грає з брязкальцями, перевертається і довго лежить на животі, оглядаючи територію.1403685358_img_dde393b5c7974a2bb3786ee0c4c41722-tile

Вчіть дитину повзати! Не ходити, а саме пересуватися рачки. Багатьох хвороб хребта і суглобів можна було б уникнути, якби батьки не прагнули якомога швидше поставити дитину на ноги в прямому сенсі.

Сильні м'язи спини, натреновані повзання, стануть потужним корсетом і захистять вашого малюка від цих проблем у майбутньому.

Вправи за Комаровським, що допомагають навчитися повзати:

  1. Покладіть дитину на животик на рівну поверхню. Зігніть йому коліна поставте долоню до ступними для упору. Він обов'язково відштовхнеться і просунеться вперед, тільки підтримайте йому голову, щоб він не ткнувся носом.

  2. Поставте його на карачки і, притримуючи знизу під грудьми, спробуйте привернути увагу яскравою дзвінкою іграшкою попереду. Малюк обов'язково потягнеться, а ви пересунеться його рукою.

Цей перший крок може запам'ятатися, і до півроку його наміри обов'язково увінчаються успіхом.

Ігри та іграшки

Кращою іграшкою в цей період стане розвиваючий килимок. Навчившись тягнутися до цікавих предметів ручкою, маля починає вивчати пальчиками різні фактури, обсяги.

У нього розвиваються тактильні відчуття. Це потім, навчившись самостійно пересуватися, він неодмінно помацає татів черевик і не вимкнений праска, а поки їй доводиться задовольнятися тим, що є в межах півметра.

Надайте дитині таку можливість. Дайте йому помацати м'який гумовий м'ячик, погладити плюшевого каченяти, спробувати отколупать пришитий гудзик і відкусити кубик.

Ще одна пізнавальна і дуже захоплююча гра – хованки. Звичайно, це ще не ті піжмурки, в які ви грали у дворі:

  1. Накрийте рукою або пелюшкою іграшку, а потім відкрийте, так, щоб дитина бачив це.
  2. Закрийте своє обличчя і скажіть з-під укриття що-небудь. Дайте здивованому натуралісти здерти з вас покривало. Ця захоплююча гра сподобається вам обом.

До напівроку ваш карапуз навчиться вставати з опорою, сидіти і кидати іграшки. Він буде сміятися разом з вами і плакати не завжди від болю або голоду, а частіше тому, що його не взяли на руки.tumblr_lzq3r4Uzds1roatsto1_500-tile

Третій період – від 6 до 9 місяців

Скінчилася мамина більш-менш спокійне життя, дитя навчилося пересуватися. Обов'язково опустіться на підлогу і подивіться на відкрилися перспективи очима свого сина чи доньки. Перш ніж відпустити малюка у «вільне плавання» по підлозі вашої квартири:

  • ретельно пропилососьте і вимийте підлогу;
  • закрийте нижні дверцята шаф;
  • приберіть дріб'язок з рівня досяжності;
  • підтягніть звисають шнури, дроти;
  • закрийте електричні розетки.

Ігри та іграшки

З півроку у середньостатистичних дітей починають різатися зуби. Все, що потрапляє в руки, обов'язково тут же опиняється в роті. Стежте, щоб іграшки не були на стільки дрібними (або не розвалювалися на частини), щоб стати загрозою його здоров'ю.

Обов'язково читайте на упаковці бренди виробників і вимагайте сертифікати якості іграшок.

Улюблені ігри: хованки, кидання і руйнування. Не гнівайтесь на дитину, якщо вам доводиться нескінченно підбирати які кидає їм іграшки. Людина знайомиться з законом тяжіння. Процес зникнення і появи предмета теж буде ще довго дивувати і розважати юного дослідника.

Багатьом дітям дуже подобається лялька-неваляшка. Ще багатьох інтригує можливість з чогось великого зробити маленьке. Поставте два-три кубики один на одного, а потім зруйнуйте піраміду рукою своєї дитини. Не турбуйтеся, він не виростить руйнівником, він просто вивчає світ.

В цьому віці вже можна акцентувати увагу маленької людини на назвах предметів. Почніть з найпростішого: «Де мама?», «Ось мама». Він не покаже пальчиком, але знайде її очима.

Зіставлення мовних команд, звуків і супроводжуючі їх дії – найкраща гра цього віку:

  • «Де тато? Ось тато. Помахай татові ручкою». Помахайте його ручкою.
  • «Який ти великий? Вооот який великий!». Підняти його ручку вгору.
  • Класичні «ладушки».
  • «Кисонька-ласонька» з погладжуванням його ручкою за своїм або його голові.
патріотичне вихованняБажаєш у майбутньому бачити дитину захисником і цінителем рідної землі? Дізнайся все про патріотичному вихованні.

Як правильно організувати гендерне виховання в родині? Читай статтю.

Про методи виховання сучасної дитини читай тут.

9 місяців малюк знає, як називаються найголовніші для нього речі, впевнено повзає, сидить і стоїть. Він може «сказати до побачення» ручкою, зробити ладушки і засунути собі в рот соску.2tiAkwzhfkI_1

Четвертий період – з 9 до 12 місяців

Коли людина вчиться ходити, дуже важко вберегти його від травм. Але необхідні заходи безпеки прийняти обов'язково треба:

  1. Всі кути меблів знаходяться на рівні його голови, закрийте їх силіконовими накладками.
  2. Приберіть з нижніх полиць важкі, небезпечні і дорогі предмети, до яких він може дотягнутися.

Ігри та іграшки

Він навчився кидати, підбирати, ставити, навіть користуватися палицею, як знаряддям. Він зрозумів, що його руки можуть його слухатися.

Тепер ваше завдання полягає в тому, щоб розвинути мову дитини. Продовжуйте розмовляти, називаючи предмети, і частіше змушуйте щось зробити: «Дай мені м'ячик» або «Йди до мами», або «Хочеш пити?», «Кубик».

Ці моменти тренують пам'ять малюка. Він поки що просто запам'ятовує назви і слова. Потім, коли мова навчиться слухатися команди мозку, він їх обов'язково скаже вголос.

В цей період «тю-тю» перестає бути загадковим процесом, але все ще смішить і інтригує. Малюк намагається надіти на ніжку носок, засунути ляльку в торбинку. Або дістати з кишені татів телефон. Все, властивості закритого простору майже не вивчені.

Батькам обов'язково потрібно знати, як виховати в ньому акуратність і посидючість надалі. Але а поки можна починати перші уроки конструювання. На перший День Народження вже можна буде подарувати йому перший конструктор – пірамідку. Нехай вона буде невисокою, з яскравими пластиковими кільцями.

Поради та рекомендації психологів

найголовніша порада молодим батькам – це поступовість і терпіння у всіх питаннях: в прикормку, загартовування, навчанні, іграх і т. д.:

  1. Фізично новонароджене немовля отримує від природи величезний запас захисту, але психологічно цей крихітний грудочку абсолютно беззахисний. Психологія з'являється після народження. Кожна нова інформація для нього є величезним стресом. Постарайтеся не травмувати його мозок шокотерапією. Не кричіть при ньому, не смикайте в роздратуванні памперси, не трусіть, плачучи від втоми, коляску.
  2. Не обмежуйте простір квартирою і двором. Поступово розсовує рамки його світовідчуття. Нехай ваш син або дочка познайомляться з подібними собі.
  3. Не переставайте загартовуючі процедури. Прохолодні купання, прогулянки босоніж, повітряні ванни під час годування.
  4. Радійте своїй дитині, будьте щасливі тому, що він у вас є. Він все відчуває і співпереживає.

Головне, пам'ятайте, що ваша дитина наслідує вам у всьому. Перші його слова, реакція на подразнення, жести, все це - ви його очима. А ще необхідно любити малюка. Велика любов згладить всі огріхи і допоможе вирішити всі проблеми.

Відео: Психологія дитини від народження до року

Комментарии (0)
Додати коментар
Трудове виховання в дитячому садку - цілі, завдання, види праці
Поряд з навчальним процесом і грою в дитячому садку багато уваги приділяється трудовому вихованню. Як організовується діяльність малюків, які основні відмінності
Трудове виховання - дошкільнят, школярів, в сім'ї, в школі
Як часто сьогодні дорослі люди живуть за рахунок накопичень своїх працьовитих, знаменитих предків. Цих ще можна якось зрозуміти і пробачити. Інша справа, коли
Ревнощі дитини старшого до молодшого - ознаки, як уникнути
Після народження братика або сестрички старший дитина змінився до невпізнання? Не можете знайти підхід до нього? Вся справа в дитячих ревнощів, з якою потрібно
План роботи з обдарованими дітьми в початковій школі, по російській мові, математиці, літературі
Дитяча обдарованість - це закономірності вікового розвитку. Кожен період дитинства має деякі передумови розвитку здібностей. Тому план роботи з обдарованими дітьми
Виховання дітей до 3 років - психологія, поради, рекомендації
У перші 3 роки життя дитини батьків чекає багато сюрпризів – приємних і не дуже. Довгоочікувана перша посмішка, перший зуб, перший крок, перше слово… Ці події